Jump to content
Forum Odszkodowania

Odzyskanie odszkodowania z OC sprawcy


crazy.radzio
 Share

Recommended Posts

Witam. Mam do państwa pytanie. Miesiąc temu miałem wypadek samochodowy. Z firmy ubezpieczeniowej sprawcy (Inter Risk) przyjechał rzeczoznawca, który po oględzinach wycenił wartość pojazdu po różnych odliczeniach na 20000 tyś zł. Natomiast wartość szkody na 27 tyś. Co po wstępnej analizie wycen widoczne jest zawyżenie naprawy szkody, a zaniżenie wartości pojazdu. Ale to nic. Serwis toyoty zadeklarował się po sporządzeniu kosztorysu że naprawi auto za 19200 zł. co mieści się w wartości pojazdu. Ale pomimo to Inter Risk wypłacił mi uznając szkodę całkowitą 10600 zł, i nie zgadza się na naprawę auta w tym serwisie za tą cenę. I nie wiem co mam z tym dalej robić. Bo chcę to auto naprawić ponieważ w zeszłym roku kupiłem go za 34 tyś zł. a nie jest ono aż tak rozwalone. (jest na chodzie, bo wróciłem nim z wypadku do domu). a niestać mnie na inne. Proszę o poradę lub pomoc.
Link to comment
Share on other sites

Witam

 

Jeżeli ma Pan na papierze od nich wycenę swojego samochodu na 20tys. zł to nie trzeba pytać o zgodę na naprawę. Po jej zakończeniu trzeba przedstawić fakturę TU i powinni dopłacić.

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Jako, iż szkoda likwidowana jest z OC sprawcy, ma Pan prawo do restytucji pojazdu, której koszt nie przekroczy 100% jego wartości.

Może Pan próbować wyegzekwować roszczenie poprzez przedłożenie kosztorysu z Toyoty, bądź po naprawie - na podstawie faktur.

 

Pozdrawiam,

Agnieszka

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...