Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Kolizja czy wypadek?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam kilka dni temu byłem uczestnikiem wypadku.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika że to ja byłem sprawcą wypadku ale mam kilka pytań.

Wypadek wyglądał następująco wyjeżdzając z drogi podporządkowanej ujechałem jakieś 50m

i od tyłu wjechał we mnie z dużą prędkością motocykl.

wezwałem policje i pogotowie. Motocyklista został odwieziony do szpitala.

W Toku oględzin okazało się że kierujący motocyklem nie miał uprawnień do prowadzenia motocykla oraz był lekko wczorajszy.

Po kilku godzinach okazało się że motocyklista uciekł ze szpitala.

1) Czy gdyby okazało się że ja jestem sprawcą wypadku (wymuszenie pierwszeństwa)

motocyklista może starać sie o odszkodowanie z oc gdy nie miał uprawnień do kierowania ?

2) Czy jest szansa na przemianowanie sprawy z wapadku na kolizję i co ewentualnie trzeba zrobić w tym kierunku?

Pozdrawiam z czekam na odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyru77 wrote:
Witam kilka dni temu byłem uczestnikiem wypadku.
Ze wstępnych ustaleń policji wynika że to ja byłem sprawcą wypadku ale mam kilka pytań.
Wypadek wyglądał następująco wyjeżdzając z drogi podporządkowanej ujechałem jakieś 50m
i od tyłu wjechał we mnie z dużą prędkością motocykl.
wezwałem policje i pogotowie. Motocyklista został odwieziony do szpitala.
W Toku oględzin okazało się że kierujący motocyklem nie miał uprawnień do prowadzenia motocykla oraz był lekko wczorajszy.
Po kilku godzinach okazało się że motocyklista uciekł ze szpitala.
1) Czy gdyby okazało się że ja jestem sprawcą wypadku (wymuszenie pierwszeństwa)
motocyklista może starać sie o odszkodowanie z oc gdy nie miał uprawnień do kierowania ?
2) Czy jest szansa na przemianowanie sprawy z wapadku na kolizję i co ewentualnie trzeba zrobić w tym kierunku?
Pozdrawiam z czekam na odpowiedzi
1) Tak- może;

2) Kwalifikacja prawa czynu zależy wyłącznie od doznanych obrażeń ciała- poniżej 7 dni to wykroczenie, powyżej 7 dni to przestępstwo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...