Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Pozew do sądu na PZU w sprawie odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu


rowerzysta
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W sierpniu 2011 miałem wypadek na rowerze [wywrotka] doznałem zwichnięcia stawu barkowego-zerwane wiązadła III stopnia.Po operacji i rehabilitacji zgłosiłem to PZU.Otrzymałem 8% uszczerbku na zdrowiu.Ponieważ nie zgodziłem się na taki procent wniosłem odwołanie od decyzji orzecznika.Po 29 dniach otrzymałem odpowiedź z PZU podtrzymująca ten procent.Według tabeli PZU za ten wypadek przewidziane w tabeli jest od 5% - do 20%.

Chciałbym sprawę skierować do sądu ale nie bardzo się orientuje jak mam to załatwić [nigdy nawet nie byłem w sądzie].

Czy kierując sprawę do sądu muszę zapłacić koszty sądowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rowerzysta wrote:
W sierpniu 2011 miałem wypadek na rowerze [wywrotka] doznałem zwichnięcia stawu barkowego-zerwane wiązadła III stopnia.Po operacji i rehabilitacji zgłosiłem to PZU.Otrzymałem 8% uszczerbku na zdrowiu.Ponieważ nie zgodziłem się na taki procent wniosłem odwołanie od decyzji orzecznika.Po 29 dniach otrzymałem odpowiedź z PZU podtrzymująca ten procent.Według tabeli PZU za ten wypadek przewidziane w tabeli jest od 5% - do 20%.
Chciałbym sprawę skierować do sądu ale nie bardzo się orientuje jak mam to załatwić [nigdy nawet nie byłem w sądzie].
Czy kierując sprawę do sądu muszę zapłacić koszty sądowe.
1) Po prostu pisze się pozew do sądu. Podkreślam jednak, że jeśli chodzi o likwidację szkody z ubezpieczenia dobrowolnego NNW to tutaj sprawa sądowa może być nieuzasadniona ekonomicznie. Wypłaca się tylko odszkodowanie liczone jako iloczyn trwałego uszczerbku na zdrowiu i sumy ubezpieczenia. Na jaką kwotę było ubezpieczenia i ile przysługuje za 1% trwałego uszczerbku na zdrowiu'

2) Tak- koszt opłaty stosunkowej równej 5% wartości przedmiotu sporu. W przypadku przegranej trzeba będzie również ponieść koszty zastępstwa procesowej strony pozwanej. Co więcej w przypadku gdy są widełki to istnieje pewne dowolność oceny w zależności od stanu narządu po leczeniu i rehabilitacji. Jeśli za 1% przewiduje się pareset/kilkuset złotych to walka o parę % więcej po prostu się nie opłaca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...