Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

potracenie motocyklisty


Rekomendowane odpowiedzi

witam kilka dni wstecz jadac motocyklem przez skrzyzowanie uderzyl we mnie samochod przejezdzajacy na czerwonym swietle lezalem 7dni w szpitalu mam zlamana zuchwe w 3 miejscach byla skladana operacyjnie czyli bylem ciety na brodzie i przy uchu co skutkowalo wlozeniem kilku blaszek i srubek oczywiscie mam zlamane 2 zeby i 2 jedynki uszczerbione po zabiegu rowniez mam paraliz nerwu twarzowego jednej strony ( co prawda sa szanse ze to wroci do normalnosci za jakis czas ) mam unieruchomiona szczeke na 6 tygodni czy nalezy mi sie jakies rozsadne odszkodowanie z oc sprawcy ?

z gory dziekuje za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rolmot wrote:
witam kilka dni wstecz jadac motocyklem przez skrzyzowanie uderzyl we mnie samochod przejezdzajacy na czerwonym swietle lezalem 7dni w szpitalu mam zlamana zuchwe w 3 miejscach byla skladana operacyjnie czyli bylem ciety na brodzie i przy uchu co skutkowalo wlozeniem kilku blaszek i srubek oczywiscie mam zlamane 2 zeby i 2 jedynki uszczerbione po zabiegu rowniez mam paraliz nerwu twarzowego jednej strony ( co prawda sa szanse ze to wroci do normalnosci za jakis czas ) mam unieruchomiona szczeke na 6 tygodni czy nalezy mi sie jakies rozsadne odszkodowanie z oc sprawcy ?
z gory dziekuje za odpowiedzi
Z polisy OC sprawcy wypadku należy się Panu:
- zadośćuczynienie za krzywdę
- odszkodowanie z tytułu kosztów leczenia, rehabilitacji, przejazdów, opieki, specjalnego dożywiania
- odszkodowanie z tytułu utraconego dochodu
- odszkodowanie za zniszczony motocykl i odzież

Kwota zadośćuczynienie jest trudna do oszacowania bo nie jest dokładnie znany wynik leczenia. Wydaje się, że powinna być ona powyżej 10.000,00 zł.

Jeśli miał Pan dobrowolne ubezpieczenia NNW to z nich również może Pan zgłosić szkodę.

Proszę gromadzić faktury za leczenie, wykonać dokumentację fotograficzną ran, blizn, siniaków.

Jeśli potrzebuje Pan bliższej informacji dotyczącej odszkodowania proszę o kontakt - tel. w podpisie. lub zadawanie pytań na forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisuję się do wypowiedzi moich poprzedników. Za tak poważne obrażenia należy się Panu wysokie odszkodowanie. Biorąc pod uwagę że są to urazy twarzy pewne jest że blizny zostaną w najbardziej widocznym miejscu, tak samo z całą szczęką i zębami, ingerencja dentysty swoją drogą, ale niestety to nie będą już swoje własne zęby. Można starać się o odszkodowanie już teraz wnioskując o wypłatę części kwoty, która umożliwiłaby sfinansowanie dalszego leczenia, mam na myśli na przykład dobry gabinet stomatologiczny czy nawet konsultacje i wykonanie operacji plastycznych mających na celu zlikwidowanie brzydkich blizn.

No i nawet dlatego żeby nie mieć problemu przy goleniu:)

Służę pomocą jeśli chciałby Pan skorzystać.

Maria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...