Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

odszkodowanie po 2 artroskopii kolana


maniusia
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry. Mam pytanko oczyiwsice w sprawie odszkodowania.Wlasnie dostalam przelew i troszke sie zdenerwowalam. Przeszlam juz druga operacje kolana(tego samego) i dostalam nizsze odszkodowanie niz za poprzedni uraz. Za pierwszym razem stwierdzono u mnie chondromalacje rzepki I stopnia i mialam płukany staw.Dostalam wtedy 4% a bylam ubezpieczona na 10 000, wiec dostalam 400zl odszkodowania. Teraz po drugiej operacji gdzie mialam płukanego krwiaka śródstawowego i przecięcie fałdu maziówkowego przedniego dostalam tylko 3% a jetsem ubezpieczona na 8000zl wiec dostalam 240zl. Jak to mozliwe, że dostałam niższe odszkodowanie mimo wiekszego urazu?Po tej drugiej operacji mialam zanik mięsnia i przykurcz.Musialm miec rehabilitacje bo groziła mi niesprawnośc calej nogi.Wiec pytam dlaczego? Czy to przez to, że to już drugie odszkowanie na te samo kolano? Z gory dziekuje za odpowiedz:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dużym prawdopodobieństwem jest to wynik tego, że jest to uraz tego samego kolana, więc ja słusznie i lakonicznie to ujęłaś - jest to drugie odszkdowanie na to samo kolano. Oczywiście, nie ma tu znaczenia, że wcześnie otrzymałaś większą kwotę to teraz musisz otrzymac mniejszą. Natomiast jest to skutkiem tego, że odszkodowanie jest za konkretną szkodę i w związku z tym urazy poprzednie nie mogą wpływac na wzrost odszkodowania w razie wystąpienia kolejnego urazu tej samej części ciała. Czy ocena uszczerbku na zdrowiu jest prawidłowa, tego nie wiem, bo zapewne tylko lekarz może wiarygodnie sie na ten temat wypowiedzieć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z twojego opisu sądzę że odszkodowanie otrzymałaś z zus-u lub NW...nie znam sprawy dokładniej ale jeśli był to wypadek komunikacyjny i byłaś poszkodowaną to warto zabrać się za odszkoowanie z OC sprawcy,,,tam pieniążki są o wiele większe:))...życzę szybkiego powrotu do zdrowia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
hm.. Nie wiem jak zacząć równiez jestem po 2 artroskopii teraz stwierdzono u mnie chondromalacje IV stopnia rzepki lewej z rzepki prawie już nic nie zostało , uraz nastąpił prawdopodobnie na wskutek urazów w czasie uprawiania sportu lekarz powiedział mi, że maż w kolanie odpowiedzialna za amortyzacje podczas skoków itp "umyka mi" nie wiadomo jak jest tego przyczyna , wiem że to może być zawiłe co pisze ale jestem już po rehabilitacji (dość kosztownej) a kosztów nie koniec , chciałbym wiedzieć czy mam szanse na jakieś odszkodowanie i skąd , bardzo proszę o pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...