Jump to content
Forum Odszkodowania

odmowa odszkodowania OC od HDI


Recommended Posts

Witam. Pół roku temu miałem kolizje drogową nie z mojej winy. Jechałem BMW E39. Wykonując manewr wyprzedzania, facet jadący ciągnikiem z beczkowozem do gnoju zajechał mi drogę skręcając w lewo, zajeżdzając mi drogę. Uderzyłem w oba koła beczkowozu gdzie były duże i mocno ogumione. samochod do kasacji, a w beczkowoźie żadnych uszkodzeń. Wezwałem Policje, facet się przyznał i dostał mandat. rzeczoznawca z jego firmy wycenił szkodę całkowitą na 12 600 zł. Ubezpieczenie odmuwiło wypłaty odszodowania piszą że " dana kolizja nie powstała w wyniku podanym we wniosku i kontaktem fizycznym z cysterną. Napisałem odwołanie że była Policja i znowu dostałem takie same odwołanie z dopiską jak chcem dostać odszkodowanie to proszę nas podać do sądu. Sprawa jest w sądzie, była pierwsza sprawa i sąd powiedział żebym powołał biegłego i udowodnił pisemnie z kąt w ziołem kwotę odszkodowania.

Teraz nie wiem co mam zrobić, czy powoływać biegłego i czy szukać rzeczoznawcy żeby mi wycenił na nowo szkodę. Mam dwa tygodnie na dostarczenie dowodów.

Proszę o poradę.

Link to comment
Share on other sites

 

krecikbubu wrote:

a miał Pan jakiś uszczerbek na zdrowiu w trakcie tego wypadku czy nic się Panu nie stało? (typu noszenie kołnierza itp...)

Akurat autor pytania ma problemy z likwidacją szkody na rzeczy, a nie na osobie. Zresztą uszczerbek na zdrowiu nie musi być konieczny to likwidacji szkody z polisy OC sprawcy, gdzie należy się również co do zasady zadośćuczynienie za szkody niemajątkowe (krzywdę).

Link to comment
Share on other sites

gumis0403 wrote:
Napisałem odwołanie że była Policja i znowu dostałem takie same odwołanie z dopiską jak chcem dostać odszkodowanie to proszę nas podać do sądu. Sprawa jest w sądzie, była pierwsza sprawa i sąd powiedział żebym powołał biegłego i udowodnił pisemnie z kąt w ziołem kwotę odszkodowania.
Teraz nie wiem co mam zrobić, czy powoływać biegłego i czy szukać rzeczoznawcy żeby mi wycenił na nowo szkodę. Mam dwa tygodnie na dostarczenie dowodów.
Proszę o poradę.
Czy aby na pewno chodzi o udokumentowanie, poprzez złożenie wyceny rzeczoznawcy, kosztów naprawy pojazdu? Przecież jest wycena szkody całkowitej z TU, co do której jak wynika z treści posta nie składano zastrzeżeń. Ponadto wg mnie to TU powinno przedstawić dowody np. w postaci opinii biegłego, że do zdarzenia nie doszło w okolicznościach podanych w zgłoszeniu szkody. Przecież poszkodowany złożył dowód potwierdzający jego wersję w postaci notatki policyjnej i moim zdaniem teraz to na TU leży obowiązek złożenia dowodu przeciwnego, jeżeli nie chcą przyjąć odpowiedzialności za zaistniałe zdarzenie.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...