Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

czy wierzyc bhpowcowi? wypadek przy pracy


the_sania
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

miałem wypadek przy pracy. w firmie pracuję od ponad 3lat, umowa na czas nieokreślony, jest od dawna ubezpieczenie grupowe w PZU.

Wypadek nastąpił w godzinach pracy, kiedy obsługując maszynę za szybko wcisnąłem stopą pedał (odruchowo przez pomyłkę), pedał opuszcza ciężką belkę, która upadła mi na dłoń. W wyniku tego trafiłem na SOR, gdzie prześwietlał mnie koleś od chorób wewnętrznych i stwierdził "podejrzenie złamania kości II i III dłoni". Zwolnienie L-4 na 10dni, po 10dniach do kontroli do ortopedy. Moje pytanie jest następujące: czy w związku z tym wypadkiem (z mojej winy) wypłata wynagrodzenia za 10dni zwolnienia należy mi się płatna w 80% czy w 100%? bhpowiec twierdzi, że nie ma nawet sensu pisać protokołu, ale myślę, że może być w zmowie z szefową, która jest nieuczciwą kobietą (typowa prywaciara). i czy jest sens starać się o odszkodowanie do PZU. To prawa ręka, a ja jestem praworęczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli nie upomnisz sie ze to byl wypadek w pracy to bedziesz mial 80% a jak wypadek w pracy to masz 100%.nie wiem jak w zusie orzekaja o winie ale w pzu nie ma to znaczenia czy to twoja wina. z pzu na pewno cos dostaniesz musisz miec historie choroby. ja w pracy wybilem kciuka w pracy i zglosilem to jako wypadek w pracy jak wroce do pracy to ma bys spisany protokul ja na L4 14 dni i do pzu tez zloze papiery za kciuka bo przeciez za to nie dadza nam w pyskze zlozymy papiery do zusu czy do pzu. dwa lata temu dostalem 740zl. z pzu za skrecenie kostki wiec warto zlozyc papiery to nic nie kosztuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
the_sania wrote:
witam,
miałem wypadek przy pracy. w firmie pracuję od ponad 3lat, umowa na czas nieokreślony, jest od dawna ubezpieczenie grupowe w PZU.
Wypadek nastąpił w godzinach pracy, kiedy obsługując maszynę za szybko wcisnąłem stopą pedał (odruchowo przez pomyłkę), pedał opuszcza ciężką belkę, która upadła mi na dłoń. W wyniku tego trafiłem na SOR, gdzie prześwietlał mnie koleś od chorób wewnętrznych i stwierdził "podejrzenie złamania kości II i III dłoni". Zwolnienie L-4 na 10dni, po 10dniach do kontroli do ortopedy. Moje pytanie jest następujące: czy w związku z tym wypadkiem (z mojej winy) wypłata wynagrodzenia za 10dni zwolnienia należy mi się płatna w 80% czy w 100%? bhpowiec twierdzi, że nie ma nawet sensu pisać protokołu, ale myślę, że może być w zmowie z szefową, która jest nieuczciwą kobietą (typowa prywaciara). i czy jest sens starać się o odszkodowanie do PZU. To prawa ręka, a ja jestem praworęczny.
1) 100% jeśli będzie to zakwalifikowane jako wypadek przy pracy;

2) Musi Pan oficjalnie zawiadomić o wypadku w pracy- najlepiej na piśmie za zwrotnym potwierdzeniem na kserokopii. Pracdocawca w terminie do 14 od zgłoszenia jest zobligowany sprządzić protokół powypadkowy. pracodawcę tak by mógł wnieść ewentualne zastrzeżenia do protokołu powypadkowego i zespół powypadkowy wówczas musi dokonać analizy zastrzeżeń. Zastrzeżenia do protokołu powypadkowego pisze się oddzielnym pismem za zwrotnym potwierdzeniem na kserokopii. Jeśli pracownik otrzymuje protokół powypadkowy bez wcześniejszego podpisu, że pracownik się z nim zapoznał i nie wniósł zastrzeżeń to w pkt 13 protokołu powypadkowego wpisuje się faktyczną datę kiedy protokół będzie weryfikowany przez pracownika i wpisuje ewentualnie uwagę „do protokołu powypadkowego wniesiono stosowne zastrzeżenia”. Zastrzeżenia dołączyć oddzielnym pismem za zwrotnym potwierdzeniem na kserokopii. Za wypadek przy pracy przysługuje jednorazowe odszkodowanie z ZUS za trwały uszczerbek na zdrowiu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...