Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Wypadek przy pracy w rolnictwie


iwik073
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo proszę o udzielenie fachowej rady 13 maja w 2011 roku miałem wypadek dostałem burtą od przyczepy w głowę,jestem ubezpieczony w KRUSie .Byłem przez 3 dni w szpitalu w którym rozpoznali wstrząs mózgu mam w jakimś stopniu utracony słuch ,pozostały mi bóle głowy na które muszę zażywać silne leki na komisji byłem i po dwóch tygodniach przysłali pismo w którym orzeczono 0% uszczerbku na zdrowiu no i się odwołałem,myślę że dobrze zrobiłem ,chciałbym wiedzieć czy naprawdę mi się już nic nie należy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstrząs mózgu nie jest wystarczającym powodem, żeby określić uszczerbek. Mam pytanie czy w zw. z wypadkiem leczyłeś się laryngologicznie, czy komisja uwzględniła ubytek słuchu i mimo tego dali )%?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leczyłem się u neurologa badanie EEG jest w granicach normy ,u laryngologa byłem mam uszkodzony słuch ,mam też wynik tego badania ,lecz lekarz na komisji powiedział mi że musiałbym mieć badanie słuchu krótko przed wypadkiem ,bo on nie może stwierdzić że ubytek słuchu powstał w wyniku wypadku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwoływać się trzeba. Co do badania słuchu, to może miałeś jakieś badania np. pamiętam, że przy kursie na prawo jazdy sprawdzali słuch (mało formalnie , ale zawsze coś), może w wojsku, także poszukaj wszystkich możliwych dowodów na to, ze przed wypadkiem wszystko było ok. I oczywiście dostarcz wyniki badań od lekarza z przychodni, z dopiskiem, że nigdy się nie skarżyłeś na problemy z uszami, a jeśli by tak było to przecież gdzieś byłby o tym wpis.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

iwik073 wrote:

Dziękuję za rady, właśnie zamierzam postarać się o jakieś zaświadczenie u lekarza rodzinnego że przed wypadkiem nie leczyłem się w tym kierunku.

Będzie to miało kluczowe znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iwik073 wrote:
Bardzo proszę o udzielenie fachowej rady 13 maja w 2011 roku miałem wypadek dostałem burtą od przyczepy w głowę,jestem ubezpieczony w KRUSie .Byłem przez 3 dni w szpitalu w którym rozpoznali wstrząs mózgu mam w jakimś stopniu utracony słuch ,pozostały mi bóle głowy na które muszę zażywać silne leki na komisji byłem i po dwóch tygodniach przysłali pismo w którym orzeczono 0% uszczerbku na zdrowiu no i się odwołałem,myślę że dobrze zrobiłem ,chciałbym wiedzieć czy naprawdę mi się już nic nie należy?
Tak jak podali poprzednicy, warto złożyć odwołanie od orzeczenia lekarza rzeczoznawcy Kasy i zaświadczenie lekarskie może być bardzo przydatne.

Proszę opisać dokładnie okoliczności zdarzenia tj. czyja była przyczepa, czy była zarejestrowana, jak doszło do uderzenia burtą itp., bo może się okazać, że zasadne będą roszczenia z polisy OC przyczepy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

iwik073 wrote:

Przyczepa była moja ,lecz nie ubezpieczona spawałem przy niej zawiasy była zamknięta i zabezpieczona w jakiś sposób burta od przyczepy się odpięła i spadła mi na głowę

Wobec tego wydaje się, że brak podstaw do likwidacji szkody z polisy OC naczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem już po komisji no i obawiam się się że nic z tego nie będzie, lekarz koniecznie ode mnie żąda abym mu udowodnił że przed wypadkiem byłem zdrowy, a nie że się nie leczyłem w tym kierunku, no i chyba nie ma co ciągnąć tego dalej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

iwik073 wrote:

jestem już po komisji no i obawiam się się że nic z tego nie będzie, lekarz koniecznie ode mnie żąda abym mu udowodnił że przed wypadkiem byłem zdrowy, a nie że się nie leczyłem w tym kierunku, no i chyba nie ma co ciągnąć tego dalej...

Wystarczy złożyć oświadczenie, a gdyby to było mało oświadczenie iż zezwala się na wgląd w dokumentację medyczną- wówczas sami wszystko sprawdzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

iwik073 wrote:

przepraszam jakie oświadczenie

Czasami zakłady ubezpieczeń chcą od poszkodowanego oświadczenie, że wyraża zgodę na wgląd w jego szpitalną dokumentację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

całą dokumentację ze szpitala miałam na komisji,wszystkie badania od lekarzy do których chodziłem przez pół roku, w szpitalu dwa razy miałem robiony tomograf głowy, lekarz mi nawet wypisał zaświadczenie że przed wypadkiem nie leczyłem się laryngologicznie z tego według mnie wychodzi skoro pacjent się nie leczy to chyba jest zdrowy ...ale oni na komisji upierają się przy swoim ,musiałbym im dać zaświadczenie że przed wypadkiem byłem zdrowy,właśnie dostałem pismo przyznali mi 0%.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iwik073 wrote:
całą dokumentację ze szpitala miałam na komisji,wszystkie badania od lekarzy do których chodziłem przez pół roku, w szpitalu dwa razy miałem robiony tomograf głowy, lekarz mi nawet wypisał zaświadczenie że przed wypadkiem nie leczyłem się laryngologicznie z tego według mnie wychodzi skoro pacjent się nie leczy to chyba jest zdrowy ...ale oni na komisji upierają się przy swoim ,musiałbym im dać zaświadczenie że przed wypadkiem byłem zdrowy,właśnie dostałem pismo przyznali mi 0%.
Dobrze byłoby przygotować odwołanie do sądu pracy i ubezpieczeń społecznych. W odwołaniu proszę wnieść o przeprowadzenie dowodu z opinii biegłych: neurologa i laryngologa.
Gdyby sąd oddalił powództwo tj. biegli ustalili, że nie ma trwałego uszczerbku na zdrowiu to będzie musiała Pani ponieść koszt zastępstwa drugiej strony - jeśli będzie reprezentował ich radca prawny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...