Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

wypadek na terenie zakladu pracy?


jarz34
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam. pracuje jako pomoc przedszkolna.uległam wypadkowi na terenie szkoły. prace, w dniu wypadku, konczyłam o godz 16.30. po tym czasie , przechodząc przez stołówkę szkolną, przewróciłam, sie, poprzez niefortunne postawienie nogi, uszkadzając nadgarstek.dodam iż byłam juz przebrana i kierowałam sie do wyjścia , z pracy.czy pracodawca uzna to zdarzenie jako wypadek w pracy.proszę o wyjaśnienie.pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Tak- jest to wypadek przy pracy. Zgodnie z § 2 Rozporządzenia Rady Ministrów z dn. 1 lipca 2009 r. w sprawie ustalania okoliczności i przyczyn wypadków przy pracy (Dz. U. Nr 105, poz. 870) pracownik, który uległ wypadkowi, jeżeli stan jego zdrowia na to pozwala, powinien poinformować niezwłocznie o wypadku swojego przełożonego. Wyrok S.N. z dn. 15 czerwca 1980 r. III PR 33/80 „Przyczyną zewnętrzną w rozumieniu art. 6 ustawy wypadkowej z 12.VI.1975 r. może być nawet niefortunny odruch pracownika - jego nieskoordynowane poruszenie się. Wyłączenie przyczyny zewnętrznej byłoby uzasadnione tylko wtedy, gdyby istniały podstawy do ustalenia, że wypadek pracownika został spowodowany jego schorzeniem łączącym się np. ze skłonnością do omdleń lub zakłóceń równowagi”.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkodę można likwidować z ubezpieczenia wypadkowego w ramach stosunku pracy domagając się jednorazowego odszkodowania z ZUS za trwały uszczerbek na zdrowiu oraz z wszelkich ubezpieczeń dobrowolnych NNW grupowych (zawartych przez pracodawcę) oraz indywidualnych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...