Jump to content
Forum Odszkodowania

ODSZKODOWANIE W PRZYPADKU BRAKU WYKRYCIA SPRAWCY


Recommended Posts

witam

w 08.07.2009r zostałem poszkodowany w wypadku kolizji drogowej w skutek niezachowania bezpiecznej odległości przez kierującego motocyklem który to uciekł z miejsca wypadku, zapamietałem nr rejestracyjne ale sprawca nie został ustalony, policjant mi tłumaczył że to bardzo zamotana sytuacja była ponieważ najpierw te numery były na jakimś innym motorze w efekcie nawet Urząd Komunikacji nie zdołał nawet ustalić właściciela tych numerów. Mam pytanie ponieważ czytałem że w takich przypadkach należy się zgłaszać do jakiegoś Funduszu Gwarancyjnego, czy mógłby mi ktoś przybliżyć w jaki sposób można się starać o odszkodowanie? Uszkodzony został mój samochód w skutek czego mam krzywe prawe tylne koło w oraz na feldze rysę wielkości palca. Prosiłbym o pomoc.

Link to comment
Share on other sites

UFG-likwiduje szkody na osobie[JEŻELI SPRAWCA JEST NIE ZNANY] wyrządzone przez pojazdy mechaniczne,a zgłoszenie szkody odbywa się za pośrednictwem jakiegokolwiek Towarzystwa Ubezpieczeniowego Gdy natomiast sprawca nie zawarł umowy ubezpieczeniowej to UFG wypłaca za szkody w mieniu i na osobie,,,,,,
Link to comment
Share on other sites

UFG wypłaca za szkody w mieniu, jeśli w następstwie są osoby Poszkodowane z rozstrojem zdrowia powyżej 14 dni lub są ofiary śmiertelne.

Jeśli nic poważnego nikomu się nie stało top nie dostanie Pan odszkodowania za samochód. Jeśli ma Pan ubezpieczenie AC to z niego może Pan zlikwidować szkodę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...