Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Szkoda OC


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

pytanie dotyczy szkody z ubezpieczenia OC.

Wartość odszkodowania została juz wyliczona itp. wyszła szkoda całkowita,

jako iż auto mam przerejestrowane na siemie jakis miesiąc ubezpieczyciel zarządał umowy kupna sprzedaży,

po zarejestrowaniu auta umowa wyladowała w nieznanym miejscu(uwazałem iz juz jest nei potrzebna)

czy mam obowiązek trzymac taka umowe po zarejestrowaniu pojazdu?

co sie stanie gdy takowej umowy nie odnajde a co skutkuje faktem nie dostarcze do ubezpieczyciela?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowę ma ubezpieczyciel poprzedniego właściciela jeżeli wypowiadał pan jego polisę, oraz z tego co kojarzę to chyba w urzędzie skarbowym też się dostarcza umowę do odliczenia podatku, także może się Pan zwrócić do tych dwóch podmiotów i może któryś Panu wyda tą umowę. I oczywiście posiada ją także poprzedni właściciel.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z art. 28 ust. 1 ustawy z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (tekst. jedn. Dz. U. z 2003 r. Nr 124, poz. 1152 ze zm.) jeżeli posiadacz pojazdu mechanicznego nie później niż na jeden dzień przed upływem okresu 12 miesięcy, na który umowa ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych została zawarta, nie powiadomi na piśmie zakładu ubezpieczeń o jej wypowiedzeniu, uważa się, że została zawarta następna umowa na kolejne 12 miesięcy, z zastrzeżeniem ust. 2.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moją informacje iż nie moge odnaleść umowy od ponad tygodnia nikt sie ze mna nie kontaktuje.

wysyłam emaile do likwidatora dzwonie z proba o kontakt i nic.

 

o co moze im chodzic?

jak moge walczyc o swoje bo czuje ze bedzie problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wolski103 wrote:
Na moją informacje iż nie moge odnaleść umowy od ponad tygodnia nikt sie ze mna nie kontaktuje.
wysyłam emaile do likwidatora dzwonie z proba o kontakt i nic.

o co moze im chodzic?
jak moge walczyc o swoje bo czuje ze bedzie problem?
Proszę więc ponowić wniosek ale już na piśmie za zwrotnym potwierdzeniem na kserokopii. Ewentualnie proszę skontaktować się z poprzednim właścicielem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...