Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Ile czasu ma TU (Link4) na rozpatrzenie odwołania?


monicg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ile czasu ma TU Link 4 na załatwienie odwołania od sposobu likwidacji szkody? Kotś mi napisze, czy to 30 dni? Auto skasował mi inny użytkwnik dorgi, jego wina, szkoda całkowita, sprawa ciągie się od 17.02.2012 (mamy 12.06.), po raz kolejny się odwiływałam i ostatnie odwołanie wysłałam 09.05. mailem, dzisiaj mamy 12.06, to ponad mesiąc, jak zadzwoniłam tam to mi powiedzieli, że nie mają określinego terminu rozpatrywania odwołań, bo nie są firmą komercyjną, gdzie obowiązje termin 30 dni, tak mi powiedziała pracownica LINK 4, z która rozmawiałam. 07.05 skończyło mi się ubezpieczenie auta, musiałam je zapłacić, zapłacić ubezpiecz za wrak, któy od 4 miesięcy stoi w zakłądzie miechanicznym, bo nic z nim zrobić nie mogę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Rozumiem, ale ktoś napisał, by zwrócić sięz prośbą do Komisji Nadzoru Finansów, ktoś inny, że jest ktoś taki jak rzecznik praw ubezpieczonych w Warszawie i też tam mogę szukać pomocy, pisać. Ktoś inny, że Link 4 ma czas do 3 miesięcy na rozpatrzenie odwołania. Auto stoi ponad 4 miesiące w warsztacie samochodowym, właściciel warsztatu pyta telefoniczne coraz częściej co ma z autem robić, chce bym je odebrała, w maju musiałm opłacić skłądkę OC, jak to jeszcze trochę potrwa to nikt go nie kupi, bo do niczego w ogóle nie będzie się nadawało, tylko na złom i to za grosze jeżeli LINK 4 go nie odbierze czego żądam (zażadałąm wypłacenia całej kwoty roszczenia, a wrak pozostawiłam do dyspozycji LINK 4), ale oni bo podobno nie mają w regulaminie takiego zapisu i że nie odbierają wraków aut. Wycenili wrak na 2300 PLN, nie sprzedam go za taką kwoktę, nie jest tyle wart.

Rzeczoznawca LINK 4 ocenił, że jest do wymiany tylko belka poprzeczna (koło tylne zostało wbite do środka), inni twierdzą, że też raczej i belka konstrukcyjna zostałą uszkodzona w tym przypadku i naprawa auta jest bezsensowna, takich rzeczy się nie naprawia, bo auto nie będzie jeździło prawdłowo. Czy zlacając określenie co jest uszkodzone ponad to co stwierdził rzeczoznawca LINK 4 (na podstawie faktury), za to się płaci mogę się domagać zwrotu poniesionych kosztów? Czy mając fakturę mogę się domagać zwortu pieniędzy od LINK 4 za parkowanie samochodu w miejscu strzeżonym jeżeli wystawią mi fakturę za to. Czy mogę się domagać zwrotu części opłaty za OC w czasie kiedy auto stoi, a ja płącę za stojący wrak (ponad 4 miesiące)przez to, że LINK 4 nieprawodłowo i opieszale rozpartuje reklamacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...