Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Pomoc w odkszodowaniu !!!


leskam91wp.eu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Uległem wypadkowi samochodowemu prawie 3 tygodnie temu. Na pogotowiu stwierdzono skręcony kręgosłup szyjny. Zastosowano kołniez szańca. Po wizycie prywatnej u ortopedy rozpoznanie sie zmieniło: Skrecenie odc kregoslupa szyjnego, oraz zerwanie wiązadeł na poz. Dodam ze ortopeda zalicił zmiane kolnieza na philadephia 24 godzinnie, oporócz tego jestem na zwolnieniu 3 tydzien. Moje pytanie brzmi: O jaką kwote i z jakiego tytułu mozna sie starać ?? Dodam ze nie byłem sprawca wypadku. Dodatkowo mam wykupione nw kierowcy i pasażerow!!! Prosze o pomoc !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

leskam91@wp.eu wrote:

Witam. Uległem wypadkowi samochodowemu prawie 3 tygodnie temu. Na pogotowiu stwierdzono skręcony kręgosłup szyjny. Zastosowano kołniez szańca. Po wizycie prywatnej u ortopedy rozpoznanie sie zmieniło: Skrecenie odc kregoslupa szyjnego, oraz zerwanie wiązadeł na poz. Dodam ze ortopeda zalicił zmiane kolnieza na philadephia 24 godzinnie, oporócz tego jestem na zwolnieniu 3 tydzien. Moje pytanie brzmi: O jaką kwote i z jakiego tytułu mozna sie starać ?? Dodam ze nie byłem sprawca wypadku. Dodatkowo mam wykupione nw kierowcy i pasażerow!!! Prosze o pomoc !!!

1) Szkodę można likwidować z polisy OC pojazdu, który kierował sprawca, z ubezpieczenia NW pojazdu, którym Pan jechał oraz z wszelkich innych ubezpieczeń dobrowolnych NNW grupowych (np. w pracy) jak i indywidualnych. Z polisy OC pojazdu, którym kierował sprawca w ramach likwidacji szkody osobowej przysługuje odszkodowanie tj. m. in. koszty leczenia, hospitalizacji, rehabilitacji, zakupu sprzętu rehabilitacyjnego, protez, leków, materiałów opatrunkowych, dodatkowego odżywiania, utraconego dochodu, zniszczonych rzeczy podczas wypadku, holowania pojazdu, parkingu pojazdu i wynajmu pojazdu zastępczego od chwili powstania szkody do dnia likwidacji szkody jako normalne następstwa zdarzenia z którego wynikła szkoda jak i zadośćuczynienie którego wysokość zależy m.in. od bólu fizycznego i cierpienia psychicznego tzw. krzywdy moralnej, przebytych zabiegów i operacji, nasilenia bólu i cierpień oraz czasu jego trwania, długotrwałość choroby, rozmiaru kalectwa i jego trwałości, wpływu trwałego uszczerbku na zdrowiu na życie osobiste i społeczne, płci poszkodowanego, widocznych nieodwracalnych następstw medycznych wypadku tj. oszpecenia i kalectwa, wieku poszkodowanego, poczucia bezradności życiowej, nieprzydatności społecznej, wykluczenia społecznego, rodzaju wykonywanej pracy i zawodu, zwiększonych potrzeb, zmniejszenia widoków powodzenia na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tytułu OC sprawcy może się Pan starać o odszkodowanie (koszty leczenia etc) oraz o zadośćuczynienie. Szkodę zgłasza się do ubezpieczyciela sprawcy przesyłając wraz ze zgłoszeniem dokumenty medyczne, rachunki, notatkę z miejsca zdarzenia i inne dokumenty potwierdzające wysokość roszczeń. Wstępną kwotę mogę Panu oszacować po zapoznaniu się z dokumentacją medyczną i innymi okolicznościami, które kształtują wysokość zadośćuczynienia i odszkodowania. Jeżeli będzie Pan zainteresowany proszę o taką informacje przez poniższy baner.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pismo roszczeniowe w ramach likwidacji szkody z polisy OC złożyć za zwrotnym potwierdzeniem na kserokopii. Należy pamiętać, że zgodnie z art. 6 k.c. ciężar udowodnienia faktu spoczywa na osobie, która z faktu tego wywodzi skutki prawne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

5 stycznia tego roku zostałam

potrącona przez kierowcę auta

osobowego. doznałam następujące

obrażenia: skręcone wiązało w

kolanie, rana tłuczona głowy,

wstrząśnienie mózgu, stłuczone

udo prawe. nogę miałam

unieruchomioną do 20 lutego,

potem rehabilitacja. Do dnia

dzisiejszego mam częste zawroty

głowy przez ten wypadek i

jestem na tabletkach. od 5

stycznia do 18 marca mam cały

czas l-4. jeszcze nie ustalono na

policji czy wina jest kierowcy bo

tam nie ma przejścia, jest to teren

zabudowany domami, kierowca

jechał 50 km/h i był trzeźwy. ja

nie jestem dodatkowo nigdzie

ubezpieczona. wiem też ze z ZUS

nic nie dostanę bo wypadek był w

czasie drogi do pracy a nie w

czasie pracy. moje pytanie jest

następujące czy mogę się

domagać odszkodowania od

sprawcy wypadku? czy z polisy

OC czy w jakiś inny sposób? i jak

się to załatwia. Jaki jest termin

na załatwienie tego? bardzo

proszę o poradę!!! będę

niezmiernie wdzięczna za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malinciaa19 wrote:
Witam serdecznie
5 stycznia tego roku zostałam
potrącona przez kierowcę auta
osobowego. doznałam następujące
obrażenia: skręcone wiązało w
kolanie, rana tłuczona głowy,
wstrząśnienie mózgu, stłuczone
udo prawe. nogę miałam
unieruchomioną do 20 lutego,
potem rehabilitacja. Do dnia
dzisiejszego mam częste zawroty
głowy przez ten wypadek i
jestem na tabletkach. od 5
stycznia do 18 marca mam cały
czas l-4. jeszcze nie ustalono na
policji czy wina jest kierowcy bo
tam nie ma przejścia, jest to teren
zabudowany domami, kierowca
jechał 50 km/h i był trzeźwy. ja
nie jestem dodatkowo nigdzie
ubezpieczona. wiem też ze z ZUS
nic nie dostanę bo wypadek był w
czasie drogi do pracy a nie w
czasie pracy. moje pytanie jest
następujące czy mogę się
domagać odszkodowania od
sprawcy wypadku? czy z polisy
OC czy w jakiś inny sposób? i jak
się to załatwia. Jaki jest termin
na załatwienie tego? bardzo
proszę o poradę!!! będę
niezmiernie wdzięczna za pomoc :)
Proszę nie dublować tematów. Odpowiedzi udzielono w temacie do którego link przedstawiam poniżej:
http://www.odzyskaj.info/viewtopic.php?id=5224
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...