Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

uszczerbek na zdrowiu ?


urwisek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam taka sprawe i pytanie. pare lat temu mialam wybitego kciuka, stłuczonego pare razy ale nie rościłam odszkodowania, udzielono dorażnej pomocy medycznej, dokładnej daty nie pamietam. Czynnie uprawiałam sport, obecnie pracuje w służbie mundurowej - w wyniku cwiczen itp kciuk bardzo osłabł, zwyrodnienie,okazało sie ze mam pozrywane sciegna i stwierdzono niestabilnosc 3 stopnia, 2 miesiace temu mialam operacje kciuka, zeby poprawic jego funkcjonowanie, wróciłam do pracy, dostałam zdolnosc do pracy ale Lekarka powiedziala ze juz nigdy w 100 % sprawnosci nie odzyskam, mam zanik miesni i przykurcz, prosze mi powiedziec czy moge zgłosic uszczerbek na zdrowiu? czy mam prawo do tego jesli to nie mialam w wyniku NNW ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

urwisek85 wrote:

witam, mam taka sprawe i pytanie. pare lat temu mialam wybitego kciuka, stłuczonego pare razy ale nie rościłam odszkodowania, udzielono dorażnej pomocy medycznej, dokładnej daty nie pamietam. Czynnie uprawiałam sport, obecnie pracuje w służbie mundurowej - w wyniku cwiczen itp kciuk bardzo osłabł, zwyrodnienie,okazało sie ze mam pozrywane sciegna i stwierdzono niestabilnosc 3 stopnia, 2 miesiace temu mialam operacje kciuka, zeby poprawic jego funkcjonowanie, wróciłam do pracy, dostałam zdolnosc do pracy ale Lekarka powiedziala ze juz nigdy w 100 % sprawnosci nie odzyskam, mam zanik miesni i przykurcz, prosze mi powiedziec czy moge zgłosic uszczerbek na zdrowiu? czy mam prawo do tego jesli to nie mialam w wyniku NNW ?

Jeśli od zdarzenia powodującego uraz minęło ponad 3 lata, to roszczenie o wypłatę świadczenia z polisy NNW przedawniło się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z art. 819 k.c. roszczenia z umowy ubezpieczenia przedawniają się z upływem lat trzech (dotyczy ubezpieczeń dobrowolnych grupowych i indywidualnych NNW- Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków). W wypadku ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej- dotyczy obowiązkowej polisy OC pojazdów mechanicznych- roszczenie poszkodowanego do ubezpieczyciela o odszkodowanie lub zadośćuczynienie przedawnia się z upływem terminu przewidzianego dla tego roszczenia w przepisach o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną czynem niedozwolonym lub wynikłą z niewykonania bądź nienależytego wykonania zobowiązania. Bieg przedawnienia roszczenia o świadczenie do ubezpieczyciela przerywa się także przez zgłoszenie ubezpieczycielowi tego roszczenia lub przez zgłoszenie zdarzenia objętego ubezpieczeniem. Bieg przedawnienia rozpoczyna się na nowo od dnia, w którym zgłaszający roszczenie lub zdarzenie otrzymał na piśmie oświadczenie ubezpieczyciela o przyznaniu lub odmowie świadczenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Witam. Mój wypadek w pracy miał miejsce 22.12.2011 r, czyli już prawie 2 lata temu. Niestety walka z zus trwa do chwili obecnej. Zus odmówił uznania wypadku, jako wypadek w pracy, więc odwołałam się do sądu (lipiec 2012). Na pierwszej rozprawia (luty 2013)wysłuchano mnie, na drugiej (kwiecień 2013) powołanych przeze mnie świadków. Być może sprawa zostałaby zakończona jednak poradzono mi bym od razu wnioskowała o badanie przez lekarza orzecznika sądowego. do tej pory (sierpień 2013) nie został mi wyznaczony termin badania, tłumacząc się niewielką liczbą chętnych lekarzy orzeczników do pracy. Moje pytanie jest następujące: jak w takim przypadku określić uszczerbek na zdrowiu, (przecież długotrwały to trwający ponad 6 miesięcy ). W moim przypadku od wypadku w grudniu minie 2 lata, jeszcze w tym roku w lipcu przechodziłam kolejną rehabilitację po artroskopii barku (która miała miejsce 8 miesięcy po wypadku). Czy jeśli lekarz biegły sądowy badając mnie 2 lata po wypadku stwierdzi brak uszczerbku na zdrowiu w chwili obecnej to należy mi się odszkodowanie za długotrwały uszczerbek na zdrowiu? Poradźcie jak przygotować się na to spotkanie z lekarzem biegłym sądowym. (niestety ręka do tej pory nie jest do końca sprawna )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wypadek nie był z mojej winy. Uzyskałam odszkodowanie z oc pojazdu (autobus szkolny). Problem jest z ZUS-em, który odmówił wypłaty jednorazowego odszkodowania nie uznając wypadku, jako wypadek przy pracy. Po sprawie w sądzie pracy ma mnie badać lekarz biegły sądowy. Problem w tym, że od wypadku minęło już prawie 2 lata, co jeśli badając mnie teraz uzna, 0 uszczerbek na zdrowiu? przecież długotrwały uszczerbek, za który również należy się odszkodowanie trwa 6 miesięcy, a ja artroskopię barku miałam 8 mies po wypadku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ostatnim czasie wydlużył się czas na wyznaczenie lekarza biegłego sądowego. W swojej sprawie czekałam około 8 miesięcy. Ale ten dowód jest kluczowy, trzeba uzbroić się w cierpliwość.

 

Odszkodowanie z OC pracodawcy można uzyskać dopiero po zakończeniu sprawy z ZUS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam.

16.10.2015 został spowodowany wypadek w którym zostałem poszkodowanym. Przód mojego auta + silnik najprawdopodobniej zostanie do wymiany wiec szkoda całkowita. Zajęcie się tym zleciłem firmie odszkodowawczej.Auto BMW e36 1993r 1.8, ile mogę dostać za całkowite szkodę samochodu? A druga sprawa to przy uderzeniu pasy sie zblokowały i szarpnęło mi głową. Podczas szoku nic z tym nie zrobiłem, dopiero gdy wróciłem do domu po przespaniu się 2h obudziłem i strasznie bolał mnie kark. Pojechałem na SOR tam stwięrdzieli "Skręcenie i Naderwanie odcinka kręgosłupa" dostałem na razie na 2tyg kołnierz miękki elastyczny ale od piątku cały czas czuję ból. W szkolę uczę się zaocznie i nie mam żadnego ubezpieczenia a w pracy mam umowę zlecenie gdzie też nie ma żadnego ubezpieczenia. Należy mi się jakieś odszkodowanie z oc sprawy za uszczerbek na zdrowiu? Jeżeli tak to ,czy wie ktoś czy firma odszkodowawcza również zajmuje się sprawami zdrowotnymi czy tylko samochodowymi?

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

miesiąc temu miałam wypadek samochodowy.sprawca uderzyl w mój lewy bok samochodu z dużą siłą

miałam silne bóle pleców i szyji oraz silne bóle głowy

w rezonansie wyszło - zniesienie fizjologicznej lordozy kregosłupa szyjnego.

widoczna dwuboczna wieksza po lewej stronie wypuklina krążka międzykręgowego C4 / C5 zwęzająca dyskretnie otwory międzykręgowe. drobne osteofity na tylnych krawedziach trzonów kręgów szyjnych - czy to wynik wypadku?czy należy mi się za to jakieś odszkodowanie?

na miejscu była Policja.

czy nalezy mi sie jakies odszkodowanie z pracy - wypadek miał miejsce podczas jazdy do pracy

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Predus - jak napisał Błażej: z ZUS nie dostaniesz odszkodowania. Z OC sprawcy przysługuje Tobie odszkodowanie. Jednak musisz być przygotowany na drogę sądową, gdyż ostatnio ubezpieczyciele niezbyt chętnie płacą za "drobne" szkody na osobie i konieczne jest kierowanie sprawy do sądu.

lukaszdrb wrote:
.....Te małe nie robią roboty :) .....
Te wielkie za to robią robotę w szpitalach i na cmentarzach - jak hieny :) Potem cisza, cisza, cisza i zero kontaktu ze "złapanym" klientem.

 

p.s. poradź coś na forum, jak Błażej a nie zapraszasz do skorzystania z usług wątpliwej jakości firemki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Predus - jak napisał Błażej: z ZUS nie dostaniesz odszkodowania. Z OC sprawcy przysługuje Tobie odszkodowanie. Jednak musisz być przygotowany na drogę sądową, gdyż ostatnio ubezpieczyciele niezbyt chętnie płacą za "drobne" szkody na osobie i konieczne jest kierowanie sprawy do sądu.

lukaszdrb wrote:
.....Te małe nie robią roboty :) .....
Te wielkie za to robią robotę w szpitalach i na cmentarzach - jak hieny :) Potem cisza, cisza, cisza i zero kontaktu ze "złapanym" klientem.

 

p.s. poradź coś na forum, jak Błażej a nie zapraszasz do skorzystania z usług wątpliwej jakości firemki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Predus - jak napisał Błażej: z ZUS nie dostaniesz odszkodowania. Z OC sprawcy przysługuje Tobie odszkodowanie. Jednak musisz być przygotowany na drogę sądową, gdyż ostatnio ubezpieczyciele niezbyt chętnie płacą za "drobne" szkody na osobie i konieczne jest kierowanie sprawy do sądu.

lukaszdrb wrote:
.....Te małe nie robią roboty :) .....
Te wielkie za to robią robotę w szpitalach i na cmentarzach - jak hieny :) Potem cisza, cisza, cisza i zero kontaktu ze "złapanym" klientem.

 

p.s. poradź coś na forum, jak Błażej a nie zapraszasz do skorzystania z usług wątpliwej jakości firemki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Predus - jak napisał Błażej: z ZUS nie dostaniesz odszkodowania. Z OC sprawcy przysługuje Tobie odszkodowanie. Jednak musisz być przygotowany na drogę sądową, gdyż ostatnio ubezpieczyciele niezbyt chętnie płacą za "drobne" szkody na osobie i konieczne jest kierowanie sprawy do sądu.

lukaszdrb wrote:
.....Te małe nie robią roboty :) .....
Te wielkie za to robią robotę w szpitalach i na cmentarzach - jak hieny :) Potem cisza, cisza, cisza i zero kontaktu ze "złapanym" klientem.

 

p.s. poradź coś na forum, jak Błażej a nie zapraszasz do skorzystania z usług wątpliwej jakości firemki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...