Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Audi a4 szkoda calkowita:(


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem , mialem wypadek nie z mojej winy 9 lutego policja byla sprawca dostal mandat itp ja dostalem numer poliscy sprawcy w tym samym dniu zglosilem szkode po tygodniu przyszedl rzeczoznawca, obejzal zpisal pogadal i poszedl po paru dniach dostame pismo ze bedzie szkoda calkowita uszkodzone 4 pary drzwi i lewy prog dostalem wycene wycenili mi samochod na 19.100 z tego nie wymienili calego wyposazenia takiego jak zawieszenie sportowe nawigacja fabryczna podlokietniki chowek na narty itp... oznajmili tez ze maja kupca na moj wrak za 15.400 wtedy oni doplacaja do wraku 1500zl i dostaje z 16.900 albo dostaje odszkodowanie w wysokosci 2100zl................ ja mowie nie interesuje mnie sprzedaz wraku bo chce naprawic samochod a nie sprzedac 3 dni przed wypadkeim kupilem go za 27tys...... teraz moje pytanie wiem ze moge naprawiac do 100% wartosci pojazdu nie zalzey mi na nowych czesciach czy moge naprawiac na czesciach uzywanych? czy poprostu tak naprawiac zeby sie zmiescic do 100% wartosci? napisalem odwolanie i wyslalem.

 

http://images47.fotosik.pl/1410/d3d894098572777cm.jpghttp://images38.fotosik.pl/1400/dc526c0e4501a8d3m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

z reguły ubezpieczyciele dążą do szkody całkowitej, żeby wypłacić różnicę pomiędzy wartością pojazdu przed i po szkodzie. W celu należytego ustalenia czy możliwe będzie w tej sytuacji uzyskanie odszkodowania jak za szkodę częściową musiałbym zapoznać się z kosztorysem oraz wyceną wartości przed i po szkodzie. Istnieje możliwość sporządzenia wyceny na własną rękę i na jej podstawie złożenie odwołania. Niestety co do naprawy i przedstawienia później faktur za naprawę nie ma gwarancji, że zakład ubezpieczeń zwróci całość poniesionych kosztów, ponieważ może ponownie uznać naprawę za ekonomicznie nieuzasadnioną wówczas nie ma obowiązku zwrotu kosztów tylko wypłatę odszkodowania w wysokości różnicy wartości pojazdu przed i po szkodzie. Najlepszym rozwiązaniem byłoby sporządzenie wyceny przez rzeczoznawcę w celu określenia rzeczywistych kosztów naprawy, wtedy precyzyjnie będzie można określić ryzyko ponownego powołania się przez zakład ubezpieczeń na szkodę całkowitą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kosztorys naprawy spoazadzila mi fitma lakierniczia jedna z najdrozszych i najlepszych w moim miescie oni mi wycenili naprawe na czescich orginalnych na 21tys ale moge naprawiac tez na czescich uzywanych wtedy koszt za czesci wyjdzie 5 tys a za naprawe 7tys czyli 12 tys czy poprostu szukac bieglego rzeczoznawcy ktory wyceni samochd przed szkoda powiedzmy na 22tys uwzgledniajac wszystkie wyposazenie wtedy moge naprawiac na czesciach orginalnych do 21 tys?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie sprawy najczęściej znajdują swój finał w sądzie. Wtedy biegły sądowy precyzyjnie określa wartość pojazdu przed i po szkodzie oraz sporządza kosztorys naprawy. Warto skorzystać z usług profesjonalnego pełnomocnika bo z tego co Pan pisze wynika, że raczej będzie to szkoda częściowa i w grę wchodzą dość duże sumy. Jeśli będzie miał Pan wycenę biegłego sądowego na 22 tyś może Pan naprawiać do 22 tyś ważne, aby tego nie przekroczyć. Miał Pan może autocasco? Jeśli tak to pozwoliłoby bliżej określić wartość pojazdu na dzień szkody pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

w takich sprawach warto zainwestować w opinie niezależnego rzeczoznawcy, który wszystko wyceni najkorzystniejszą dla Pana metodą. jednocześnie proszę ściągnąć wycenę TU i w odwołaniu szczegółowo porównać gdzie zaniżyli wartości i uzasadnić dlaczego powinni zmienić decyzję. Dodam, że może Pan żądać zwrotu za koszt rzeczoznawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kancelaria Parus Lex wrote:
Witam,
w takich sprawach warto zainwestować w opinie niezależnego rzeczoznawcy, który wszystko wyceni najkorzystniejszą dla Pana metodą.
A co to jest najkorzystniejsza metoda wyliczenia?!!! Rzeczoznawca powinien chyba dokonać obiektywnej wyceny, bo jak ta "najkorzystniejsza" nie będzie obiektywna, to druga strona będzie mogła ją podważyć... I po co wtedy płacić za rzeczoznawcę...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

wodecki87 wrote:

Witam mam problem , mialem wypadek nie z mojej winy 9 lutego policja byla sprawca dostal mandat itp ja dostalem numer poliscy sprawcy w tym samym dniu zglosilem szkode po tygodniu przyszedl rzeczoznawca, obejzal zpisal pogadal i poszedl po paru dniach dostame pismo ze bedzie szkoda calkowita uszkodzone 4 pary drzwi i lewy prog dostalem wycene wycenili mi samochod na 19.100 z tego nie wymienili calego wyposazenia takiego jak zawieszenie sportowe nawigacja fabryczna podlokietniki chowek na narty itp... oznajmili tez ze maja kupca na moj wrak za 15.400 wtedy oni doplacaja do wraku 1500zl i dostaje z 16.400 albo dostaje odszkodowanie w wysokosci 2100zl................ ja mowie nie interesuje mnie sprzedaz wraku bo chce naprawic samochod a nie sprzedac 3 dni przed wypadkeim kupilem go za 27tys...... teraz moje pytanie wiem ze moge naprawiac do 100% wartosci pojazdu nie zalzey mi na nowych czesciach czy moge naprawiac na czesciach uzywanych? czy poprostu tak naprawiac zeby sie zmiescic do 100% wartosci? napisalem odwolanie i wyslalem.

Bez sprzedaży samochodu to wypłata powinna być w kwocie 3700zł (19 100wartość pojazdu - 15 400wartość pozostałości według oferty). Dość dziwna jest dysproporcja kwoty zakupu 27 000zł i wyceny wartości pojazdu na 19 100zł. Czy aby wszystkie dane pojazdu się zgadzają? Chyba, że w wycenie wartości są istotne korekty, które tak bardzo zaniżyły wartość. To pominięte wyposażenie nie będzie aż tak bardzo rzutowało na wycenę - może jakieś 1000 - 1500 zł się uzbiera, ale na więcej bym nie liczył. Istotny jest tutaj wyliczony przez TU koszt naprawy, który towarzystwo sporządza opierając się na stawkach za rbg wg ASO danej marki - podaj jaka to wysokość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kancelaria Optimum wrote:

Miał Pan może autocasco? Jeśli tak to pozwoliłoby bliżej określić wartość pojazdu na dzień szkody pozdrawiam

To akurat nie ma większego znaczenia. Agent z reguły będzie zadowolony z zawyżenia sumy ubezpieczenia, poza tym zazwyczaj przy przyjmowaniu do AC, rzadko wykonuje się dokładną wycenę z korektami zwiększającymi i zmniejszającymi wartość pojazdu. A taką wycenę sporządza się przy likwidacji szkody i wtedy często dochodzi do istotnych różnic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

szkodnik wrote:

A co to jest najkorzystniejsza metoda wyliczenia?!!! Rzeczoznawca powinien chyba dokonać obiektywnej wyceny, bo jak ta "najkorzystniejsza" nie będzie obiektywna, to druga strona będzie mogła ją podważyć... I po co wtedy płacić za rzeczoznawcę...?

Nie można powiedzieć, że opinia TU jest obiektywna, a ta wykonana przez rzeczoznawcę działającego na zlecenie Poszkodowanego jest nieobiektywna. Jest to dla Poszkodowanego bardzo krzywdzące wnioskowanie. Nawet opinia rzeczoznawcy, który jest biegłym sadowym, a działającym na rzecz Poszkodowanego nie będzie uznana za jedną i prawdziwą. Jedynie o obiektywizmie można mówić uznając wyrok sądu, choć i tak zawsze będzie ktoś mniej lub bardziej niezadowolony. Wiadome jest, że każdy Poszkodowany decyduje się na koszty rzeczoznawcy, żeby udowodnić prawdziwość swoich roszczeń, które zresztą zazwyczaj są bardziej zbieżne z rzeczywistością, niż wyceny towarzystw ubezpieczeniowych. Nie trzeba daleko szukać, wystarczy poczytać tutejsze posty, żeby zobaczyć jak towarzystwa dokonują „obiektywnej” wyceny szkody. Nie spotkałam się zresztą z sytuacją, gdzie wycena rzeczoznawcy byłaby mniej korzystna dla Poszkodowanego, w stosunku do tego co proponowało towarzystwo. Jeżeli istnieją różne metody wyceny to należy z nich korzystać i nie dotyczy to tylko oceny wartości pojazdów ale i innych rzeczy, np. gruntów. Ponad to dokonując wyceny każdy może inaczej wyliczyć różne elementy składowe, uwzględnić inne czynniki etc. Brak fachowej wiedzy wymusza wręcz wykonanie opinii przez specjalistę z danej branży, bo w jaki sposób niespecjalista może formułować roszczenie, niemając elementarnej wiedzy z danego zakresu. Opinia taka ma być z założenia obiektywna i zawsze jest obiektywna w ocenie jej dokonującego, jak i Poszkodowanego, który uważa ją za słuszną, ufając wiedzy rzeczoznawcy. Choć i tak bywa, że opinia ta nie spełnia wymagań Poszkodowanego, który często do wartości pojazdu dolicza jego wartość emocjonalną. Poza tym nawet sądy wykazują słuszność i celowość takich opinii, ponieważ osoby poszkodowane nie muszą być specjalistami w wycenie samochodów i poniesionych szkód. Wielokrotnie wyrokowano o słuszności przedsądowych ekspertyz, a w związku z tym z koniecznością zwrotu kosztów poniesionych przez poszkodowanych, jako normalne następstwo danego wypadku, wynikające z art. 361 kc. Jednocześnie natomiast nie podważano jakości ani wartości tych opinii, bo w takich sprawach i tak zostaje powołany biegły sądowy, i dopiero z jego opinią liczy się sad. Przedsądowe bowiem opinie, nawet biegłego sądowego, nie stanowią dowodu w świetle art. 278 kpc. Są to opinie mające potwierdzić prawdziwość faktów stwierdzanych przez roszczącego, które są niezmiernie przydatne i skuteczne na etapie polubownym, a w sądzie natomiast będą stanowiły dowód prywatny z art. 245 kpc. Nie zmienia to faktu, że właśnie dzięki takim opiniom setki, a nawet tysiące poszkodowanych otrzymało zamiast jednego tysiąca zł np.pięć tysięcy zł. Dla potwierdzenia przytoczę fragment wyroku SR w Łodzi –Widzewa (z dnia 20.10.2009 r., sygn.akt. I C 609/08), w 100% pasujący do odpowiedzi na pańską wypowiedź, gdzie Sąd wypowiadając się o opinii rzeczoznawcy uznał, że wnioski, choć nie potwierdziły się w pełni w toku postępowania, niewątpliwie dały powodowi rozeznanie czy i w jakiej wysokości może dochodzić odszkodowania, a do tego potrzebne są wiadomości specjalistyczne, których powód nie musi posiadać[...].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec tak wartość bazowa brutto 19.300 korekta za wyposazenie dodatkowe +2.347 korekta za pierwasza rejestracje -403 korekta za przebieg -1318 korekty rozne -797 to wychodzi 19.100 czyli prawie tak jak bym mial standardowy samochod audi a4 b6 2002r przebieg 193tys a mam praktycznie full opcje pelna elektryke bardzo zadbana przed kolizja nie miala nawet najmniejszej ryski . im chyba bardziej zalezy zebym sprzedal samochod (wrak) jakiejs firmie z czescicmi samochodowymi. bo ten wlasnie zaoferowal 15.400...... niz zeby wyplacic mi pieniadze na naprawe :( moze wiadomi ile kosztuje opinia bieglego rzeczoznawcy? czy poprostu szukac innego warsztatu ktory zrobi mniejsza wycene niz np 22tys za np 19tys na czescich orginalnych.... a co do wyceny na szkode calkowita to rzeczoznawca tak wycenial zeby przekroczyc wartosc samochodu bo np lusterka ktore mi sie zlozyly on stwierdzil ze do wymiany bo uszkodzone gdzie sa sprawne prawa oslona progu przerysowana tylko, ten stwierdzil do wymiany slupek do wymiany gdzie jest caly, przy progu lekko zgiety ale jak sie prog wymienia to bedzie razem z tym wgniecieniem na slupku wymieniane dodam ze robilem wycene w warsztacie na podstawie opini rzeczoznawcy ktorego przyslalo genarali jutro jade samochodem do lakiernika zeby sam stwierdzil co sie nadaje do wymiany a co do lakierowania... dodam ze Generali zaproponowalo mi zebym przedstawil im swoje wyceny z warsztatow lakierniczych, a oni je rozpatrza zadalem tez pytanie czy jest mozliwosc naprawy na czescich uzywanych np uzywane dzwi moge miec pod kolor 4 pary za 2.5 tys na paragon ,kompletne nawet z lusterkami. Mila pani powiedziala mi ze to zalezy od likwidatora czy moga uznac czesci uzywane do naprawy .................
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzis zrobilem kalkulacje naprawy w innym warsztacie kwota jaka podali mi to 19.015zl na nowych czescicach samocchod przed szkoda wycenili na 19.100zl z czego i tak jest zanizona...co teraz? mam teraz prawo naprawiac samochod do 100% wartsci? wyslalem kosztorys na maila do generali
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycena wartosci przed szkodą wygląda nie najgorzej, wiele na niej nie "dokręcisz". A kosztorys jezeli jest kompletny i obejmuje wszystkie niezbędne do naprawy częsci i operacje a jednocześnie nie przekracza wartości przed szkodą - powinien być zatwierdzony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam dostalem dzis droga mailowa kosztorys od generali ktory im wyslalem , naprawa byla wyceniona na 19.015zl oni go zredukowali o 462zl zerdukolali roboczogonine z 110zl na 100zl o co z tym teraz chodzi? z dopiska kolejny koszotrys dopasowany do wartosci pojazdu z podpisem rzeczoznawcy i pieczatka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to mam zalatwione? czyli jak obnizone o 460zl to mam szanse naprawiac samochod za 18.500 tys? bo jak narazie wyplacili mi tylko za szkode calkowiat czyli marne 2100zl................
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kosztorysie powinna być notatka typu: zatwierdzam na kwotę:... albo coś w podobie. I to oznacza, że do tej kwoty możesz naprawiać przedstawiając pojazd do oględzin po naprawie i faktury.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec tak ten kosztorys wyslany do partnera wczoraj rzeczoznawca partnera zatwierdzil kosztorys i dostalem informacje ze zostal wyslany do generali w celu zatwierdzenia przez likwidatora ,a dzis dostalem taka informacje

"W dniu dzisiejszym wypłacono doszkodowanie za szkodę całkowitą. Odwołanie przekazane do Partnera" czy to mozliwe ze jescze nie dostali kosztorysu od firmy partner?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzis dostalem pismo o zatwierdzeniu mojego koszotrysu i informacja ze moge rozpoczac naprawe w serwisie przeze mnie wybranego na faktury do kwoty 18.600 jestem mega szczesliwy:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...