Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

kolizja i co dalej....


Rekomendowane odpowiedzi

Parę dni temu miałam kolizję, oc z polisy sprawcy(link4) Jestem po oględzinach rzeczoznawcy uznał części do wymiany(drzwi przednie,tylne,błotnik ,zderzak,lusterko) Czekam na kosztorys.Rozważałam możliwość oddania auta do zakładu wskazanego przez ubezpieczyciela,ale przeraził mnie zapis w upoważnieniu ,które szybciutko podsunięto mi do podpisania."w przypadku całkowitej lub częściowej odmowy wypłaty odszkodowania za szkodę przez link4 zobowiązuje sie do uregulowania należności za wykonanie naprawy pojazdu w ciągu siedmiu dni" oraz "niniejsze upoważnienie jest nieodwołalne i wygasa w dniu całkowitego rozliczenia kosztów naprawy pojazdu"a i jeszcze jedno jeśli ubezpieczyciel wypłaci mi odszkodowanie w kwocie netto to zobowiązuję sie dopłacić im VAT. Tak więc z tej opcji usunięcia szkody wycofałam się. Teraz zastawie mnie czy gdybym jednak chciała załatwić to bezgotówkowo to czy w ASO które nie jest wskazane przez link4 tez dadzą mi taki cyrograf do podpisania? A moze jednak lepiej wziąć gotówkę i zrobić to we własnym zakresie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód nie jest nowy, ale jeżeli koszt naprawy nie przekracza jego wartości przed szkodą można go naprawiać nawet w ASO pod warunkiem, że zgodzą się na naprawę bezgotówkową. Proponuję udać się z kosztorysem do warsztatu i po jego analizie będzie wiadomo, czy TU wypłaci bez potrąceń. Wypłata bez vatu dotyczy tylko osób prowadzących działalność i mających możliwość jego odliczenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...