Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Wypadek i odszkodowanie z OC sprawcy PILNE


SMC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki przypadek . Wracając z pracy samochodem własnym używanym w mojej firmie(auto kupiłem tydzień wcześniej jeszcze nie zdążyłem przerejestrować) (własna firma jednoosobowa instalatorstwo elektryczne anteny itp)uległem wypadkowi . Mianowicie na skrzyżowaniu gdzie miałem pierwszeństwo przejazdu został uderzony mój samochód w lewa stronę głownie w drzwi kierowcy uderzenie było tak silne że mojego 2t. auto aż się podniosło drzwi kierowcy weszły do auta wyrywając siedzenie kierowcy tam gdzie siedziałem (ogólnie moim zdaniem będzie szkoda całkowita) . Ale nie o aucie była na miejscu karetka i policja gdzie policja stwierdziła że to nie ja jestem sprawca kierująca się przyznała do wjechania na skrzyżowanie. Karetka zabrała ja do szpitala i chyba dziecko jej bo było nie zapięte mnie nawet nikt się nie zapytał. Z wypadku nie pamiętam nic tylko uderzenie jak się ocknąłem to poczułem dym w samochodzie sam się wydostałem i odłączyłem klemę nie pamiętam dokładnie jak. Policja powiadomiła żonę moją która przyjechała z moim znajomym na miejsce wypadku holownik policyjny zabrał moje auto na parking a mnie żona do domu.(PZU odmówiło podstawienia pojazdu zastępczego uzasadniając że może za 3 dni bo oni niewiedzą kto jest sprawca pomimo że miałem na reku notatkę policyjna.) Żona moja z zaprzyjaźnionej wypożyczalni załatwiła auto bo mają umowę z PZU nikt o nic nie pytał tylko wysłali informacje do ubezpieczyciela że wydaja niestety wszystko trwało do 20 bo auto zastępcze z Warszawy jechało. Wieczorem zacząłem się źle czuć bolała mnie głowa i nie mogłem się ruszać udałem się do szpitala gdzie zrobiono mi RTG głowy (nic nie widać stłuczenie) przepisano coś przeciwbólowego i zalecono konsultacje w poradni pierwszego kontaktu. Niestety w nocy nawet nie pomagały te specyfiki z samego rana udałem się do szpitala tym razem w miejscu zamieszkania gdzie zrobiono szereg zdjęć RTG i stwierdzono ogólne obtłuczenia jakiś uraz barku stłuczenie głowy i uraz kręgosłupa szyjnego . Odesłano do domu założono kołnierz ortopedyczny z adnotacja że minimum 14 dni i unieruchomienie barku minimum 5 dni oczywiście skierowanie do poradni chirurgicznej i zalecenie wizyty u lekarza pierwszego kontaktu. Niestety do poniedziałku muszę czekać boli mnie wszystko mam zawroty głowy ledwo się mogę podnieść do łazienki. Kompletnie nie wiem co teraz robić w firmie mam zlecenia terminowe w wysokości (około 50000 zł ) gdzie grożą mi kary za niedotrzymanie umowy , auto rozbite ,ja nie nadaje się do pracy a już na pewno nie do pracy na wysokościach (mam uprawnienia)kompletnie nie wiem co i gdzie załatwiać bo pierwszy raz jestem w takiej sytuacji . Dodam że jestem jedynym żywicielem rodziny. Na ta chwile mam przyznane auto zastępcze na 7 dni . Koś zna dobra a zarazem uczciwa firmę która zajęła by się taka sprawą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w Pana przypadku priorytetem będzie przygotowanie gruntu pod ewentualne straty, które wynikną z niewywiązania się od umowy. Nie ulega wątpliwości, że roszczenia w tej sprawie trzeba będzie kierować do TU z kompletem dokumentacji... Temat jest obszerny, a zatem opisywanie go na forum będzie tutaj zbyteczne... W Pana przypadku szukać firmy, która nie zabierze sobie wynagrodenia za wyegzekwowanie strat za ewentualne kary...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz jutro będę szukał bo sprawa jest strasznie pilna . Jeszcze jedno teraz Policja zakwalifikowała zdarzenie jako kolizje ale gdy wczoraj dzwoniłem dowiedzieć gdzie auto jest odholowane policjant powiedział że jeżeli mam zwolnienie powyżej 7 dni to mam przyjść i zgłosić sprawę jako wypadek. Co mi taka zamiana da bo nie bardzo rozumiem . I jeszcze jedno czy od PZU mogę domagać się czegoś w rodzaju pensji bo zona nie pracuje a ja tylko wszystko utrzymywałem I z czegoś rachunki trzeba płacić płace alimenty na dwoje dzieci z pierwszego małżeństwa no i żyć jak to rozwiązać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Istnieje potrzeba gromadzenia wszelkich dowodów na ewentualne szkody z tytułu działalności, które trzeba dobrze udokumentować. Zapraszam do współpracy z naszą kancelarią.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

sprawa faktycznie wygląda na bardzo pilną. Ważne są tu wszelkie dokumenty, rachunki, oświadczenia itp. Proszę kontakt w celu szerszego omówienia tej sprawy. Można spróbować walczyć o duże odszkodowania.

 

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam tak aktualnie od dziś mam zwolnienie lekarskie na 30 dni oraz skierowanie do szpitala na oddział chirurgia . Skierowanie dostałem od Neurologa a zwolnienie od chirurga. Mam tez dylemat bo zdarzenie jest kwalifikowane przez Policje jako kolizja czy występować o zmianę na wypadek czy odpuścić nie zależy mi na zniszczeniu życia sprawczyni młoda dziewczyna niedoświadczony kierowca i tak ciężko dostać prace a jako karana będzie bez szans co na to poradzicie? Co do wyboru firmy to na pewno nastąpi to do środy . Dziś kontaktowałem się ze zleceniodawca prac dla mojej firmy i z cała pewnością potwierdzi kwoty i umowy które mam podpisane na wykonanie prac.

Potrzebuje również informacje jak wygląda sprawa bieżących wydatków życie, alimenty,opłaty w tej sytuacji nie jestem wstanie pracować a już na pewno nie dam rady z tych opłat się wywiązać a żyć trzeba no i jeszcze ten szpital Również pod opieką mam swoich dziadków gdzie jestem opiekunem po prostu nie wiem od czego zacząć i jak to załatwić wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Pańskiej sprawie nie ma miejsca na sentymenty, każda osoba wsiadająca za kierownicę ma świadomość, że jest potencjalnym sprawcą oraz gotowa jest ponieść tego konsekwencje jeżeli nastąpij już taka sytuacja..

Co do firmy to z pewnością robił Pan już rozeznanie, jeżeli to nie tajemnica to proszę o informacje nad którymi się Pan zastanawia?

Kwestie wydatków związane będą tutaj ze stratami na dochodzie, gdy te będą wykazane to TU wypłaci świadczenia umożliwiające codzienną egzystencję. Nastawić się na conajmniej miesięczną kwarantannę i życie z oszczędności..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SMC wrote:
Witam mam taki przypadek . Wracając z pracy samochodem własnym używanym w mojej firmie(auto kupiłem tydzień wcześniej jeszcze nie zdążyłem przerejestrować) (własna firma jednoosobowa instalatorstwo elektryczne anteny itp)uległem wypadkowi . Mianowicie na skrzyżowaniu gdzie miałem pierwszeństwo przejazdu został uderzony mój samochód w lewa stronę głownie w drzwi kierowcy uderzenie było tak silne że mojego 2t. auto aż się podniosło drzwi kierowcy weszły do auta wyrywając siedzenie kierowcy tam gdzie siedziałem (ogólnie moim zdaniem będzie szkoda całkowita) . Ale nie o aucie była na miejscu karetka i policja gdzie policja stwierdziła że to nie ja jestem sprawca kierująca się przyznała do wjechania na skrzyżowanie. Karetka zabrała ja do szpitala i chyba dziecko jej bo było nie zapięte mnie nawet nikt się nie zapytał. Z wypadku nie pamiętam nic tylko uderzenie jak się ocknąłem to poczułem dym w samochodzie sam się wydostałem i odłączyłem klemę nie pamiętam dokładnie jak. Policja powiadomiła żonę moją która przyjechała z moim znajomym na miejsce wypadku holownik policyjny zabrał moje auto na parking a mnie żona do domu.(PZU odmówiło podstawienia pojazdu zastępczego uzasadniając że może za 3 dni bo oni niewiedzą kto jest sprawca pomimo że miałem na reku notatkę policyjna.) Żona moja z zaprzyjaźnionej wypożyczalni załatwiła auto bo mają umowę z PZU nikt o nic nie pytał tylko wysłali informacje do ubezpieczyciela że wydaja niestety wszystko trwało do 20 bo auto zastępcze z Warszawy jechało. Wieczorem zacząłem się źle czuć bolała mnie głowa i nie mogłem się ruszać udałem się do szpitala gdzie zrobiono mi RTG głowy (nic nie widać stłuczenie) przepisano coś przeciwbólowego i zalecono konsultacje w poradni pierwszego kontaktu. Niestety w nocy nawet nie pomagały te specyfiki z samego rana udałem się do szpitala tym razem w miejscu zamieszkania gdzie zrobiono szereg zdjęć RTG i stwierdzono ogólne obtłuczenia jakiś uraz barku stłuczenie głowy i uraz kręgosłupa szyjnego . Odesłano do domu założono kołnierz ortopedyczny z adnotacja że minimum 14 dni i unieruchomienie barku minimum 5 dni oczywiście skierowanie do poradni chirurgicznej i zalecenie wizyty u lekarza pierwszego kontaktu. Niestety do poniedziałku muszę czekać boli mnie wszystko mam zawroty głowy ledwo się mogę podnieść do łazienki. Kompletnie nie wiem co teraz robić w firmie mam zlecenia terminowe w wysokości (około 50000 zł ) gdzie grożą mi kary za niedotrzymanie umowy , auto rozbite ,ja nie nadaje się do pracy a już na pewno nie do pracy na wysokościach (mam uprawnienia)kompletnie nie wiem co i gdzie załatwiać bo pierwszy raz jestem w takiej sytuacji . Dodam że jestem jedynym żywicielem rodziny. Na ta chwile mam przyznane auto zastępcze na 7 dni . Koś zna dobra a zarazem uczciwa firmę która zajęła by się taka sprawą
Jeśli grożą Panu kary za niewywiązanie się z umowy to doradzałbym wyszukanie podwykonawcy, który za Pana zrealizuje zlecenie, Pan utrzyma kontrakt, a kosztami podwykonawcy obciąży Ubezpieczyciela. Trzeba pamiętać, że Poszkodowany oprócz prawa do odszkodowania, ma też obowiązki w postaci np. minimalizacji rozmiarów szkody.

Co do zmiany kwalifikacji prawnej z kolizji na wypadek i wydanie wyroku przez sąd karny - oznacza to dla Pana przede wszystkim wydłużenie terminy przedawnienia roszczeń z lat 3 do 20.

Proszę rozważyć zgłoszenie wypadku jako wypadek przy pracy lub w drodze z do pracy bo to zagwarantuje Panu dodatkowe świadczenia z ZUS.

Jeśli samochód którym Pan jechał miał ubezpieczenie NNW to z niego również można zgłosić szkodę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

megi7 wrote:

Plusem przy takiego rodzaju współpracy jest to że jeśli zleci Pan prowadzenie swojej sprawy nam to już od samego początku prawnicy mogą udzielić porad jak postępować, jaką zbierać dokumentację.

Minusem Waszego plusa jest fakt zbierania dokumentacji przez klienta, natomiast powinno być całkiem odwrotnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam nie wiem dlaczego ale mój ostatni wpis nie został zamieszczone. a;e jest tak Firma która zajmuje sie moja sprawa to IFcorp z polecenia kolegi za późno się dowiedziałem ale sąsiad jest przedstawicielem tez jakiegoś centrum szkód procent jaki ustaliłem to 20%. Od wypadku jestem na zwolnieniu lekarskim i tak w szpitalu byłem 5 dni z wypisu wynika Wstrząs mózgu skręcenie kręgosłupa uraz głowy, miałem 6x RTG i 2xTK robione. Ortopeda podejrzewa jakieś uszkodzenia w rejonie kręgosłupa C-5 i T-4 nie wiem o co chodzi skierował mnie jeszcze raz na TK . Okulista stwierdził iz przestałem rozróżniać pochodne niektórych kolorów kolorów i na oku po stronie uderzenia pojawiła się wada wzroku minus czekamy jeszcze dwa tygodnie jeśli nie ustąpi to okulary i przeciwwskazanie do wykonywania zawodu Elektryk. Mam jeszcze skierowanie do Neurologa powtórne ze względu na nudności i zawroty głowy w szczególności przy schodzeniu po schodach i ten uraz okulistyczny . Oczywiście leczenie ortopedyczne nie jest zakończone a przewidywany czas to około 4-6 mies jak nie dłużej . Oczywiście rehabilitacja barku i kręgosłupa. Z firmą jakoś sobie poradziłem suma kar i poniesionych kosztów to około 40000 ale pozostałe umowy na prace są zatrzymane dla mnie. Interesuje mnie jak wygląda sprawa środków na codzienne życie opłaty alimenty spłatę pożyczek . Kasa się skończyła i zaczynają się kłopoty nie mam już skąd pożyczać a końca sprawy nie widać. PZU wypłaciło nędzne 2300zł bo potraciło prawie 600zł za składki które nie wiadomo do kogo należały bo na pewno nie do mnie tak wynika z ubezpieczonych polis na domy itp. Za auto dostałem 8000zł z czego za auto tydzień przed wypadkiem zapłaciłem 9000 a teraz nie jestem w stanie tego modelu kupić za wypłacone odszkodowanie.

 

Możecie w przybliżeniu z doświadczenia podać jakie odszkodowanie powinno być wypłacone przy takim uszczerbku za zniszczone mienie żądam 6000zł jest to już udokumentowane fakturami itp. a no i zaczęły sie kłopoty bo ostatnio odłączono mi prąd za zaległość gaz pewnie też niedługo będa chcieli odciąć nie wspominając o opłatach za mieszkanie .

 

I jak liczyć uszczerbek na zdrowiu

Wstrząs mózgu, uraz głowy , skręcenie kręgosłupa szyjnego C-5, uraz kręgosłupa T-4 , uraz wzroku nie rozpoznaje kolorów pochodnych i utrata ostrości na obu oczach z czego na lewym oku większą, uszkodzenie stłuczenie barku problemy z poruszaniem się , i niedowład lewej reki przez stłuczenie barku , Bule głowy problemy z poruszaniem się . Tak czysto teoretycznie pytam bo wiadomo że i tak robią co chcą w TU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest znany % uszczerbek na zdrowiu??

Samo skręcenie odcinka szyjneo kręosłupa to conajmniej 5000zł..

Co to jest uraz głowy?

SMC wrote:
Niedowład lewej reki przez stłuczenie barku
- porażenie jakieoś nerwu??
SMC wrote:
Uraz wzroku nie rozpoznaje kolorów pochodnych i utrata ostrości na obu oczach z czego na lewym oku większą
- Najpoważniejszy uraz, gdzie oszacowanie roszczenia wiąże się z bardzo dołębną analizą Pana dotychczasowego jak i przyszłego życia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ok dziś będę u okulisty neurologa i powtórne badanie TK z info lekarza ortopedy który mnie prowadzi wynika że leczenie na pewno będzie zakończone skierowaniem do sanatorium i będzie trwało jeszcze nie krócej niż 4 mies takie sam posiadam wpis od lekarza sadowego . Rehabilitacja w toku. Lekarz medycyny pracy zapowiedział że nie podpisze zgody na przywrócenie do wykonywania zawodu puki niedostanie jasnej informacji od okulisty że jest wszystko ok a okulista już zapowiedział że wada wzroku raczej pozostanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...