Jump to content
Forum Odszkodowania

Zespolenie metalem ,a odskodowanie.

grzes80
 Share

Recommended Posts

Witam. Chciałbym się dowiedzieć, jaki wpływ i czy w ogóle ma zespolenie kończyny metalem, na wysokość jednorazowego

odszkodowania z ZUS. Pytam, ponieważ mam możliwość wyjęcia śrub przed komisją lekarską. Dziękuję za odpowiedź.

grzes80 wrote:
Witam. Chciałbym się dowiedzieć, jaki wpływ i czy w ogóle ma zespolenie kończyny metalem, na wysokość jednorazowego
odszkodowania z ZUS. Pytam, ponieważ mam możliwość wyjęcia śrub przed komisją lekarską. Dziękuję za odpowiedź.
1) Nie musi mieć bezpośredniego wpływu jeśli chodzi o odszkodowanie z NWW, gdyż tutaj chodzi o trwały uszczerbek na zdrowiu po leczeniu. Oczywiście należy zapoznać się z OWU, gdzie ubezpieczyciel mógł przewidzieć zwrot kosztów leczenia oraz odszkodowania np. za każdy dzień pobytu w szpitalu. Natomiast przebyte operacje, zabiegi, ból i cierpienia ma wpływ na zadośćuczynienia w przypadku likwidowania szkody z polisy OC.

mam już zakończone leczenie, przyznali mi rentę wypadkową na okres 1 roku i wkrótce będę stawał na komisje w sprawie odszkodowania,mam możliwość wcześniejszego wyjęcia śrub (za dwa dni) ale się zastanawiam czy nie będzie to miało wpływu na odszkodowanie i przyznaną mi rentę

grzes80 wrote:

mam już zakończone leczenie, przyznali mi rentę wypadkową na okres 1 roku i wkrótce będę stawał na komisje w sprawie odszkodowania,mam możliwość wcześniejszego wyjęcia śrub (za dwa dni) ale się zastanawiam czy nie będzie to miało wpływu na odszkodowanie i przyznaną mi rentę

Nie powinno mieć znaczenia, gdyż odszkodowanie i renta przyznawana jest na innych przesłankach.

grzes80 wrote:

Dziękuję.

Operacje zabiegi mają zaś znacznie na wysokość zadośćuczynienia z polisy OC lub odszkodowania z NNW jeśli umowa przewiduje zwrot kosztów leczenia, rehabilitacji, pobytu w szpitalu etc...