Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

kłopoty z PZU OC sprawcy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. !4.01.2012 miałam kolizje drogową, w wyniku której moje auto uległo zniszczeniu. Odszkodowanie niby z OC sprawcy (dostał mandat), rozliczenie z PZu bezgotówkowe, Pzu wskazał mi warsztat współpracujący. Obecnie mija prawie 3 miesiące a auto dalej nie jest sprawne i stoi w warsztacie. Po pierwszych oględzinach przyznano kwote na naprawe i stwierdzono ze wycena nie przewyższa wartości auta. Po pierwsze naprawie wyszły kłopoty z elektryką i tu zaczeły sie komplikacja. Zamówiłam powtórną wycene jednak decyzji nie ma kontaktu z rzeczoznawcą też nie ma . PZU zamkneło moja sprawe mówiąc ze dokonano już przelewu kwoty z pierwszej wyceny. Jednak moje auto nie ejst naprawione i nie przejdzie przeglądu technicznego, zreszta za który sama musze zapłacić. Jakie mam możliwości dochodzenia swoich praw, chcą mieć sparwne auto bo takie było przed kolizja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź PZU informujemy, że do warsztatu została przekazana wiadomość w sprawie pompy wspomagania. Przekazano informację o treści „Nie wykazano również charakteru uszkodzenia pompy oraz ewentualnego związku tego uszkodzenia ze szkodą. W związku z powyższym na obecnym etapie nie znajdujemy podstaw do uwzględnienia kwalifikacji tego elementu w ramach przedmiotowej szkody.” Ponadto informujemy, że trwa weryfikacja przesłanych przez warsztat faktur źródłowych. Z poważaniem PZU SA. W/w pompa była regenerowana juz kiedys wiec PZu stwoerdziło ze jej awaria nie ma nic wspolnego z kolizją. Wiec jaka teraz droga postepowania, moge naparwić ja z wąłsnej kieszeni i skarzyć pZu na podstawie faktur...?? Czy może jest inna droga postepowania??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wobec tego powinna Pani udowodnić związek przyczynowy uszkodzenia ze szkodą. Nie będzie to łatwe, ze względu na to , ze pompa była już kiedyś regenerowana, dlatego jeżeli są to duże koszty to warto będzie zaciągnąć wiedzy u rzeczoznawcy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...