Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Odszkodowanie za wypadek spowodowany przez rowerzystę.


Seba_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

kilka miesięcy temu uczestniczyłem w wypadku który został spowodowany przez rowerzystę.

Jechałem prawidłowo na rowerze, natomiast drugi rowerzysta jadący z naprzeciwka przez swoją nieuwagę wjechał we mnie (zobaczył znajomą mu osobę i próbował do niej skręcić wjeżdżając we mnie). W konsekwencji kolizji przeleciałem przez kierownicę i uderzyłem głową o asfalt. Straciłem przytomność. Odwieziono nas do szpitala. W wyniku zajścia doznałem złamania nosa, złamania palca dłoni, licznych ran i otarć naskórka (twarz, bark, łokcie, kolana, nadgarstki). Opuchlizna twarzy była tak znaczna, że dopiero po 5 dniach od wypadku wykryto u mnie połamanie kości nosa, złamanie palca dopiero po 14 dniach). Na szczęście na podstawie badań tomografem nie stwierdzono u mnie uszkodzeń mózgu.

W konsekwencji wypadku dostałem L4 na dwa tygodnie, później gdy wyszło na jaw złamanie palca - kolejne dwa tygodnie nie mogłem pójść do pracy (z tym, że z różnych przyczyn nie było to już L4 lecz wolne w ramach urlopu).

 

Na miejscu zdarzenia była policja - zebrała zeznania świadków. Osoba do której skręcał sprawca zeznała, że widziała całe zdarzenie, że ja jechałem prawidłowo i że to on jest sprawcą zajścia. Na tej podstawie sprawca został ukarany mandatem karnym. Mandat przyjął.

 

Sprawca podczas leczenia deklarował gotowość do wypłacenia rekompensaty, natomiast obecnie zmienił podejście i nie jest zainteresowany polubownym rozwiązaniem sprawy.

 

Sprawca nie posiada żadnego ubezpieczenia z którego moglibyśmy skorzystać, ja również nie.

Zebrałem część rachunków, ale nie wszystkie (w drodze od lekarza do lekarza jakoś nie myślałem o finansach).

W jednej z odpowiedzi na podobne zapytanie na tym forum, odpisujecie: "Witam, na początku proszę sobie odpuścić kontakt z jakąkolwiek kancelarią, firmą bądź pseudo firmą."

 

Bardzo proszę o poradę jak mogę domagać roszczenie odszkodowania za poniesione uszczerbki na zdrowiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę wysłać mu wezwanie do zapłaty (kwota powinna zrekompensować Panu cierpienie, koszta związane z leczeniem, dojazdami, itp.) z informacją, że jeżeli nie zaspokoi on roszczenia np. w terminie 14 dni, skieruje Pan sprawę na drogę sądową.

Jako, iż wygrana jest 100% po Pana stronie, sąd wyda nakaz zapłaty, a sprawca poniesie dodatkowo koszta związane z postępowaniem.

Może ten argument do niego przemówi.

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia,

Agnieszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedzi, w szczególności użytkownikowi lex.assistance.

Czy ktoś mógłby udzielić mi informacji na jakiej podstawie winna być oszacowana kwota odszkodowania?

Na kartach od poszczególnych specjalistów medycyny mam jedynie informację, że coś było połamane i w jaki sposób oraz to z jakimi urazami zgłosiłem się.

Czy przy ustalaniu kwoty stosuje się jakieś przepisy? Gdzie powinienem był szukać?

Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jeżeli chodzi o wysokość zadośćuczynienia to indywidualna sprawa, zależna od wielu czynników. Aby pomóc Panu oszacować adekwatną kwotę, musiałabym zapoznać się z dokumentacją medyczną i zadać Panu kilka pytań.

Odszkodowanie to czysta matematyka - wystarczy zsumować wydatki, utracone dochody, wartość zniszczonego mienia, itd.

 

W przypadku pytań - w sygnaturze postu jest numer kontaktowy do mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...