Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

wypadek samochodowy odszkodowanie


przemo1497
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mialem wczoraj wypadek samochodowy bylem pasażerem i uderzylem mocno glowa zostala ona rozcieta wieczorem poszedłem do szpitala tam założyli mi 4szfy moge się starać o odszkodowanie jesli tak to z jakich zrodel sie starac ? I ile moge dostac za to?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.Jak najbardziej możesz starać się o odszkodowanie z OC sprawcy wypadku. Może te cztery szwy to nie jest aż tak duży uszczerbek na zdrowiu ale liczy się również uraz na tle psychicznym. Jeśli dobrze pokierować leczeniem i całą sprawą to kwota może być nie taka mała.

Maria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

megi7 wrote:
witam.Jak najbardziej możesz starać się o odszkodowanie z OC sprawcy wypadku. Może te cztery szwy to nie jest aż tak duży uszczerbek na zdrowiu ale liczy się również uraz na tle psychicznym. Jeśli dobrze pokierować leczeniem i całą sprawą to kwota może być nie taka mała.
Jeśli chciałbyś skorzystać z pomocy kancelarii odszkodowawczej proszę dzwonić, doradzę co robić.
604473877
Maria
Pani Mario, zanim zacznie Pani robić nadzieje poszkodowanym proszę dobrze rozeznać się w temacie.. dziękuję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byly 2 pasy ruchu na prawym pasie przed nami 2 ciezarowki kolega zjechal na lewy pas i wyprzedzal bylo miejsce miedzy ciężarówkami wiec chcial wjechac pomiedzy lecz nie zdolal wyhamować ciezarowka stanela w tym wczasie bo swiatla byly i z predkoscia 40-50kmh uderzylismy w naczepe ciezarowki a ciezarowka pojechala i ten z tylu ciezarowka stanal i mowil ze to z jego firmy itp lecz tamten nie pojawil sie na miejscu zdarzenia policja przyjechala koledze dali 300zl mandatu i 6pkt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne że rozeznanie w temacie jest jak najbardziej potrzebne, dlatego podaję nr telefonu, jeśli będzie chciał zapytać to nie ma problemu. Tak czy siak poszkodowany był tylko pasażerem i nie odpowiada za zachowanie kierującego, choćby wina za wypadek leżała właśnie po jego stronie. Zdaje się że już się to właśnie wyjaśniło.

Nie robię nadziei, jedynie doradzam że warto pytać i jeśli się należy odszkodowanie to warto próbować o nie walczyć.

Dzięki za czujność, Panie Mariuszu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że winę można przypisać kierowcy pojazdu, którego był Pan pasażerem, należy się Panu odszkodowanie z jego polisy OC.

Niezależnie od świadczenia, o którym mowa wyżej, przysługuje Panu również odszkodowanie z tytułu wszelkich polis NNW jakimi był Pan objęty (np. z pracy, z banku, polisy pojazdu, w którym Pan jechał - o ile obejmowała pasażera, itd.) - ważne aby wypadek ubezpieczeniowy wpisywał się w ogólne warunki ubezpieczenia.

 

W przypadku pytań służę pomocą - numer telefonu w sygnaturce poniżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, moja córka miała wypadek samochodowy w 01. 2009 r uraz wielonarządowy stłuczenie mózgowia, obrzęk mózgu stłuczenie płuc i blizna na lewym policzku 6 cm 1,5 tyg. na OIOM śpiączka farmakologiczna, i 1,5 na chirurgi, dodam że córka miała wtedy 5 lat, ubezpieczyciel wypłacił odszkodowanie z wyrokiem sądu , ale od dwóch lat mieszkamy w niemczech i parę dni temu żle się poczuła i udaliśmy się do neurologa, badania wykazały ze ma padaczkę pourazową która dała się dopiero we znaki , moje pytanie, czy możemy ubiegać się o ponowne odszkodowanie z góry dziękuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lex.assistance wrote:
Jako, że winę można przypisać kierowcy pojazdu, którego był Pan pasażerem, należy się Panu odszkodowanie z jego polisy OC.
Niezależnie od świadczenia, o którym mowa wyżej, przysługuje Panu również odszkodowanie z tytułu wszelkich polis NNW jakimi był Pan objęty (np. z pracy, z banku, polisy pojazdu, w którym Pan jechał - o ile obejmowała pasażera, itd.) - ważne aby wypadek ubezpieczeniowy wpisywał się w ogólne warunki ubezpieczenia.

W przypadku pytań służę pomocą - numer telefonu w sygnaturce poniżej.
a moge sie np z dwóch ubezpieczalni starac ponieważ jestem w 1 kl zawodowej i w szkole moge dostac odszkodowanie i z oc kolegi? a co mnie dziwi policja widziala ze trzymam sie za glowe i krew mi leci i sie aby zapytali co mi jest to powiedzialem bol glowy i leci krew... to kiedys jak mialem wypadek na rowerze to nawet sie nie pytali czy wezwac pogotowie tylko odrazu wezwali
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, można się starać z dwóch polis. Dobrze by było sprawdzić ogólne warunki ubezpieczenia zawarte w szkolnej polisie NNW czy ubezpieczenie takie obejmuje również okres poza godzinami w szkole, w drodze do i ze szkoły, zazwyczaj tak jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemo1497 wrote:
lex.assistance wrote:
Jako, że winę można przypisać kierowcy pojazdu, którego był Pan pasażerem, należy się Panu odszkodowanie z jego polisy OC.
Niezależnie od świadczenia, o którym mowa wyżej, przysługuje Panu również odszkodowanie z tytułu wszelkich polis NNW jakimi był Pan objęty (np. z pracy, z banku, polisy pojazdu, w którym Pan jechał - o ile obejmowała pasażera, itd.) - ważne aby wypadek ubezpieczeniowy wpisywał się w ogólne warunki ubezpieczenia.

W przypadku pytań służę pomocą - numer telefonu w sygnaturce poniżej.
a moge sie np z dwóch ubezpieczalni starac ponieważ jestem w 1 kl zawodowej i w szkole moge dostac odszkodowanie i z oc kolegi? a co mnie dziwi policja widziala ze trzymam sie za glowe i krew mi leci i sie aby zapytali co mi jest to powiedzialem bol glowy i leci krew... to kiedys jak mialem wypadek na rowerze to nawet sie nie pytali czy wezwac pogotowie tylko odrazu wezwali
Jeśli nie miał Pan pasów, a uraz głowy może to sugerować, z ubezpieczenia OC zostanie zastosowane tzw. przyczynienie do powstania szkody i Ubezpieczyciel może obniżyć świadczenie odszkodowawcze dla Pana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...