Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Rehabilitacja i co dalej ?


ratownik92
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dwa tygodnie temu miałem stłuczkę. Stłuczka nastąpiła w wyniku nie ustąpienia pierwszeństwa przez innego kierowce. Na miejsce wypadku była wezwana policja, kierowca dostał mandat, punkty karne no i zabrano nam dowody rejestracji ponieważ samochód mój jak i sprawcy był w złym stanie. W trakcie uderzenia uderzyłem głową w kierownicę, następnie w oparcie (kręgi szyjne). Pasażer obok również jest poszkodowany (problemy z barkiem i szyją) Przez 2 tygodnie chodzi,y w kołnierzu tak jak nam zalecono. 3 wizyty u chirurga i zalecona rehabiltacja . Czy , gdzie i w jaki sposóób mogę starać się o odszkodowanie . Ewentualnie jaka kwota odszkodowania może być? Pozdrawiam Serdecznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zarówno Pan, jak i Pana pasażer możecie się starać o odszkodowanie z ubezpieczenia OC sprawcy, a także NNW (o ile posiadaliście).

Szkody z OC powinniście zgłosić do ubezpieczyciela sprawcy (jeżeli nie posiadacie numeru polisy, proszę zgłosić się do jednostki policji obsługującej zdarzenie, bądź przez UFG po numerach rejestracyjnych pojazdu). Roszczenia jakie możecie zgłosić to m.in. restytucja Pana pojazdu, zadośćuczynienie za ból i cierpienie, odszkodowanie za inne zniszczone podczas wypadku mienie, zwrot kosztów leczenia, dojazdów do placówek medycznych, utraconych zarobków...

 

Co do NNW - należy zgłosić do podmiotu, z którym zawarto umowę. Jeżeli po zakończeniu leczenia zostanie stwierdzony stały uszczerbek na zdrowiu, ubezpieczyciel wypłaci świadczenie.

 

Jeżeli ma Pan jeszcze jakieś pytania, proszę o kontakt - numer telefonu w sygnaturce poniżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. O odszkodowanie można się starać z własnych dobrowolnych polis NNW jak również z polisy OC sprawcy. Z notatki policyjnej z miejsca zdarzenia dowie się Pan gdzie jest ubezpieczony sprawca i należy zgłosić szkodę w jego TU.

Z NNW proszę się nie spodziewać dużych sum, natomiast z OC należy się Panu jak również pasażerowi odszkodowanie, zadośćuczynienie, zwrot kosztów leczenia, rehabilitacji, utraconych dochodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...