Jump to content
Forum Odszkodowania

Warta, odmowa odszkodowania


RenataKarolina
 Share

Recommended Posts

Witam serdecznie! Pękła mi rura doprowadzająca wodę w skutek siarczystych mrozów. Zdarzenie miało miejsce w nocy i nim się zorientowałam i odcięłam dopływ wody, w znajdującej się poniżej mnie bibliotece publicznej woda lała się sufitem niczym Niagara. Zgłosiłam szkodę do Warty; mam polisę Warta - dom.Rzeczoznawca, zdjęcia i Jego dziwne komentarze w stylu: pani to lubi spać w zimnie, skoro rura zamarzła. Trzy dziury w ścianie, zdemolowany kawałek podłogi i znalezienie felernej, pękniętej rury, nie przy ścianie zewnętrznej, lecz około 1,5m. w głąb sypialni.W wyniku odpowiedzi - co nastąpiło bardzo szybko - przeczytałam,że odszkodowanie jest odmowne bowiem Warta nie ponosi odpowiedzialności za pęknięcia rur w wyniku zamarznięcia. Wyszukałam umowę i doczytałam,że owszem,wyłącza ową

odpowiedzialność, ale z wyłączeniem rur i ścian zaizolowanych. Rury były zabezpieczone, ściany też, mieszkanie ogrzewane. Nie jestem w stanie przewidzieć, czy gdzieś w dachu(mieszkanie znajduje się na poddaszu, domek trzy rodzinny + biblioteka ) nie nastąpiło osunięcie waty na przykład. chyba,że źle interpretuję owe wyłączenie. Nie daje mi spokoju jeszcze jedna sprawa. Sprawa odszkodowania biblioteki, bowiem poproszono mnie o podanie numeru mojej polisy i wystąpiono do Warty. Czekaja na Pana od "wyznacznika szkód" Mam w polisie wykupione OC,ale boje się,że jeżeli mnie nie przyznano odszkodowania, to im tez odmówią a wtedy pozwą mnie do pokrycia kosztów remontu. Jestem przerażona a czytając na różnych forach wypowiedzi osób które były w podobnej sytuacji, ręce opadają. Stad moja prośba i pytanie, czy jest szansa by się od decyzji odwołać, czy muszę to robić jedynie na drodze sądowej i jak wygląda sprawa odszkodowania z mojego OC.Wdzięczna będę za odpowiedź. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Witam,

co do biblioteki to powinni im wypłacić, proszę tylko poszukać na polisie do jakiej wartości ma Pani SU i zakres OC, bo niestety są to zwykle niskie kwoty, np. 20 tys zł i może się zdarzyć, że ta kwota nie pokryje całej szkody.

W sprawie Pani mieszkania to proponuję się odwołać.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...