Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

wypadek w restauracji


piotr90
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam, skaleczyłem się na terenie zakladu pracy przy polerowaniu kieliszka, pojechalem do szpitala i zalozono mi 4 szwy na prawej dloni. czy nalezy mi sie odszkodowanie i gdzie mam sie z tym udac - do pracodawcy czy do jakiegos innego organu ?? prosze o informacje..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

piotr90 wrote:

witam, skaleczyłem się na terenie zakladu pracy przy polerowaniu kieliszka, pojechalem do szpitala i zalozono mi 4 szwy na prawej dloni. czy nalezy mi sie odszkodowanie i gdzie mam sie z tym udac - do pracodawcy czy do jakiegos innego organu ?? prosze o informacje..

Wypadek należy zgłosić niezwłocznie pracodawcy najlepiej na piśmie za zwrotnym potwierdzeniem na kserokopii, a ów pracodawca będzie musiał sporządzić protokół powypadkowy. Zgodnie z § 2 Rozporządzenia Rady Ministrów z dn. 1 lipca 2009 r. w sprawie ustalania okoliczności i przyczyn wypadków przy pracy (Dz. U. Nr 105, poz. 870) pracownik, który uległ wypadkowi, jeżeli stan jego zdrowia na to pozwala, powinien poinformować niezwłocznie o wypadku swojego przełożonego. Wówczas można domagać się jednorazowego odszkodowania z ZUS za trwały uszczerbek na zdrowiu. Szkodę można też likwidować z wszelkich ubezpieczeń dobrowolnych NNW grupowych i indywidualnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyslalem pismo w postaci maila:

 

Witam serdecznie,

 

Informuję, że dnia 13 marca 2012 w Restauracji Villa Magnolia, gdzie pracuje jako kelner zgodnie z umową o pracę z dnia 1 października 2011 r, o godzinie ok 14.30 doszło do wypadku w pracy polegającego na przecięciu kciuka reki prawej przy polerowaniu kieliszka, o zdarzeniu natychmiast poinformowani zostali moi przełożeni, po czym natychmiast udałem się do szpitala na opatrzenie w postaci szwów oraz innych koniecznych czynności związanych z opatrzeniem rany. W związku z powyższym proszę o zgłoszenie w/w wypadku do odpowiednich organów- BHP w celu sporządzenia protokołu wypadku w pracy. Jednocześnie proszę o druk ZUS RMUA za bieżący miesiąc w celu przedłożenia go w szpitalu za wykonany zabieg.

 

 

Z poważaniem

 

Piotr Gołębiewski

 

 

czy to jest wlasciwa forma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotr90 wrote:
wyslalem pismo w postaci maila:

Witam serdecznie,

Informuję, że dnia 13 marca 2012 w Restauracji Villa Magnolia, gdzie pracuje jako kelner zgodnie z umową o pracę z dnia 1 października 2011 r, o godzinie ok 14.30 doszło do wypadku w pracy polegającego na przecięciu kciuka reki prawej przy polerowaniu kieliszka, o zdarzeniu natychmiast poinformowani zostali moi przełożeni, po czym natychmiast udałem się do szpitala na opatrzenie w postaci szwów oraz innych koniecznych czynności związanych z opatrzeniem rany. W związku z powyższym proszę o zgłoszenie w/w wypadku do odpowiednich organów- BHP w celu sporządzenia protokołu wypadku w pracy. Jednocześnie proszę o druk ZUS RMUA za bieżący miesiąc w celu przedłożenia go w szpitalu za wykonany zabieg.


Z poważaniem

Piotr Gołębiewski


czy to jest wlasciwa forma?
E-mail nie jest pismem i należy wysłać pismo na papierze listem poleconym lub złożyć przez dziennik podawczy za zwrotnym potwierdzeniem na kserokopii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Skontaktuj się z Kancelarią Odszkodowawczą Cito Kraków. Pracuje tam grupa specjalistów, którzy udzielą Ci fachowej porady i krok po kroku pokierują jak dochodzić odszkodowania powypadkowego i za uszczerbek na zdrowiu. Specjaliści z kancelarii pomagają również w zakresie odszkodowań komunikacyjnych, powypadkowych samochodowych i typowo wypadków w pracy. Polecam !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...