Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Potracony


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zostalem najechany przez kobiete ktora nie ustapila pierszenstwa przy mgle gdzie widocznosc byla na 30-40 m przejechala szerokosc glownej ulicy chodnik sciela dwa znaki wgniatajac mnie w plot.leze w szpitalu gdzie mialem operacje na otwarte zlamanie nogi z przesunieciem kosci i liczne stuczenia.nie mam pieniedzy na leki rechabilitacje.gdzie mam sie zglosic aby dostac odszkodowanie od tej pani i w jakim czasie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Proszę jak najszybciej zgłosić szkodę u ubezpieczyciela sprawczyni. TU i numer polisy ustali Pan poprzez kontakt z jednostką policji, która obsługiwała zdarzenie bądź też po numerze rejestracyjnym na stronach UFG.

 

W razie czego służę pomocą - numer telefonu w sygnaturce poniżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarass30 wrote:
Zostalem najechany przez kobiete ktora nie ustapila pierszenstwa przy mgle gdzie widocznosc byla na 30-40 m przejechala szerokosc glownej ulicy chodnik sciela dwa znaki wgniatajac mnie w plot.leze w szpitalu gdzie mialem operacje na otwarte zlamanie nogi z przesunieciem kosci i liczne stuczenia.nie mam pieniedzy na leki rechabilitacje.gdzie mam sie zglosic aby dostac odszkodowanie od tej pani i w jakim czasie.
Biorąc pod uwagę okoliczności sprawy i rozmiar szkody termin przedawnienia roszczeń z polisy OC będzie wynosił lat 20 od wypadku.
W tej chwili proszę gromadzić faktury potwierdzające wydatki na leczenie, przejazdy, rehabilitację, wykonać dokumentację fotograficzną ran, siniaków itp.

Roszczenie należy zgłaszać bezpośrednio do Ubezpieczyciela sprawcy szkody. Z polisy OC ma Pan prawo do:
- zadośćuczynienia za krzywdę
- odszkodowania z tytułu kosztów poniesionych i utraconych korzyści

Jeśli miał Pan dobrowolne ubezpieczenie NNW to z niego również może Pan zgłosić wniosek o wypłatę świadczenia w terminie 3 lat od wypadku.

W przypadku pytań proszę pisać lub dzwonić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Pana przypadku sytuacja wygląda dość poważnie, więc kwota nie powinna być mała. Nikt tak "na oko" nie jest w stanie określić ile to może być. Poprzednik u góry napisał o co można się ubiegać, proszę trzymać wszelkie rachunki za leki, środki medyczne, rachunki za przejazdy itd, wszystko to składa się na poniesione w wyniku wypadku koszty leczenia i rehabilitacji które TU ma obowiązek zwrócić. Jeśli nie ma Pan pieniążków na leczenie trzeba wystąpić o odszkodowanie jak najwcześniej aby uzyskać część kwoty jako zaliczkę, na pewno się przyda w Pana sytuacji. Całość zostanie wypłacona po zakończonym leczeniu, wówczas składa się skompletowaną dokumentację z jego przebiegu.

Może Pan skorzystać z usług firm zajmujących się odszkodowaniami, odpadnie Panu sprawa biegania z papierkami, wnioskami i użeranie się z urzędnikami, w Pana aktualnym stanie to trochę utrudnienie. Na pewno prawnicy wywalczą więcej niż można samemu wskórać.

Życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

 

Maria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarass30 wrote:
O jaka kwote moge sie tutaj ubiegac od jej ubezpieczyciela.poniewaz moja sytyuacja podlega dwóm punktom wymienionym u pana kp.
Czekam na odp.pozdrawiam
Witam, zanim dojdziemy do kwot to proszę napisać o której kości jest tutaj mowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Jarass30 wrote:
O jaka kwote moge sie tutaj ubiegac od jej ubezpieczyciela.poniewaz moja sytyuacja podlega dwóm punktom wymienionym u pana kp.
Czekam na odp.pozdrawiam
Bez dokładnej analizy dokumentacji medycznej oraz okoliczności związanych z Pana osobą trudno oszacować wielkość roszczeń. Myślę, że punktem wyjścia powinna być kwota 10.000,00 zł.

W przypadku pytań proszę o kontakt lub post na forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...