Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Silne poparzenie w pracy kwasem przemysłowym a umowa zlecenie


kasia3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc. Mój mąż pracuje w wielkiej mleczarni w Zakopanem. Pracuje bez przerwy 10 godzin, bez dnia wolnego na umowę zlecenie. Wczoraj wysłano go z pracy o 23 do szpitala, ponieważ poparzył ręce od nadgarstka po łokcie kwasem sodą kaustyczną, nie dostał rękawiczek, bo się zapodziały kierownikowi. Interweniował chirurg, dostał 14 dni "L4". Pojechał je złożyć a prezes owej spółdzielni powiedział że ma chodzić do pracy, że mu się nic nie należy, żadne odszkodowanie ponieważ pracuje krócej niż pół roku. Dziś już jest w pracy, z zabandażowanymi rękoma, strasznym bólem. Co robić? Błagam o pomoc. Co to za kraj?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wypadek był zgłoszony u behapowca? Czy mąż jest ubezpieczony prywatnie? np: w PZU. Jeśli tak to należy mu się odszkodowanie. L-4 jest honorowane i usprawiedliwia nieobecność w pracy, ale jest niepłatne. Odwiedziłbym także placówke ZUS-u w sprawie odszkodowania, jako że był to wypadek w pracy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mąż ma prawo do jednorazowego odszkodowania z ZUS - w przypadku umów zlecenia jest obowiązek odprowadzania składek na ubezpieczenie wypadkowe jeśli pracuje się w siedzibie zleceniodawcy lub miejscu wskazanym przez niego. Pracodawca powinien sporządzić kartę wypadku.

 

Dodatkowo może wystąpić na drogę cywilnoprawną przeciwko pracodawcy jeśli ponosi on odpowiedzialność za wypadek.

 

Jeśli posiada ubezpieczenia dobrowolne NNW to również ma prawo do świadczeń z tego tytułu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
Oprócz odszkodowania z ZUSu wystąpiłabym o odszkodowanie od pracodawcy, dość, że z jego winy zdarzył się wypadek, bo nie zapewnił pani mężowi odpowiednich warunków do pracy (w tym wypadku rękawiczek, które są obowiązkowe) to jeszcze kazał iść do pracy. Jeśli pani mąż będzie się czuł gorzej po pobycie w pracy można także zaskarżyć pracodawcę, że nie uwzględnił L4.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...