Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Wypadek komunikacyjny uszczerbek na zdrowiu


Romanesku
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w 2008 roku podczas jazdy samochodem słuzbowym w godz.pracy uległem wypadkowi.Sprawca wjechał w tyl mojego samochodu a ja doznałem uderzenia tzw.smagniecia biczemi.Na miejscu była policja i pogotowie.Sprawca dostał mandat, mnie zbadało pobieznie pogotowie i pozwolono mi jechać do domu.Z upływem czasu zacząłem odczuwać dolegliwości powypadkowe w kregosłupie szyjnym.2 miesiące temu postanowiłem sie zbadać u neurologa i wyszło że mam lordoze kręgosłupa szyjnego i inne nieprawidłowości.Leczę się już 2-gi miesiąc(leki , rehabilitacja)Czy mogę się ubiegać o odszkodowanie w pracy i u sprawcy z OC po upływie już 4 lat od zdarzenia?Dodam że juz nie pracuję w tej firmie ale wypadek był oczywicie zgłoszony w tym samym dniu mojemu przełożonemu oraz do działu komunikacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zgonie z art. 442 § 1 k.c. roszczenia z tytułu czynów niedozwolonych przedawniają się po upływie 3 lat od dnia, w którym poszkodowany dowiedział się o szkodzie i osobie zobowiązanej do jej naprawienia nie później jednak niż 10 lat od dnia, w którym nastąpiło zdarzenie wyrządzające szkodę. Mam nadzieję, że to rozjaśni sprawę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedz.Czyli rozumiem ze jeśli dowiedziałem się o szkodzie na zdrowiu 2 miesiące temu i nie upłynęło 10 lat od zdarzenia to mogę domagać się odszkodowania?

I chyba w przypadku kiedy leczenie jest powyżej 7 dni ten okres wydłuża się do 20 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romanesku wrote:
Dziękuje za odpowiedz.Czyli rozumiem ze jeśli dowiedziałem się o szkodzie na zdrowiu 2 miesiące temu i nie upłynęło 10 lat od zdarzenia to mogę domagać się odszkodowania?
I chyba w przypadku kiedy leczenie jest powyżej 7 dni ten okres wydłuża się do 20 lat.
Teoretycznie możne Pan podnosić kwestię ujawnienia się nowych dolegliwości po kilku latach od wypadku, ale w praktyce pojawi się kwestia, czy aby obecne dolegliwości to skutek wypadku, szczególnie że po wypadku był Pan przebadany i zdiagnozowany i problemów z lordozą nie ma.
Kolejnym słabym punktem jest też wspomniane przedawnienie, bo Ubezpieczyciel podniesie ten zarzut wskazując, że po wypadku wiedział Pan jakie są obrażenia i kto jest sprawcą, a mimo tego nie podjął Pan żadnych działań.

Prawo do jednorazowego odszkodowania z ZUS nie przedawniło się.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romanesku wrote:
Dziękuje za odp. W jaki sposób domagać się odszkodowania w Zus?

Proszę złożyć wniosek do ZUS załączając:
1. protokół z ustalenia okoliczności i przyczyn wypadku
2. zaświadczenie o zakończeniu leczenia - druk N-9
3. dokumentację medyczną
4. dokumentację z policji potwierdzającą okoliczności i przebieg zdarzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KP wrote:
Romanesku wrote:
Dziękuje za odp. W jaki sposób domagać się odszkodowania w Zus?

Proszę złożyć wniosek do ZUS załączając:
1. protokół z ustalenia okoliczności i przyczyn wypadku
2. zaświadczenie o zakończeniu leczenia - druk N-9
3. dokumentację medyczną
4. dokumentację z policji potwierdzającą okoliczności i przebieg zdarzenia.
Mój ulubiony forumowicz. Rzeczowo i prosto. Bez opłat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...