Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

odszkodowanie z ZUS uszczerbek na zdrowiu


Katarzyna12
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 05.12.2011 r. w drodze do pracy około godziny 6.15 rano przechodząc przez pasy zostałam potrącona przez samochód marki Opel Astra. Zostałam uderzona z ogromną siłą w bok lewej nogi. Po kilku minutach od zdarzenia przejechało pogotowie ratunkowe i policja. Lekarz karetki stwierdził uraz lewej nogi. Zostałam unieruchomiona na noszach, podano mi silne środki przeciwbólowe, ponieważ cały czas głośno płakałam. Następnie zostałam przewieziona do szpitala w Kwidzynie. Na izbie przyjęć lekarz ortopeda zlecił wykonanie zdjęć rtg całej lewej nogi. Zdjęcia rtg wykazały, kilkukrotne złamanie nogi lewej (piszczeli i strzałki lewej). Noga z minuty na minutę coraz bardziej puchła, o zabiegu nie było mowy. Zostałam przyjęta na oddział ortopedyczny, gdzie cały czas podawano mi środki przeciw bólowe, a rana obkładana była lodem. Dopiero po dwóch dniach przeszłam skomplikowaną operację nogi, w której umieszczono śruby i blachy łączące kości. Prawie cały pobyt w szpitalu byłam przykuta do łóżka, gdzie cały czas byłam na silnych środkach przeciwbólowych. Od 30.01.2012 r. do 07.03.2012 r. przebywałam na rehabilitacji w Sztumie, następnie 19 marca 2012r. z powodu ciągłego opóźnienia zrostu wykonano mi zabieg ostrzyknięcia szczelin złamania osoczem bogato-płytkowym. Pragnę nadmienić, że przez cały okres przebywania na zwolnieniu lekarskim uczęszczałam na różnego rodzaju zabiegi w czterech placówkach medycznych na przemian, które głównie miały na celu zrost kości. Wykorzystałam już maksymalny okres zwolnień lekarskich, otrzymałam też prawo do świadczenia rehabilitacyjnego na okres od 04.06.2012 r do 01.09.2012 r. jednak ze względu na utratę pracy po miesiącu zrezygnowałam z niego ( jestem jedynym żywicielem rodziny, ponadto mam pracę biurową). Obecnie noga cały czas boli, puchnie przy chodzeniu ze względu na dużo elementów metalowych, ale kości zaczęły się zrastać jednak nie mogę całkowicie zginać i prostować nogi. Lekarz orzekł, że najprawdopodobniej część elementów łączących będę miał do końca życia. Przyczyną tego jest osteoporoza i zachwiany metabolizm. W dzieciństwie miałam złamaną rękę i pełny zrost był po 2 latach. Byłam leczona w specjalistycznym szpitalu w Otwocku. Obecnie cały czas uczęszczam na kolejne zabiegi rehabilitacyjne, czekam też na kolejny turnus rehabilitacyjny w sanatorium.

 

Jak starać o duże odszkodowanie z ZUS, a potem odwołanie do sądu. Co mam napisać? Proszę o pomoc?Jestem z trudnej sytacji poruszam się o kulach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katarzyna12 wrote:
Dnia 05.12.2011 r. w drodze do pracy około godziny 6.15 rano przechodząc przez pasy zostałam potrącona przez samochód marki Opel Astra. Zostałam uderzona z ogromną siłą w bok lewej nogi. Po kilku minutach od zdarzenia przejechało pogotowie ratunkowe i policja. Lekarz karetki stwierdził uraz lewej nogi. Zostałam unieruchomiona na noszach, podano mi silne środki przeciwbólowe, ponieważ cały czas głośno płakałam. Następnie zostałam przewieziona do szpitala w Kwidzynie. Na izbie przyjęć lekarz ortopeda zlecił wykonanie zdjęć rtg całej lewej nogi. Zdjęcia rtg wykazały, kilkukrotne złamanie nogi lewej (piszczeli i strzałki lewej). Noga z minuty na minutę coraz bardziej puchła, o zabiegu nie było mowy. Zostałam przyjęta na oddział ortopedyczny, gdzie cały czas podawano mi środki przeciw bólowe, a rana obkładana była lodem. Dopiero po dwóch dniach przeszłam skomplikowaną operację nogi, w której umieszczono śruby i blachy łączące kości. Prawie cały pobyt w szpitalu byłam przykuta do łóżka, gdzie cały czas byłam na silnych środkach przeciwbólowych. Od 30.01.2012 r. do 07.03.2012 r. przebywałam na rehabilitacji w Sztumie, następnie 19 marca 2012r. z powodu ciągłego opóźnienia zrostu wykonano mi zabieg ostrzyknięcia szczelin złamania osoczem bogato-płytkowym. Pragnę nadmienić, że przez cały okres przebywania na zwolnieniu lekarskim uczęszczałam na różnego rodzaju zabiegi w czterech placówkach medycznych na przemian, które głównie miały na celu zrost kości. Wykorzystałam już maksymalny okres zwolnień lekarskich, otrzymałam też prawo do świadczenia rehabilitacyjnego na okres od 04.06.2012 r do 01.09.2012 r. jednak ze względu na utratę pracy po miesiącu zrezygnowałam z niego ( jestem jedynym żywicielem rodziny, ponadto mam pracę biurową). Obecnie noga cały czas boli, puchnie przy chodzeniu ze względu na dużo elementów metalowych, ale kości zaczęły się zrastać jednak nie mogę całkowicie zginać i prostować nogi. Lekarz orzekł, że najprawdopodobniej część elementów łączących będę miał do końca życia. Przyczyną tego jest osteoporoza i zachwiany metabolizm. W dzieciństwie miałam złamaną rękę i pełny zrost był po 2 latach. Byłam leczona w specjalistycznym szpitalu w Otwocku. Obecnie cały czas uczęszczam na kolejne zabiegi rehabilitacyjne, czekam też na kolejny turnus rehabilitacyjny w sanatorium.

Jak starać o duże odszkodowanie z ZUS, a potem odwołanie do sądu. Co mam napisać? Proszę o pomoc?Jestem z trudnej sytacji poruszam się o kulach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panią.Należy się Pani odszkodowanie jednorazowe z ZUS za trwały uszczerbek na zdrowiu.Od 1 kwietnia 2007 roku jednorazowe odszkodowanie przysługuje w wysokości 20% przeciętnego wynagrodzenia za każdy % stałego uszczerbku na zdrowiu.Wysokość odszkodowania uzależniona będzie od przyznanego przez lekarza orzecznika ZUS uszczerbku na zdrowiu.Równolegle może Pani likwidować szkodę z polisy OC sprawcy wypadku,należy się Pani odszkodowanie oraz zadośćuczynienie.Odszkodowanie tj.m.in.koszty leczenia,hospitalizacji,rehabilitacji,zakupu sprzętu rehabilitacyjnego,leków,materiałów opatrunkowych,utraconych dochodów,kosztów dojazdów do placówek medycznych jak i zadośćuczynienia,którego wysokość,zależy między innymi od bólu fizycznego i psychicznego tzw.krzywdy moralnej,przebytych zabiegów i operacji,nasilenia bólu i cierpień oraz czasu jego trwania ,długotrwałość choroby,rozmiaru kalectwa i jego trwałości,,wpływu uszczerbku na zdrowie, na poziom życia,może Pani również domagać się od sprawcy odpowiedniej renty odszkodowawczej.Jeszcze dodam,że należy się Pani wypłata z ubezpieczenia NNW grupowego(np.w pracy.Pozdrawiam Grażyna xxx xxx xxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heyah witam od kiedy to się należy odszkodowanie w drodze do pracy. wedle moich informacji to już od kilku lat nie ma odszkodowanie za wypadek w drodze do pracy. Teraz jest tylko odszkodowanie za wypadek w pracy!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o odszkodowanie z ZUS bo rente wypłaca mi UFG bo też miałem wypadek w drodze do pracy i potrącił mnie sprawca nie znany. Fundusz też mi wypłacił odszkodowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dwa miesiące temu miałam wypadek w pracy.Idąc upadłam i złamałam bardzo poważnie nogę.Wieloodłamowe złamanie górnej częsci piszczeli.Teraz powinnam rozpocząć rehabilitację.Myślę o rehabilitacji stacjonarnej.słyszałam,że można starać się o skierowanie na rehabilitację poszpitalną od lekarza prowadzącego.Jestem z Warszawy.

Pani Kasiu,Pni korzystała kilka miesięcy z rehabilitacji.Proszę o podpowiedż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dwa miesiące temu miałam wypadek w pracy.Idąc upadłam i złamałam bardzo poważnie nogę.Wieloodłamowe złamanie górnej częsci piszczeli.Teraz powinnam rozpocząć rehabilitację.Myślę o rehabilitacji stacjonarnej.słyszałam,że można starać się o skierowanie na rehabilitację poszpitalną od lekarza prowadzącego.Jestem z Warszawy.

Pani Kasiu,Pni korzystała kilka miesięcy z rehabilitacji.Proszę o podpowiedż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grażyna12 wrote:
Dnia 05.12.2011 r. w drodze do pracy
dartanians wrote:
Pani nie tylko należy się odszkodowanie z ZUS-u, gdyż wypadek wydarzył się w drodze do pracy,Jestem przedstawicielem największej i najstarszej w Polsce kancelarii odszkodowawczej. Możemy się zająć Pani sprawą od A do Z, uzyskując możliwie najwyższe odszkodowanie. Proszę do mnie pisać na maila dartanians@wp.pl
Gaga.M. wrote:
Witam Panią. Należy się Pani odszkodowanie jednorazowe z ZUS za trwały uszczerbek na zdrowiu. Od 1 kwietnia 2007 roku jednorazowe odszkodowanie przysługuje w wysokości 20% przeciętnego wynagrodzenia za każdy % stałego uszczerbku na zdrowiu. Wysokość odszkodowania uzależniona będzie od przyznanego przez lekarza orzecznika ZUS uszczerbku na zdrowiu...Grażyna 502 946 652
Od stycznia 2003r. Ustawa wypadkowa nie przewiduje odszkodowań wypłacanych przez ZUS za wypadki w drodze do racy i z pracy do domu.

Pracownik, który uległ wypadkowi w drodze do pracy lub z pracy, ma prawo do wynagrodzenia za czas choroby i zasiłku chorobowego w maksymalnej 100%. wysokości. Jeśli po ich wykorzystaniu nadal będzie niezdolny do pracy, może wystąpić o świadczenie rehabilitacyjne albo rentę.

Podstawa prawna
Ustawa o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa
Ustawa o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Ktoś mi tu napisał, że należy mi się odszkodowanie z ZUS za uszczerbek na zdrowiu. Zdarzenie to miało miejsce w drodze do pracy, a to już nie obowiązuję nie dostanę ani złotowki. Z PZU też się odwołałam i nic nie dostałam. Kto podpowie mi jak się odwołać do sądu??????pilnie kontakt 724-487-497 Proszę o jakąkolwiek informację?????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katarzyna12 wrote:
Ktoś mi tu napisał, że należy mi się odszkodowanie z ZUS za uszczerbek na zdrowiu. Zdarzenie to miało miejsce w drodze do pracy, a to już nie obowiązuję nie dostanę ani złotowki. Z PZU też się odwołałam i nic nie dostałam. Kto podpowie mi jak się odwołać do sądu??????pilnie kontakt 724-487-497 Proszę o jakąkolwiek informację?????
Zgodnie z tym, co napisała powyżej Pani Behapówka jednorazowe odszkodowanie z tytułu wypadku przy pracy Pani się nie należy!!!, gdyż wypadek miał miejsce w drodze do pracy.
Zastanawiam się, dlaczego Pani odwoływała się do PZU?, proszę napisać coś więcej na ten temat. Prawo ubezpieczeniowe zawsze kieruje się główną zasadą, najpierw musi być zakończone leczenie i rehabilitacja aby można było stwierdzić bezpodstawnie uszczerbek na zdrowiu, czyli różnicę między stanem faktycznym (obecnym) a poprzednim. PZU z reguły stosuje wybieg w postaci propozycji odszkodowania ugodowego najczęściej zaniżonego. Zatem warto jest zajrzeć do tabeli norm oceny procentowej trwałego uszczerbku na zdrowiu PZU na rok 2012 „http://www.pzu.pl/c/document_library/get_file?uuid=d11c3d3d-7768-4069-be23-b8f58de92970&groupId=10172”.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym przypomnieć, że PZU różnie wycenia procent uszczerbku, przykładowo polisa grupowego ubezpieczenia pracowniczego ze składką na poziomie 50zł - 55 zł - procent uszczerbku wyceniany będzie na około 490zł, dodam, że jest to jedynie wartość szacunkowa, gdyż warunki ubezpieczenia na rzecz osoby trzeciej są negocjowane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

 

Mam pytanie dotyczące ZUS! Miałem wypadek w pracy, dokładnie wypadek samochodowy, w którym doznałem skręcenia kręgosłupa szyjnego i ogólnych stłuczeń lewej strony... Zaraz po wypadku zgłosiłem się do szpitala gdzie pozostawiono mnie na 5 dni. Wsadzono w gorset usztywniający kręgi szyjne i tak przez miesiąc w tym gorsecie. Po wszystkich formalnościach lekarskich i szpitalnych zostały wysłane dokumenty do ZUS przez zakład pracy. Wezwano mnie na komisje i dostałem 5% trwałego uszczerbku na zdrowiu. Znajomy zachęcił mnie żebym się odwołał może dostane coś więcej. I tak zrobiłem. Kolejna komisja która odbyła sie za miesiąc po pierwszej uznała że jestem całkowicie zdrowy i przyznała mi 0%. Zastanawiam się teraz co robić. Czy odwołać się do sądu?? Dziwne jest dla mnie to, że przez miesiąc z trwałego uszczerbku na zdrowiu nagle ozdrowiałem. Nie wspomnę o tym że mam częste drętwienie rąk i potworny ból głowy! czy ktoś coś podpowie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
z tego co mi wiadomo nic się pani nie należy z zusu ani z pzu. Wypadek był w drodze do pracy. Jednak z oc sprawcy należą się pieniążki uzależnione są procentowym uszczerbkiem. Może się pani starać również na drodze sądowej tzn cywilnej. Znam taką sprawę oprócz oc dziewczyna potrącona bez prawników wywalczyła 17000 zł za uszczerbek straty moralne braku dochodu itp. także oc sprawcy i sprawa cywilna chyba że ugoda bez sprawy na którą może pani pójść jeśli taką chęć wyrazi sprawca ( tej dziewczynie chciał dać 8000 ona jednak odmwiła wywalczyła sporo więcej). pisze co wiem i żyzę powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 maja miałam wypadek w pracy byłam dwa miesiące na zwolnieniu 24 września byłam na komisji ZUS dostałam odrazu orzeczenie że mam 5% uszczerbku długotrwałego iteraz czekam niewiem co dalej czy dostanę pieniądze czy ztym papierkiem gdzie muszę się udać aby uzyskać odszkodowanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...
Miałam na początku roku wypadek w drodze do pracy, spadłam z rowera tak niefortunie, że złamałam kompresyjnie krąg L4. Nie miała operacji, ale musiałam leżeć i cała rodzina musiała się mną opiekować. Mąż to nawet sam nie mógł pracować bo nie mógl mnie samej zostawić bez pomocy. Podobno za taki wypadek nie należy się odszkodowanie? co z całą moją rodzina, która cierpiała przez mój wypadek i teraz nic nie dostanie? To jest niemożliwe że nawet za ich psychiczne cierpienia ze mną nie dostaną odszkodowania, bo przecież cała rodzina ucierpiała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

wszelkie informacje na temat wypadku w drodze do i z pracy znajdzie Pani w tym miejscu - https://odzyskaj.info/poradnik-odszkodowania/wypadek-w-drodze-do-pracy-lub-z-pracy/

W naszym ustawodawstwie niestety wypadek w drodze do pracy lub z pracy, nie jest traktowany na równi z wypadkiem w pracy, za który należy się jednorazowe odszkodowanie z ZUS. Jeśli do wypadku doszło na skutek wypadku komunikacyjnego (ktoś Panią potrącił, zajechał drogę lub wymusił pierwszeństwo) i winę za zdarzenie innego uczestnika ruchu potwierdzi policja interweniująca na miejscu zdarzenia - można oczywiście dochodzić odszkodowania z jego polisy OC. Jeśli jednak był to nieszczęśliwy wypadek - możliwe jest uzyskanie odszkodowania tylko z polisy NW lub ubezpieczenia na życie.

W przypadku wypadku w drodze do pracy ma Pani prawo do uzyskania pełnego wynagrodzenia za pracę (L4 płatne 100%) także świadczeń chorobowych i rehabilitacyjnych. Jednakże roszczenia związane z zadośćuczynieniem z ból i cierpienie (także psychiczne) niestety nie przysługuje.

Pozdrawiam

Marta Sordon

Pozdrawiam

Marta Sordon

Campter Odszkodowania

tel. +48 795 005 188 ul. Oświęcimska 7, 42-700 Lubliniec

www.campter.pl

Skonsultuj bezpłatnie swoje prawa do odszkodowania

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...