Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

wypadek w pracy z z mojej winy


renata1222
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Miałam wypadek w pracy. pracuję, w biurze, aby dostać segregator z górnej półki z szafy, weszłam na krzesło i upadłam, złamałam prawą rękę. Nadmienia, że w tym dniu wykonywałam zastępstawa jeszcze na 2 etatach i sie spieszyłam.czy można wykonywać w jednym czasie zasteppstwa za jeszcze 2 osoby? Pracodawca unał to zdarzenie jao wypadek przy pracy, a le uznał że to z mojej winy, brak przetrzegania zasad bhp, powinnam iść po drabinkę. Zus odmówił mi z tego powodu wypłaty odszkodowania. Złożyłam odwołanie do Sądu Pracy 3 miesiące temu i nic. czy mam szansę na wypłatę odszkodowania z tego tytułu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem prawnikiem ani nie znam się na temacie ale na chłopski rozum wydaje mi się, że nie masz szans. Prawdopodobnie podpisywałaś papiery, że przeszkolono Cię w dziedzinie BHP w pracy i jesteś zobowiązana do przestrzegania tych przepisów. To nie wina pracodawcy, że nie użyłaś drabinki czy czegoś tam.

Powtarzam - mogę się mylić. Myślę, że powinnaś uderzyć do jakiejś firmy, która zajmuje się odszkodowaniami i po prostu zapytać. Ktoś mi polecał takie coś: jak euco.pl że ponoć najwięksi w tej branży.

Na czym polega zastępstwo za 2 etaty i jak to udowodnić w razie czego? Czy chodzi o to, że zamiast 3 osób pracowałaś sama w pokoju, czy jakoś tak?

Sam jestem ciekaw jak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 

hazel wrote:

Mialem wypadek przy pracy. Spadly mi na nogi plyty ktore warzyly ok 500kg. Oregal oparte bylo 10 plyt pojedynczo z kolega je przechylalismy poniewarz szukalismy dokumentu WZ. w pewnym momecie plyty sie przechylily spadly mi na nogi.kolega nie ucierpial a ja doznalem urazu zlamania trzonu kosci udowej i uszkodzenia kolana. W protokole bhp-owiec napisał w pkt 5 "Stwierdzono lekcewaZenie zagrozenia, niewlasciwa organizacja pracy. pracownicy , w tym poszkodowany przecenili swoje sily ." i dalej w 3 dalszych wpisal ze nie stwierdzono. uznano to za wypadek przy pracy. Nie wiem czy mam podpisac ten protokół... boje sie ze nie bede mial prawa do odszkodowania z powodu mojej winy. czy mam szanse na odszkodowanie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam!

Chciałam poinfromować, że po odwołanniu sie so S ądu pracy wygrałam tą sprawę, śad uzasadnił tym , ze nie było to w moim przypadku umyslnym spowodowaniem tego wypadku. wchodząc na krzesło nie miałam zamiaru z niego spaść i złamać rękę, tylko bylo to nieumyslne. A krzesło w potocznym naszym życiu jest potocznym narzędziem aby po cos sięgnąc, dostac. Wszyscy tak robią i nie odbiega to od norm. dziękuje za porade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...