Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Zadośćuczynienie z tytułu wypadku na motorze


Becik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Zwracam się z pytaniem,bo nie wiem czy mogę coś zrobić w tej sprawie? Mój 16 letni syn jesienią miał wypadek na skuterze - kobieta zajechała mu drogę w efekcie skuter jest w rozsypce a sprawca nie przyznaje się do winy mimo, że obecna policja uznała jej winę. Sprawa jest aktualnie w sądzie, ale nie w tym rzecz. Syn przeleciał przez skuter i z impetem uderzył o asfalt (zniszczony kask i odzież), nie doznał żadnych złamań więc karetka odjechała. Po powrocie do domu bolała go głowa i źle się czuł, więc na drugi dzień pojechałam z nim do szpitala dziecięcego na ostry dyżur. Tam lekarz zalecił kołnierz stabilizacyjny, zwolnienie ze szkoły na tydzień i z wf na miesiąc. Ponieważ syn od urodzenia jest pod opieką neurologa (w rezonansie zminy w mózgu i wada kręgosłupa) a po wypadku bóle głowy i kręgosłupa się nasiliły i w związku z tym od jesieni uczęszcza na rehabilitację i bierze leki przeciwbólowe, czekamy też na wizytę u neurochirurga. Czy mimo braku złamań i ewidentego uszczerbku mogę zwrócić się o odszkodowanie z tytułu ubezpieczenia dziecka w szkole i o zadośćuczynienie z ubezpieczenia sprawcy? Jestem absolutną nowicjuszką w tej dziedzinie, proszę o wskazówki. Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak trwałego uszczerbku na zdrowiu nie pozbawia Poszkodowanego prawa do dochodzenia zadośćuczynienia. W przypadku wypadku Pani syna doszło do rozstroju zdrowia i to jest wystarczającą przesłanką wystąpienia z wnioskiem o zadośćuczynienie i odszkodowanie.

Wniosek taki kieruje się do ubezpieczyciela sprawcy szkody.

 

W przypadku pytań zachęcam do skorzystania ze stopki poniżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
picia111 wrote:
10 wrzesnia miałem wypadek na skuterze. Wracałem ze szkoły i na droge wybiegł mi pies. Próbując go ominać skuter wpadł w poslizg na piachu, skutkiem czego było złamanie kości promieniowej z przemieszczeniem i złamanie kosci łokcowej pod samym lokciem. 10 dni w szpitalu, operacja. Mam w reku metalową płytke i czeka mnie druga operacja. Jestem ubezpieczony tylko w szkole. Czy bede mial szanse na wysokie odszkodowanie? Lekarz na ostatniej wizycie powiedział iż w skutek złamania mam problem z nadgarskiem ale nie da rady tego naprawic. Reka mnie boli puchnie dretwieje. Czy wszystkie te rzeczy pomoga w uzyskaniu zadawalajacego odszkodowania?


Proszę o rade.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...