Jump to content
Forum Odszkodowania

PODCZAS PRACY KULINARNEJ W DOMU STRACI;AM DWA PALCE

AZJATKA
 Share

Recommended Posts

WITAM! PODCZAS PRACY KULINARNEJ W DOMU STRACILAM DO POLOWY DWA PALCE U LEWEJ REKI TZN.TRZASKALAM SCHABOWE I LEWA REKA TRZYMALAM MIESO SCHABOWE A W PRAWEJ MIALAM TZW.TLUCZEK DO MIESA I NIE WIEM JAK TO SIE STALO ALE W PEWNYM MOMENCIE TLUCZEK SIE JAKBY OBRUCIL I TA OSTRA STRONA TLUCZKA ODCIELAM SOBIE DWA PALCE U LEWEJ REKI DO POLOWY PRAWIE.ILE DOSTANE ODSZKODOWANIA BEDAC UBEZPIECZONA W PZU OD NIESZCZESLIWYCH WYPADKOW I ILE Z ZUSU?PROSZE O SZYBKA ODPOWIEDZ KORESPONDENCJE ZE MNA.

Odszkodowanie z ubezpieczeń dobrowolnych NNW liczy się jako iloczyn trwałego uszczerbku na zdrowiu i sumy ubezpieczenia. Wobec tego liczy się głównie suma ubezpieczenia. Jednorazowe odszkodowanie z ZUS za trwały uszczerbek na zdrowiu wypłaca się jedynie za wypadki przy pracy.

WITAM I DZIEKUJE ZA ODPOWIEDZ.TZN.ZE NIE DOSTANE ODSZKODOWANIA BO JA NIE PRACUJE JESTEM NA RENCIE INWALIDZKIEJ.PRZEPRASZAM ALE NIE ROZUMIEM.JAK TO BEDZIE Z PZU I ZUS PRZEPRASZAM ALE PROSZE MI POWIEDZIEC JASNIEJ.POZDRAWIAM

Skoro Pani nie pracuje to nie odprowadza składki wypadkowej i jednorazowego odszkodowani za trwały uszczerbek na zdrowiu z ZUS nie będzie. Jedynie z ubezpieczeń dobrowolnych NNW o ile takie Pani posiada.

Z ZUSu nic Pani nie dostanie. Żeby dostać odszkodowanie z PZU należy zgłosić wypadek do PZU i przesłać im dokumenty medyczne potwierdzające uraz. Po zapoznaniu się z tymi dokumentami i po ewentualnej komisji lekarskiej zostanie orzeczony uszczerbek na zdrowiu i wypłacone odszkodowanie.