Jump to content
Forum Odszkodowania

witam wypadek na drodze


Recommended Posts

witajcie moje pytanie brzmi tak ze 2 miesiace temu zalozylam instalacje lpg , teraz mialam wypadek nie z mojej winy . uznano szkode calkowita za moje kochane e30 ( stan idealny wrecz przed wypadkiem ) wyliczono mi 1100 zl [ e30 2.0 l / bezyna/ 4/5 / 1987r ] a za instalacje gazowa zaplacilam 2700 a zwrocili 1800 . mam papiery , rachunki itp czy moge sie od tego odwolac ? instalacja ma dopiero 2 miesiace .. ;(
Link to comment
Share on other sites

W momencie zamontowania instalacja staje się integralną częścią pojazdu i należy ustalić wpływ jej zamontowania na wartosć rynkową pojazdu. Wątpię, czy wartość rynkowa Pani pojazdu wzrosła o 2700 zł. Natomiast Pani post jest dla mnie niezrozumiały: cyt. wyliczono mi 1100 zł ( propozycja wypłaty czy wartość rynkowa pojazdu przed szkodą ?), zwrócili 1800 (tzn. podnieśłi wartość z tytułu lpg o 1800 zł czy uznali, że instalacja uległa zniszczeniu i wypłacili za nią 1800 żł ?).
Link to comment
Share on other sites

po telefonie do TU pani stwierdzila ze instalacja lpg stracila przez te dwa miesiace na cenie nie kilka zloty tylko cale 1000 zloty. - wyplacili za nia 1800 zamiast calej kwoty
Link to comment
Share on other sites

Nadal się nie rozumiemy. Wypłacili pani za instalację ? tzn. że była ona uszkodzona w wypadku i trzeba było ją wymienić ? Czy też podwyższyli wartość rynkową pojazdu o 1800 zł z tytułu zamontowania instalacji lpg ?
Link to comment
Share on other sites

No węc mogę powtórzyć: to, że zamontowała Pani w samochodzie instalację lpg za 2800 zł nie znaczy wcale, że automatycznie jego wartość wzrosła o tyle samo. Szczególnie przy starych samochodach mamy wyraźną różnicę pomiezy nakładami właścieli na ew. doposażenie auta a wpływem tego doposazenia na wartoość rynkową. Nie ma co liczyć, że podniosa wartość samochodu z tytułu instalacji o 2800 jeżeli całe auto bez tej instalacji było warte np. 1500.
Link to comment
Share on other sites

Prawnikowi ? chyba tylko po to, żeby zarobił na drugie porsche. Proponuję zasięgnąć rady niezależnego rzeczoznawcy samochodowego. Ustalenie wartości rynkowej pojazdu przed szkodą kosztuje 300-400 zł.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...