Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Szkoda z AC w PZU


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

16 marca 2011 roku spowodowałem wypadek. Uszkodziłem bok swojego auta Mazda 6 2003r 2.0 Diesel.

Rzeczoznawca na oględzinach powiedział, że będzie szkoda całkowita. Dziś dostaje pismo z PZU datowane na 24 marca.

" Przewidywany koszt naprawy przekracza wartość pojazdu i jego naprawa jest ekonomicznie nieuzasadniona, oraz to, że Pzu nie pokryje ewentualnej naprawy Auta".

 

Polisa AC z 21.09.2010 opiewa na kwotę 22 100zł

 

Pzu pisze :

Wartość pojazdu bezpośrednio przed zderzeniem (brutto) - 16400zł

wartość pojazdu po zderzeniu - 15180zł

wysokość odszkodowania 1220zł

 

O co w tym wszystkim chodzi bo nie bardzo rozumiem, proponują mi sprzedaż auta jakiemuś przedsiębiorcy za 13.800 i, że oferta jest ważna do 2011-04-13????

 

Czyli, że co sprzedam auto za 13800 + odszkodowanie 1220 = 15020 tyle dostane???

Chyba coś nie tak??? Jeżeli rynkowa cena takiego auta to ponad 20000zł

 

Co mam zrobić, może ktoś pomóc w tej sytuacji???

 

Z góry Dziękuję

Pozdrawiam Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Forumowiczów.

Miałem szkodę likwidowana z autocasco w PZU przyznali mi kwote 2700 zgodnie z wyceną szkody oczywiscie stodując amortyzację 50 % i zamienniki oraz bez VAT-u - niestety tego nie mogę przeskoczyć - takie OWU ale mam kilka wątpliwości mianowicie:

Po pierwsze -

koszty roboczogodziny zastosowali stawki z Nowego Sącza gdzie niby była likwidowana szkoda bo mieszkam w Krakowie ale zameldowanie mam w Gorlicach i tam wykupiłem ubezpieczenie - ja auta naprawiałem w Krakowie i tu były dokonane oględziny w CLS Kraków na Al. Pokoju - tu stawki to 65 zł / RBG za naprawy mechaniczne i 80 zł/RBG za lakierowanie a oni mi przyznali tylko po 50 zł/RBG i na machanika i na lakiernika

Po drugie

zastosowano jakiś współczynnik odchylenia 67 % przy kosztach lakierowania - o co tu chodzi to ja nie wiem - w moim przypadku to jakieś 350 zł - piechotą nie chodzi - jak mam się od tego odwołać

po trzecie -

nakazano mi zgodnie z art 17 ust z dnia 22 maja 2003 zrobić badania techniczne pojazdu i wysłać do PZU ponieważ szkoda przekroczyła 2000 zł - kto pokryje koszty tego przeglądu czy mam sie dopominać zwrotu za ten przegląd

Dzięki za ewentualną odpowiedz i pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście domagaj się zwrotu kosztów wyonania przeglądu technicznego, jest to pośrednia szkoda doznana w wypadku. Oczywiście będą chcieli Ci roszczenie odrzucić, ale sądzę, że mas zpodstawy do uzyskania tego zwrotu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Wystarczy, że zapozna się Pan z wyceną wartości pojazdu przed szkodą i już będzie Pan wiedział dlaczego tyle i czy dobrze wyliczone. Jeżeli chodzi o wysokość odszkodowania to na tę chwilę dostanie Pan 1220 a jak sprzeda Pan wrak temu przedsiębiorcy to PZU dopłaci Panu jeszcze 1380 zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...