Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Praktyki MTU czy sa legalne czy tylko wyciaganie kasy od ludzi


mykmyk1_2004
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kupilem auto z tym ubezpieczeniem oplaconym na rok i pozostalo miniecale 2 miesiace tegoz ubezpieczenia Mtu predziutko poslalo mi pismo jak zlozylem wypowiedzenie umowy rekalkulacje skladki i mialem do doplaty 230 pln jak przedstawilem znizki to nadal mialem do doplaty 230 pln po rozmowie telefonicznej okazuje sie ze nie poslalem imienia i nazwiska oraz ne pesel po doslaniu co mnie to juz smieszylo danych mam do doplaty 68 zl i tyu pytanie bo pan twierdzi ze musze zaplacic jak przeliczajac ta kwota za niecale 2 miesiace to ta kwote pomnozmy razy 6 bo mamy 12 miesiecy w roku i wychodzi nam 408 zl czyli traktuje sie mnie jak by oc nie bylo zaplacone wogole przez te 2 miesiace no szlak mnie trafia czy taka praktyka jest wogole legalna bo to jawne wyciaganie pieniedzy a oc bylo zaplacone u poprzedniego wlaciciela w calosci wiec oc przejmuje sie wraz z pojazdem i mamy tyle samo znizki tylko ze ja jestem starszym kierowca o jakies 3 lata mam 35 lat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
MTU ma prawo do rekalkulacji składki po zakupie pojazdu i na wysokości składki składa się dużo więcej czynników niż wiek kierowcy i liczba zniżek stąd konieczność dopłaty. Nie rozumiem jednak fragmentu odnośnie mnożenia x6. Jeśli przyszło do Ciebie wezwanie do zapłaty to obowiązuje ono od dnia zakupu pojazdu (i otrzymania OC) i musisz zapłacić tylko za te miesiące od momentu zakupu pojazdu do końca trwania okresu umowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Ja od początku ubezpieczam się właśnie w mtu i jakoś do tej pory nie miałem większych problemów.

Niedawno miałem przykrą sytuację, bo podczas podróży spod kół nadjeżdżającej z naprzeciwka ciężarówki wystrzelił kamień i uderzył w szybę mojego auta. Niestety nie zdążyłem jej dogonić ani spisać numerów, przez co koszt naprawy pokryłem z własnej kieszeni. Jest to dość droga naprawa, dlatego zastanawiam się nad ubezpieczeniem https://www.mtu24.pl/ubezpieczenia-komunikacyjne/ubezpieczenie-szyb/ Mam już u nich podstawowy pakiet OC i AC więc wystarczy jedynie dokupić tego typu pakiet. Myślicie, że takie rozwiązanie sprawdzi się w praktyce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...