Jump to content
Forum Odszkodowania

uszczerbek na zdrowiu podczas pobytu w sanatorium


basia76
 Share

Recommended Posts

Witam,przebywam obecnie w sanatorium. Od tygodnia zmagam się z bólem lewego oka. Najpierw pojawiło się lekkie zaczerwienienie,a potem było coraz gorzej- wybroczyny w oku i ogólna opuchlizna.Całe zdarzenie poprzedzone było zabiegiem laseroterapii,który miał miejsce w sobotę,a w niedzielę pojawiło się lekkie zaczerwienienie.W poniedziałek było jeszcze względnie ale we wtorek z bólem oka udałam się do dyżurującego danego dnia lekarza.Ten odesłał mnie do kolejnego lekarza,który miał wypisać mi receptę na krople do oczu.W efekcie dopiero we wtorek zaczęło się leczenie oka kroplami,gdzie oka było już opuchnięte.Kazano mi się też zgłosić do kolejnego lekarza tym razem mojego lekarza prowadzącego po skierowanie do okulisty.Ów lekarz delikatnie mówiąc mnie wyśmiał nawet nie obejrzał oka i kazał udać się do pokoju.Po pół godzinie zadzwoniono do mnie,że lekarz specjalista jest niedostępny(nie ma wolnych terminów).Jak chcę to mogę sobie sama jechać prywatnie do okulisty.Dodam,że sanatorium to jest oddalone od mojego miejsca zamieszkania jakieś 500km,więc jest to dla mnie obcy teren.Kolejny dzień bólu i niewiedzy.Dopiero w czwartek jeszcze jedna pani doktor przepisała mi konkretne leki tzn. antybiotyki,ale dalej pozostaję bez konsultacji okulistycznej.Dzisiaj rano tzn. w piątek zrobiłam awanturę w gabinecie dyrektora,żeby wreszcie ktoś mi pomógł,bo nocy nie przespałam z bólu,coś się ruszyło.Pani doktor wypisała wreszcie skierowanie do okulisty ale ta wizyta odbędzie się dopiero w poniedziałek.Więc kolejne dwa dni oczekiwania.Moje pytanie jest takie: czy mogę dochodzić zadośćuczynienia od kierownictwa sanatorium?Być może istotnum faktem będzie,że pierwszego dnia pobrano odemnie opłatę na ubezpieczenie dodatkowe w razie....Polisy miały być rozdane w trakcie pobytu jednak do dzisiaj jej nie otrzymałam.Bardzo proszę o pomoc.W sanatorium będę tylko do 21.01.2013 więc mogłabym uzyskać potrzebne dokumenty.Z góry dziękuję.
Link to comment
Share on other sites

Lekarze zawsze trzymają się kupy i jest ciężko z nimi.

 

1. Niezwłocznie udać się do okulisty (z tego poza sanatorium), opowiedzieć jak wszystko było i przekonać go do tego by w diagnostyce zapisał że jest to efekt albo błędnie wykonanego zabiegu albo naświetlenie oka wiązką lasera. Jeśli naprawdę doszło do naświetlenia oka laserem, to w najgorszym przypadku straci Pani wzrok w tym oku, czego nikt by nie chciał

 

2. Czy w trakcie zabiegu laseroterapii były założone poprawnie specjalnie okulary ochronne? Jeśli nie były założone to jest błąd w wykonywaniu zabiegu. Przydałaby się osoba, która by to poświadczyła, jednak w sanatoriach (z założenia tak powinno być) laseroterapia jest wykonywana w oddzielnych pomieszczeniach, gdzie jest tylko pacjent i terapeuta.

 

3. Druga rzecz, na jaką okolice był wykonywany zabieg i czy Pani siedziała bądź leżała. Czy w trakcie zabiegu patrzyła Pani na głowice lasera (NAWET w czasie tak krótkim, jak mrugniecie oka).

 

4. Upewnić się czy nie miała Pani przeciwwskazania do laseroterapii (kolejny post).

 

5. Uzyskać (łatwo napisać, ciężej zrobić) zaległą polisę ubezpieczeniową.

 

Dalej robota jest papierkowa, wybór wielki, od załatwiania na własną rękę, poprzez prawników, adwokatów, kancelarię itp. Wedle gustu jak to się pisze.

 

Może Pani napisać parę "podań" o odszkodowanie, poczekać na "odczepne" a dalej sprawę przekazać, albo samej iść do sądu. Nie ukrywajmy, odczepne są zminimalizowane.

Link to comment
Share on other sites

Przeciwwskazania do laseroterapii:

 

ciąża

• karmienie piersią

• opalenizna ( 1 miesiąc )

• leki światło uczulające ( retinoidy, tetracykliny )

• zioła ( dziurawiec, rumianek, nagietek – przestać używać na 2 – 3 tygodnie przed zabiegiem )

• spożywanie alkoholu 24 godz. przed zabiegiem

• bielactwo

• łuszczyca ( aktywna faza )

• padaczka

• atopowe zapalenia skóry

• zaburzenia krzepnięcia krwi, stosowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi

• skłonność do powstawania bliznowców ( keloidów ), blizn hipertroficznych

• przebyte i obecne stany nowotworowe a w szczególności czerniak złośliwy oraz nawracający rak skóry lub kiedy widoczne są zmiany mogące wskazywać ryzyko raka

• AIDS, zarażenie wirusem HIV

• Żółtaczka typu B i typu C

• choroby hormonalne oraz endokrynologiczne takie jak np. zespół policystycznego jajnika lub cukrzyca

• spożycie lub okres 6 miesięcy od zakończenia przyjmowania Accutanu

• stosowanie bądź przyjmowanie sterydów ( krem lub tabletki )

• bardzo sucha i bardzo wrażliwa skóra

• nieuregulowana cukrzyca

• nadciśnienie, choroby serca, choroby naczyń krwionośnych

• uczulenie na lateko, lidokainę, maści

• antybiotykoterapia na 1 miesiąc przed zabiegiem

• stan zapalny, infekcja wirusowa, bakteryjna w obrębie skóry przeznaczonej do zabiegu

• stosowanie preparatów z witaminą A ( retinol ) – kremy, maści, toniki, tabletki

• maści bądź kosmetyki na bazie alkoholu

Link to comment
Share on other sites

Okulistę mam dopiero w poniedziałek wcześniej nie ma szans.Zabieg był wykonywany na odcinku lędźwiowym kręgosłupa,więc leżałam na brzuchu,ale okulary oczywiście miałam założone.Do tego starałam się je przytrzymywać ręką,żeby nie spadały,bo były bardzo luźne.A jeśli chodzi o przeciwwskazania do laseroterapii- mam nadciśnienie tętnicze,o czym lekarz zlecający zabiegi wiedział,bo w skierowaniu do sanatorium wszystko było.Dodatkowo miałam okłady borowinowe,które też nie są wskazane przy nadciśnieniu.Dodam,że ciśnienie mam unormowane dzięki lekom.Narazie....
Link to comment
Share on other sites

To trzeba poczekać, co powie okulista. Tutaj naprawdę może być DUŻO rzeczy. Może to nawet być banalna alergia na któryś z zabiegów, tudzież na któryś ze składników jedzenia.

Zabieg wykonywał terapeuta czy praktykant (dużo studentów odbywa praktyki w sanatoriach)

A jakie jeszcze miała Pani wykonywane zabiegi przed laseroterapią?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...