Jump to content
Forum Odszkodowania

wypadek w pracy z z mojej winy


renata1222
 Share

Recommended Posts

Miałam wypadek w pracy. pracuję, w biurze, aby dostać segregator z górnej półki z szafy, weszłam na krzesło i upadłam, złamałam prawą rękę. Nadmienia, że w tym dniu wykonywałam zastępstawa jeszcze na 2 etatach i sie spieszyłam.czy można wykonywać w jednym czasie zasteppstwa za jeszcze 2 osoby? Pracodawca unał to zdarzenie jao wypadek przy pracy, a le uznał że to z mojej winy, brak przetrzegania zasad bhp, powinnam iść po drabinkę. Zus odmówił mi z tego powodu wypłaty odszkodowania. Złożyłam odwołanie do Sądu Pracy 3 miesiące temu i nic. czy mam szansę na wypłatę odszkodowania z tego tytułu?
Link to comment
Share on other sites

Nie jestem prawnikiem ani nie znam się na temacie ale na chłopski rozum wydaje mi się, że nie masz szans. Prawdopodobnie podpisywałaś papiery, że przeszkolono Cię w dziedzinie BHP w pracy i jesteś zobowiązana do przestrzegania tych przepisów. To nie wina pracodawcy, że nie użyłaś drabinki czy czegoś tam.

Powtarzam - mogę się mylić. Myślę, że powinnaś uderzyć do jakiejś firmy, która zajmuje się odszkodowaniami i po prostu zapytać. Ktoś mi polecał takie coś: jak euco.pl że ponoć najwięksi w tej branży.

Na czym polega zastępstwo za 2 etaty i jak to udowodnić w razie czego? Czy chodzi o to, że zamiast 3 osób pracowałaś sama w pokoju, czy jakoś tak?

Sam jestem ciekaw jak to wygląda.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

 

hazel wrote:

Mialem wypadek przy pracy. Spadly mi na nogi plyty ktore warzyly ok 500kg. Oregal oparte bylo 10 plyt pojedynczo z kolega je przechylalismy poniewarz szukalismy dokumentu WZ. w pewnym momecie plyty sie przechylily spadly mi na nogi.kolega nie ucierpial a ja doznalem urazu zlamania trzonu kosci udowej i uszkodzenia kolana. W protokole bhp-owiec napisał w pkt 5 "Stwierdzono lekcewaZenie zagrozenia, niewlasciwa organizacja pracy. pracownicy , w tym poszkodowany przecenili swoje sily ." i dalej w 3 dalszych wpisal ze nie stwierdzono. uznano to za wypadek przy pracy. Nie wiem czy mam podpisac ten protokół... boje sie ze nie bede mial prawa do odszkodowania z powodu mojej winy. czy mam szanse na odszkodowanie?

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Witam!

Chciałam poinfromować, że po odwołanniu sie so S ądu pracy wygrałam tą sprawę, śad uzasadnił tym , ze nie było to w moim przypadku umyslnym spowodowaniem tego wypadku. wchodząc na krzesło nie miałam zamiaru z niego spaść i złamać rękę, tylko bylo to nieumyslne. A krzesło w potocznym naszym życiu jest potocznym narzędziem aby po cos sięgnąc, dostac. Wszyscy tak robią i nie odbiega to od norm. dziękuje za porade

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...