Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

odwoływać się czy nie? (ZUS, kolano)


pankleks
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W styczniu doznałem wypadku przy pracy. Był to uraz kolana - uszkodzenie więzadła krzyżowego, uszkodzenie wielokierunkowe łąkotki przyśrodkowej i rogu łąkotki bocznej ze zwichnięciem. Miałem zabieg artroskopii. Na skutek wypadku straciłem pracę (pracodawca nie przedłużył umowy), kilka miesięcy byłem na zwolnieniu, miałem kosztowną rehabilitację, konieczny był zakup stabilizatora.

Lekarz orzecznik ZUS zakwalifikował uraz jako nr pozycji tabeli 156 i przyznał 7 % długotrwałego uszczerbku.

Proszę o Państwa opinie, czy kategoria (156) została poprawnie dobrana i czy orzeczony procent jest adekwatne. Chciałbym wiedzieć, czy powinienem się odwoływać, czy nie.

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, na pierwszy rzut oka przypisany uszczerbek może wydawać się za niski natomiast aby można było powiedzieć coś więcej należy poznać cały proces leczenia i opis dokumentacji medycznej... Patrząc na przytoczoną pozycję nr 156 możnaby przytoczyć również pozycję 154, ale tak jak już napisałem to zależy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry..mam pytanie-zus odmowil mi jednorazowego odszkodowania..wypadek mialem w pracy(zerwane wiezadlo krzyrzowe w kolanie)zus uznale ze nie bylo przyczyny zewnetznej...odwolalem sie i sprawa zostala skierowana do sadu...bylo kilka rozpraw i swiadkow pzesluchano...moje ..zeznania zostaly wziete pod uwage...wyjasnienia zlozylem...sad skierowal mnie na badanie bieglego sadowego..biegly stwierdzilze bylo to zwiazane z tymi przyczynami co podalem przyznal mi 10% .zus zgodzil sie z decyzja bieglego ale nadal wnosi o oddalenie odwolania..sprawe mam na dniach co mam o tym myslecczy sprawe wygram?(sedzina sama sie dziwila decyzji zusu)prosze o odp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...