Jump to content
Forum Odszkodowania

Rehabilitacja i co dalej ?


ratownik92
 Share

Recommended Posts

Witam. Dwa tygodnie temu miałem stłuczkę. Stłuczka nastąpiła w wyniku nie ustąpienia pierwszeństwa przez innego kierowce. Na miejsce wypadku była wezwana policja, kierowca dostał mandat, punkty karne no i zabrano nam dowody rejestracji ponieważ samochód mój jak i sprawcy był w złym stanie. W trakcie uderzenia uderzyłem głową w kierownicę, następnie w oparcie (kręgi szyjne). Pasażer obok również jest poszkodowany (problemy z barkiem i szyją) Przez 2 tygodnie chodzi,y w kołnierzu tak jak nam zalecono. 3 wizyty u chirurga i zalecona rehabiltacja . Czy , gdzie i w jaki sposóób mogę starać się o odszkodowanie . Ewentualnie jaka kwota odszkodowania może być? Pozdrawiam Serdecznie.
Link to comment
Share on other sites

Witam,

 

Zarówno Pan, jak i Pana pasażer możecie się starać o odszkodowanie z ubezpieczenia OC sprawcy, a także NNW (o ile posiadaliście).

Szkody z OC powinniście zgłosić do ubezpieczyciela sprawcy (jeżeli nie posiadacie numeru polisy, proszę zgłosić się do jednostki policji obsługującej zdarzenie, bądź przez UFG po numerach rejestracyjnych pojazdu). Roszczenia jakie możecie zgłosić to m.in. restytucja Pana pojazdu, zadośćuczynienie za ból i cierpienie, odszkodowanie za inne zniszczone podczas wypadku mienie, zwrot kosztów leczenia, dojazdów do placówek medycznych, utraconych zarobków...

 

Co do NNW - należy zgłosić do podmiotu, z którym zawarto umowę. Jeżeli po zakończeniu leczenia zostanie stwierdzony stały uszczerbek na zdrowiu, ubezpieczyciel wypłaci świadczenie.

 

Jeżeli ma Pan jeszcze jakieś pytania, proszę o kontakt - numer telefonu w sygnaturce poniżej.

Link to comment
Share on other sites

Witam. O odszkodowanie można się starać z własnych dobrowolnych polis NNW jak również z polisy OC sprawcy. Z notatki policyjnej z miejsca zdarzenia dowie się Pan gdzie jest ubezpieczony sprawca i należy zgłosić szkodę w jego TU.

Z NNW proszę się nie spodziewać dużych sum, natomiast z OC należy się Panu jak również pasażerowi odszkodowanie, zadośćuczynienie, zwrot kosztów leczenia, rehabilitacji, utraconych dochodów.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Chętnie pomogę. Co do wyceny to nigdy nie powinno się tego robić. Sprawy kregów szyjnych gdzie jest założony kołnierz to kwoty powyżej 10 tys.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...