Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Szyby24 z Link4


Rekomendowane odpowiedzi

Wandale, a może ktoś dla zabawy wyrwał mi wycieraczki w samochodzie, uszkadzając przy tym szybę. Zgłosiłem to do Link4. Majjąc wykupiony pakiet Szyby24 sądziłem , że nie będzie problemu z wymianą szyby. No cóż....., ktoś kto wydawał decyzję stwierdził, że nie było czynnika zewnętrznego. Czyli nie chcą mi wymienić szyby pomimo , iż mam je ubezpieczone. Dowiedziałem się, że mogę sobie je naprawić z AC, oczywiście tracąc przy tym zniżkę.

Mam pytanie, czy ktoś z Państwa miał podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W umowie (regulaminie) jest tyko zapis , że jeżeli uszkodzenia dokonał właściciel samochodu, albo uszkodzenie szyby nastąpiło od wewnątrz auta. Wówczas ubezpieczenie nie działa. Tylko tyle. Przy pakiecie Szyby 24 nie ma oględzin przez ich pracownika. Jestem ciekawy na jakiej podstawie stwierdzili że to ja sobie powrywałem wycieraczki i uszkodziłem wycieraczką szybę. Problem jest jeszcze jeden, otóż kończy mi się ubezpieczenie na początku maja. Może poradzicie mi Państwo co mam zrobić aby wyegzekwować od nich wymianę szyby z pakietu Szyby24 a nie z mojego AC jeszcze przed upływem końca polisy?

Po tym incydencie nie mam ochoty z nimi podpisywać kolejnej umowy. A jestem ich klientem od kilku lat i to z bezszkodową jazdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miszka, a jak to się ma do końca ważności ubezpieczenia, które upływa na początku maja? Czy mam iść do ich partnerskiego serwisu szybowego aby wystawili mi kwitek? Czy do jakiegoś innego zakładu? I czy ktokolwiek będzie chciał mi coś takiego napisać? A może wystąpić o wymianę szyby z AC a w międzyczasie z nimi wojować o odszkodowanie z Szyby24?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ostatnie odradzam. Z AC już nie przeniosą. Trzeba przeczytać warunki. W PZU ubezpieczenie Auto-Szyba wymaga skorzystania z warsztatu będącego wśród wskazanych sieciówek (Jaan glas). Tutaj, jeżeli tak jest to trzeba tam pojechać. Myślę, że z wystawieniem stosownego zaświadczenia na papierze firmowym nie będzie problemu. Upływający koniec odpowiedzialności nie rzutuje, bo szkoda może być zgłoszona ostatniego dnia odpowiedzialności a naprawiana np. za 2 tygodnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 lat później...

Witam mam ubezpieczone szyby w link4 po wymianie szyby przedniej nie działa mi czujnik activ blisk ???ubezpieczyciel mówii że to mój problem i kalibrację szyby muszę przeprowadzić na własny koszt ????

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...