Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Przeskakiwanie, chrupanie w miejscu złamania


fa1th
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 14 lipca miałem wypadem komunikacyjny w skutek którego złamałem kostkę boczną bez przemieszczenia, założyli mi gips do kolana na 6 tygodni, 23 lipca miałem pierwszą kontrolę na którym zrobili zdjęcie RTG - lekarz stwierdził że nie ma przemieszczenia, tydzień później czyli 30 lipiec kontrola i znów RTG - znów lekarz stwierdził że nie ma przemieszczenia ... i również tego samego dnia zmienili mi gips bo tamten okazał się za lużny... od około 9-10 zauwazyłem że jeżeli poruszam nogą czuje takie jakby przeskakiwanie, chrupanie w miejscu złamania... Mówiłem o tym lekarzowi i po zobaczeniu zdjęcia rtg stwierdził że on nic tu nie widzi żeby coś źle się działo.... Do zdjęcia gipsu zostało mi 3tygodnie i 4 dni a w rej kostce czuje jakby te odłamy cały czas sie ruszały.... Jak one mogą się zrosnąć w takim przypadku? Poniżej załączam zdjęcia RTG.

 

www photoblog pl/fa1th/129022065/rtg-dzien-wypadku.html zdjęcia są ułożone 14lipiec, 23lipiec, 30 lipiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą się jak najbardziej zrosnąć mikro ruchy odłamów przyszpieszają zrost kostny. Jeszcze pytanie jakie są to ruchy bo nie wskazane są jedynie rotacyjne. Mi po dynamizacji kość się tak poruszała że było to widoczne gołym okiem i kość się cały czas powoli zrasta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

hanky wrote:

Mogą się jak najbardziej zrosnąć mikro ruchy odłamów przyszpieszają zrost kostny. Jeszcze pytanie jakie są to ruchy bo nie wskazane są jedynie rotacyjne. Mi po dynamizacji kość się tak poruszała że było to widoczne gołym okiem i kość się cały czas powoli zrasta.

noga jest w gipsie.... czuje te przeskakiwanie , chrupanie kiedy przekręcam nogę żeby ją inaczej ułożyć... przy minimalnym przekreceniu w bok juz to czuć...:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W prawej nodze po zmianie sposobu zespolenia gdy byłem w gipsie i miałem kośc skręconą płytą LCP i 6 śrubami też czułem takie przeskakiwania, wiem że się martwisz ale tak jak mówię poczytaj różne badania porozmawiaj z lekarzem może wybierz się gdzieś prywatnie, bo ja też nie jestem specjalistą i przez internet ciężko opisać jakie konkretnie u Ciebie te ruchy zachodzą. Pisze na podstawie tylko swojego przypadku który się goi choć moje złamania są nieporównywalne do twojego, bo na moich zdjęciach kość przypominała proszek. Na pocieszenie dodam że też miałem połamane strzałki i one o niebo lepiej zrosły mi się niż piszczele, ba były nawet przecinane by nie hamowały zrostu piszczela.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

hanky wrote:

W prawej nodze po zmianie sposobu zespolenia gdy byłem w gipsie i miałem kośc skręconą płytą LCP i 6 śrubami też czułem takie przeskakiwania, wiem że się martwisz ale tak jak mówię poczytaj różne badania porozmawiaj z lekarzem może wybierz się gdzieś prywatnie, bo ja też nie jestem specjalistą i przez internet ciężko opisać jakie konkretnie u Ciebie te ruchy zachodzą. Pisze na podstawie tylko swojego przypadku który się goi choć moje złamania są nieporównywalne do twojego, bo na moich zdjęciach kość przypominała proszek. Na pocieszenie dodam że też miałem połamane strzałki i one o niebo lepiej zrosły mi się niż piszczele, ba były nawet przecinane by nie hamowały zrostu piszczela.

Oceniasz że w jakim czasie mi się to zrośnie? Mam 26 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Miałem pękniętą rzepkę w wypadku i nosiłem orteze. Po ściągnięciu nie czuje jakiegoś większego bólu ale kolano wydaje takie właśnie dziwne dzwięki jakby coś tam nie umiało wskoczyć na miejsce. Czasem jak je źle przekręce to wtedy boli i nie umiem chodzić przez parę godzina. Najgorzej jak we śnie coś przeskoczy to potem długo dochodze do siebie

Wizyte u ortopedy mam dopiero pod koniec sierpnia, ale może ktoś mi tu poradzi co robić?

Czy za samo pęknięcie mogę się ubiegać o jakieś odszkodowanie jak nie miałem złamania? Ubezpieczony jestem w szkole na 50 000zł więc nie tak najgorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

nie wskazał Pan na szczegóły samego wypadku, w którym doszło do pęknięcia rzepki, aby możliwe było potwierdzenie, czy okoliczności zdarzenia wskazują na możliwość uzyskania odszkodowania z OC.

Roszczenia z polis indywidualnych (ubezpieczenie na życie lub od następstw nieszczęśliwych wypadków) obejmują wypłatę świadczenia za doznany uszczerbek na zdrowiu. Ocena uszczerbku następuje na podstawie opinii medycznej lekarza orzecznika Ubezpieczyciela lub naocznej komisji lekarskiej. Możliwe jest także uznanie roszczenia jedynie za urazy które obejmuje tabela uszczerbkowa zawarta w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Proszę zatem zapoznać się z zapisami OWU i samej polisy, jakie warunki dot. wypłaty świadczenia wskazuje.

Zwyczajowo jest to orzeczony % uszczerbku x suma ubezpieczenia więc np. przy orzeczeniu 5% uszczerbku otrzyma Pan kwotę 2 500zł.

Orzeczenie uszczerbku zależne będzie również od następstw powypadkowych, a więc ograniczenia ruchomości, bolesności. Jeśli będą one wskazane w dokumentacji medycznej z dalszej wizyty - istnieją większe szanse na uzyskanie wyższego odszkodowania.

Polecam także lekturę artykułu w tym temacie: https://odzyskaj.info/poradnik-odszkodowania/uszczerbek-na-zdrowiu-a-dochodzenie-roszczen-z-ubezpieczenia-nnw/

Pozdrawiam

Marta Sordon

Pozdrawiam

Marta Sordon

Campter Odszkodowania

tel. +48 795 005 188 ul. Oświęcimska 7, 42-700 Lubliniec

www.campter.pl

Skonsultuj bezpłatnie swoje prawa do odszkodowania

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...