Jump to content
Forum Odszkodowania

wypadek na terenie zakladu pracy?


jarz34
 Share

Recommended Posts

witam. pracuje jako pomoc przedszkolna.uległam wypadkowi na terenie szkoły. prace, w dniu wypadku, konczyłam o godz 16.30. po tym czasie , przechodząc przez stołówkę szkolną, przewróciłam, sie, poprzez niefortunne postawienie nogi, uszkadzając nadgarstek.dodam iż byłam juz przebrana i kierowałam sie do wyjścia , z pracy.czy pracodawca uzna to zdarzenie jako wypadek w pracy.proszę o wyjaśnienie.pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

1) Tak- jest to wypadek przy pracy. Zgodnie z § 2 Rozporządzenia Rady Ministrów z dn. 1 lipca 2009 r. w sprawie ustalania okoliczności i przyczyn wypadków przy pracy (Dz. U. Nr 105, poz. 870) pracownik, który uległ wypadkowi, jeżeli stan jego zdrowia na to pozwala, powinien poinformować niezwłocznie o wypadku swojego przełożonego. Wyrok S.N. z dn. 15 czerwca 1980 r. III PR 33/80 „Przyczyną zewnętrzną w rozumieniu art. 6 ustawy wypadkowej z 12.VI.1975 r. może być nawet niefortunny odruch pracownika - jego nieskoordynowane poruszenie się. Wyłączenie przyczyny zewnętrznej byłoby uzasadnione tylko wtedy, gdyby istniały podstawy do ustalenia, że wypadek pracownika został spowodowany jego schorzeniem łączącym się np. ze skłonnością do omdleń lub zakłóceń równowagi”.
Link to comment
Share on other sites

Szkodę można likwidować z ubezpieczenia wypadkowego w ramach stosunku pracy domagając się jednorazowego odszkodowania z ZUS za trwały uszczerbek na zdrowiu oraz z wszelkich ubezpieczeń dobrowolnych NNW grupowych (zawartych przez pracodawcę) oraz indywidualnych.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...