Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

wypadek na rowerze w niedzielę


obx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

W połowie lipca miałem wypadek na rowerze z winy drugiego rowerzysty. Złamanie kości promieniowej prawej ręki oraz zwichnięcie palca lewej dłoni. Policja spisał obie strony, a mnie zabrała karetka na pogotowie, o tym jak lekarze ortopedzi traktuja klientów na pogotowiu (szpital MON na Szaserów w Warszawie), wolę się nie wypowiadać. Nie wiem od czego zacząć roszczenie odszkodowania za poniesione uszczerbki na zdrowiu. Nadal jestem na zwolnieniu lekarskim w trakcie drogiej rehabilitacji. Proszę o wskazówki. obx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, na początku proszę sobie odpuścić kontakt z jakąkolwiek kancelarią, firmą bądź pseudo firmą. Z uwagi na kolizję z drugim rowerzystą, który zapewne nie posiada żadnej polisy chroniącej go od odpowiedzialności za zaistniałą sytuację, dochodzenie roszczeń będzie tu tematem czysto teoretycznym... Zanim rozwinie ię temat proszę o informację czy aktualnie toczy się postępowanie karne w związku ze zderzeniem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakładam że nie toczy się żadne postępowanie karne. Policja się ze mna ani razu od wypadku niekontaktowała, nie byłem tez wzywany na komendę. ogólnie cisza jak makiem zasiał. Od czego zacząc ? lekarz ortopeda który mnie przyjął w placówce lux-med zasugerował aby wziąc od policji notatkę o zdarzeniu, bo to ponoc dowód w sprawie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga Ewuchno, teorię zdawałem na studiach prawniczyh na UŁ. Zresztą i bez tego przeciętny obywatel powinien zdawać sobie sprawę z odpowiedzialności za popełnione czyny. Ja liczę tu, na tym forum na pomoc bardziej praktyczną w postępowaniu w sprawie ubezpieczenia NNw i odszkodowania. Bo o tym nie mam bladego pojęcia. Czy mam dzwonic do ubezpieczyciela, czu do ZUS, czy zacząć od Policji czy może pracodawca powinien mi w tym pomóc ? na szczęście dotychczas nie miałem doswiadczenia w wypadkach. Pzdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Sprawdzić na policji co w sprawie. Może drugi rowerzysta dostał i przyjął mandat. Chociaż tu uszkodzenie ciała powyżej 7 dni to raczej sąd.

Zbierać wszystkie rachunki związane z leczeniem i szkodami majątkowymi. Wystąpić do sprawcy (jeżeli będzie już ustalony w ten, czy inny sposób) z roszczeniem o zapłatę. Może był ubezpieczony, wtedy poda gdzie. Jeżeli nie to pozostaje polubownie lub przed sądem przeciwko niemu.

 

W przypadku gdyby był Pan ubezpieczony gdziekolwiek od NNW wystąpić tam o odszkodowanie. Będzie całkiem niezależne od roszczeń dochodzonych od sprawcy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...