Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Dostane odszkodowanie?


mlody929
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam pytanie 3 tygodnie temu miałem "wypadek" w drodze do pracy konkretnie to przechodząc przez przejscie dla pieszych na zielonym swietle samochód najechał mi na stope i uciekł . Oczywiscie pojechałem do szpitala ,lekarz zadzwonil po policje złorzyłem zeznania,przebadali mnie alkomatem wyszło oczywiscie 0.0 Moje pytanie brzmi czy moge liczyc na jakies odszkodowanie jesli jestem ubezpieczony tylko w ZUS-ie (praca)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orzeczenia sądowe są różne, ale generalnie za wypadki do i z pracy nie ma odszkodowania.

Można próbować dowiadywać się w Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym, skoro wypadek spowodowany był przez kierowcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Rehab wrote:

Orzeczenia sądowe są różne, ale generalnie za wypadki do i z pracy nie ma odszkodowania.

Ustawa wypadkowa nie przewiduje możliwości przyznawania świadczeń z tytułu wypadków w drodze do lub z pracy, jeżeli wypadki te zaistniały po dniu 31.12.2002 r. a więc również wypłaty odszkodowań z tego tytułu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
behapówka wrote:
Nie, za wypadki w drodze do pracy i z pracy ZUS nie wypłaca odszkodowań.
100% podstawy wymiaru płatny jest zasiłek chorobowy.
Odpowiedź jest całkowicie błędna. Można domagać się odszkodowania i zadośćuczynienia z polisy OC sprawcy (nie trzeba być nigdzie ubezpieczony nawet w ZUS). Jeśli nie ustalno tożsamości sprawcy szkodę zlikwiduję UFG.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

behapówka wrote:

Rehab wrote:

Orzeczenia sądowe są różne, ale generalnie za wypadki do i z pracy nie ma odszkodowania.

Ustawa wypadkowa nie przewiduje możliwości przyznawania świadczeń z tytułu wypadków w drodze do lub z pracy, jeżeli wypadki te zaistniały po dniu 31.12.2002 r. a więc również wypłaty odszkodowań z tego tytułu.

Przecież nikt nie mówi tylko o ustawie wypadkowej ale o możliwości ubiegania się o świadczenia z tytułu tegoż wypadku. Nie ma żadnego znaczenie czy wypadek był w drodze do pracy, w drodze z pracy czy kwalifikowany jest jako wypadek przy pracy lub na równi z wypadkiem przy pracy jeśli chodzi i likwidację szkody z polisy OC pojazdu którym kierował sprawcy czy też z UFG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rehab wrote:
Orzeczenia sądowe są różne, ale generalnie za wypadki do i z pracy nie ma odszkodowania.
Można próbować dowiadywać się w Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym, skoro wypadek spowodowany był przez kierowcę.
W przypadku m.in. braku obowiązkowej polisy OC lub niezidentyfikowania sprawcy szkody wszelkie roszczenia w myśl art. 98 ustawy z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych pokrywa Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...