Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

wypadek na nartach w Austrii


sovela
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Miesiąc temu miałam wypadek na stoku w Austrii w wyniku, czego złamałam obojczyk z przemieszczeniem - konieczna była operacja. Została wykonana mi na miejscu. Nadmieniam jednocześnie, iż miałam wykupioną polisę na okres urlopy, a także posiadam inne grupowe ubezpieczenie z zakładu pracy.

Moje pytania brzmią:

1. Czy ubezpieczyciel z grupowego ubezpieczenia z zakładu pracy, może mi odmówić

odszkodowania za przebytą operację w Austrii? Twierdzi, że polisa na wykonanie

operacji obejmuje tylko teren Polski. Nadmieniam, że za pobyt w szpitalu otrzymałam

odszkodowanie, gdyż moje ubezpieczenie grupowe obejmuje

kraje Unii Europejskiej.

2. Czy od ubezpieczyciela z wykupionej polisy na okres urlopu mogę domagać się

odszkodowania za przebytą operacje?

3. Czy przed zakończeniem leczenia mogę się ubiegać o dodatkowe odszkodowanie

zdrowotne spowodowane częstymi bólami głowy i kręgów szyjnych?

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

szkodę można zgłosić z obu ubezpieczeń, należą się wszelkie świadczenia zapisane w OWU.

Jeżeli to ubezpieczenie urlopowe było wykupione specjalnie na narty to są to zwykle dobre ubezpieczenia, krótkoterminowe ale i stosunkowo drogie ponieważ obejmują zarówno OC jak i wszelkie koszty związane z leczeniem, dlatego wydaje mi się, że zabiegi też powinny być uwzględnione - proszę doczytać w ogólnych warunkach (dostępna na pewno na stronie towarzystwa). Tak więc ubezpieczyciel z grupowego ubezpieczenia może odmówić, natomiast z tej drugiej polisy powinni pokryć. Radzę tylko w miarę szybko się tym zająć, bo czasami trzeba zgłosić zdarzenie np w terminie 3 dni telefonicznie, niektóre towarzystwa dają specjalne karty z numerami do bezgotówkowego rozliczenia honorowane w UE.

Odpowiedź na wszystkie pytania będzie w OWU, natomiast jeśli będzie Pani miał problem z którymś z towarzystw proszę o kontakt z Kancelarią, a w razie dalszych pytań proszę pytać na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sovela wrote:
Dzień dobry,
Miesiąc temu miałam wypadek na stoku w Austrii w wyniku, czego złamałam obojczyk z przemieszczeniem - konieczna była operacja. Została wykonana mi na miejscu. Nadmieniam jednocześnie, iż miałam wykupioną polisę na okres urlopy, a także posiadam inne grupowe ubezpieczenie z zakładu pracy.
Moje pytania brzmią:
1. Czy ubezpieczyciel z grupowego ubezpieczenia z zakładu pracy, może mi odmówić
odszkodowania za przebytą operację w Austrii? Twierdzi, że polisa na wykonanie
operacji obejmuje tylko teren Polski. Nadmieniam, że za pobyt w szpitalu otrzymałam
odszkodowanie, gdyż moje ubezpieczenie grupowe obejmuje
kraje Unii Europejskiej.
2. Czy od ubezpieczyciela z wykupionej polisy na okres urlopu mogę domagać się
odszkodowania za przebytą operacje?
3. Czy przed zakończeniem leczenia mogę się ubiegać o dodatkowe odszkodowanie
zdrowotne spowodowane częstymi bólami głowy i kręgów szyjnych?
Pozdrawiam,
1) Nie;

2) Tak;

3) Tak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda wrote:
sovela wrote:
1. Czy ubezpieczyciel z grupowego ubezpieczenia z zakładu pracy, może mi odmówić
odszkodowania za przebytą operację w Austrii? Twierdzi, że polisa na wykonanie
operacji obejmuje tylko teren Polski. Nadmieniam, że za pobyt w szpitalu otrzymałam
odszkodowanie, gdyż moje ubezpieczenie grupowe obejmuje
kraje Unii Europejskiej.
2. Czy od ubezpieczyciela z wykupionej polisy na okres urlopu mogę domagać się
odszkodowania za przebytą operacje?
3. Czy przed zakończeniem leczenia mogę się ubiegać o dodatkowe odszkodowanie
zdrowotne spowodowane częstymi bólami głowy i kręgów szyjnych?
Pozdrawiam,
1) Nie;

2) Tak;

3) Tak.
Bez znajomości OWU obu polis nie można dawać tak jednoznacznych odpowiedzi, bo tylko trzecia jest pewna. Nie wiadomo jaki jest zakres grupowego ubezpieczenia i jeśli nie ma ryzyka operacji to ubezpieczyciel nie będzie miał obowiązku wypłaty za zabieg w Austrii. Jednoznaczne odpowiedzi można udzielić po zapoznaniu się z OWU i zakresem ubezpieczeń.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kancelaria Parus Lex wrote:

Bez znajomości OWU obu polis nie można dawać tak jednoznacznych odpowiedzi, bo tylko trzecia jest pewna. Nie wiadomo jaki jest zakres grupowego ubezpieczenia i jeśli nie ma ryzyka operacji to ubezpieczyciel nie będzie miał obowiązku wypłaty za zabieg w Austrii. Jednoznaczne odpowiedzi można udzielić po zapoznaniu się z OWU i zakresem ubezpieczeń.

Słuszna uwaga- należy zapoznać się szczegółowo z OWU jak te kwestie są dokładnie regulowane, gdyż dla T.U. klauzule OWU są wiążące. Jednak co do zasady ubezpieczenia grupowe obejmuję koszty leczenia jak i odszkodowanie za przebyte operacje/każdy dzień pobytu w szpitalu. Nie wiem czy w obecnych czasach produktów ubezpieczeniowych pracodawca zakupuje ubezpieczenie bez owych opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

szkoda wrote:

. Nie wiem czy w obecnych czasach produktów ubezpieczeniowych pracodawca zakupuje ubezpieczenie bez owych opcji.

Nie wiem jakie produkty ubezpieczeniowe były niegdyś, natomiast aktualnie jest mnóstwo opcji, pracownicy jednego zakładu mają np. podstawowe lub rozszerzone zakresy, a ponad to w niektórych zakładach działają np. 3 towarzystwa i pracownicy sami decydują, które ubezpieczenie najbardziej im odpowiada zakresem i ceną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kancelaria Parus Lex wrote:

szkoda wrote:

. Nie wiem czy w obecnych czasach produktów ubezpieczeniowych pracodawca zakupuje ubezpieczenie bez owych opcji.

Nie wiem jakie produkty ubezpieczeniowe były niegdyś, natomiast aktualnie jest mnóstwo opcji, pracownicy jednego zakładu mają np. podstawowe lub rozszerzone zakresy, a ponad to w niektórych zakładach działają np. 3 towarzystwa i pracownicy sami decydują, które ubezpieczenie najbardziej im odpowiada zakresem i ceną.

Obecnie zasadą są pełne, rozszerzone produktu ubezpieczeniowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...