Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

wypadek śmiertelny niemcy


europa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mój mąż zginął w wypadku drogowym podczas wykonywania pracy na terenie Niemiec. Winę ponosi kierowca niemiecki. Przy pomocy pośredników ubiegam się o stosowne odszkodowanie z OC sprawcy. Oddział firmy ubezpieczeniowej, w której był ubezpieczony Niemiec znajduje się na terenie Polski, więc w Polsce ubiegam się o odszkodowanie. Mimo, że od wypadku minęło blisko 2 lata mam problem z uzyskaniem odszkodowania. Firma ubezpieczeniowa przysyła kolejne tytuły oświadczeń, zaświadczeń i dokumentów, które muszę zdobyć. Nie stać mnie na wynajęcie adwokata i oddanie sprawy do sądu. Nie wiem co robić, myślę nawet o zaprzestaniu działań, bo wykańcza mnie to psychicznie. Proszę o poradę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym rozwiązaniem będzie bezpośrednie nawiązanie kontaktu z niemiecką ubezpieczalnią sprawcy wypadku a nie dalsze prowadzenie sprawy przez polski oddział ubezpieczalni, ponieważ polskie oddziały zagranicznych ubezpieczalni znane są z opieszałość, a poza tym są niekompetentni, ponieważ nie mają oni wiedzy co do zasad rozliczania szkody wg. prawa niemieckiego, które znajduje zastosowanie, gdyż wypadek miał miejsce na terenie Niemiec.

Polski oddział ubezpieczalni działa jedynie jako skrzynka kontaktowa (przesyłanie korespondencji do ubezpieczalni w Niemczech) stąd postępowanie o wypłatę przeciąga się w nieskończoność. Decyzję o wypłacie odszkodowania z tytułu śmierci są podejmowane bezpośrednio w Niemczech. Pośrednicy, których zaangażowałaś powinni ci zwrócić na to uwagę.

Czy twój mąż zginął na miejscu wypadku, czy dopiero na wskutek obrażeń?

Jeżeli chociaż krótko po wypadku (dosłownie chociaż parę minut) należy ci się również

zadośćuczynienie.

Czy otrzymałaś od ubezpieczalni odszkodowanie za wszelkie wydatki poniesione tytułem zorganizowania pogrzebu (nagrobek, wieńce, koszty pogrzebu, opłata księdza itp.)?

Wg. prawa niemieckiego standardem jest, iż takie koszty podlegają zwrotowi.

Ciekawe czy pośrednicy zwrócili ci na to uwagę?

W razie problemów służymy pomocą.

 

Nasza oferta :

http://www.campter.pl/odszkodowania_niemcy.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

nie załamuj się tak szybko, skoro włożyłaś w to tyle czasu i pieniędzy to doprowadź do końca, jest sporo dobrych prawników w polsce znających tą problematykę, poradź się kogoś!

pozdrawaim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Nie mogę napisać. Boję się, że nie będą chcieli mi dać spokoju. Szczegóły śmierci mojego męża są znane w moim środowisku i myślę, że zaraz by na mnie trafili. Moja sprawa jest już tak zagmatwana, że myślę iż żadna firma jej nie rozwiąże. Muszę wynająć adwokata. Zdaję sobie sprawę z kosztów, które mnie czekają, ale chyba nie mam wyboru.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to faktycznie miałaś ciężkie przeżycia ale żeby aż tak się ich bać ? Nie dość że Cie zostawili samą z problem to jeszcze mało co zrobili a honorarium wzięli ja tam bym im nie popuścił ale doskonale rozumiem Twoje obawy. Pozostaje Ci poszukać jakieś właściwej osoby tudzież firmy w niektórych naprawdę pracują dobrzy fachowcy która przeanalizuję Twoją sprawę bo adwokaci też są rożni jedni wezmą każdą sprawę byle z klienta ściągnąć kasę inni na szczęście powiedzą czy warto i czy jest w ogóle o co walczyć .

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia Europo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...