Jump to content
Forum Odszkodowania

kolizja i co dalej....


Recommended Posts

Parę dni temu miałam kolizję, oc z polisy sprawcy(link4) Jestem po oględzinach rzeczoznawcy uznał części do wymiany(drzwi przednie,tylne,błotnik ,zderzak,lusterko) Czekam na kosztorys.Rozważałam możliwość oddania auta do zakładu wskazanego przez ubezpieczyciela,ale przeraził mnie zapis w upoważnieniu ,które szybciutko podsunięto mi do podpisania."w przypadku całkowitej lub częściowej odmowy wypłaty odszkodowania za szkodę przez link4 zobowiązuje sie do uregulowania należności za wykonanie naprawy pojazdu w ciągu siedmiu dni" oraz "niniejsze upoważnienie jest nieodwołalne i wygasa w dniu całkowitego rozliczenia kosztów naprawy pojazdu"a i jeszcze jedno jeśli ubezpieczyciel wypłaci mi odszkodowanie w kwocie netto to zobowiązuję sie dopłacić im VAT. Tak więc z tej opcji usunięcia szkody wycofałam się. Teraz zastawie mnie czy gdybym jednak chciała załatwić to bezgotówkowo to czy w ASO które nie jest wskazane przez link4 tez dadzą mi taki cyrograf do podpisania? A moze jednak lepiej wziąć gotówkę i zrobić to we własnym zakresie?
Link to comment
Share on other sites

Samochód nie jest nowy, ale jeżeli koszt naprawy nie przekracza jego wartości przed szkodą można go naprawiać nawet w ASO pod warunkiem, że zgodzą się na naprawę bezgotówkową. Proponuję udać się z kosztorysem do warsztatu i po jego analizie będzie wiadomo, czy TU wypłaci bez potrąceń. Wypłata bez vatu dotyczy tylko osób prowadzących działalność i mających możliwość jego odliczenia.
Link to comment
Share on other sites

trzeba było od razu jechać do sprawdzonego ASO, który sam załatwiłby wszystko z ubezpieczycielem. Z doświadczenia wiem, ze to najlepsze rozwiązanie
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...