Jump to content
Forum Odszkodowania

dokumenty dla sprawcy wypadku


Recommended Posts

Witam

Jak większość na tym forum mam problem, miałem wątpliwą przyjemność zostać poszkodowanym w kolizji drogowej, osobą która spowodowała wypadek był polak który ma samochód zarejestrowany w niemczech (zdarzenie w polsce).

Oświadczenie o spowodowaniu wypadku sprawca kolizji napisał i podpisał.

Sprawa została skierowana do ubezpieczalni, okazało się że sprawca jest ubezpieczony w innej ubezp. aniżeli podał, ubezpieczalnia która przyjeła dokumenty przekazała sprawę do właściwej w polsce ubezpieczalni która obsługuje ubezpieczyciela niemieckiego.

Pierwsza ubezpieczalnia przyjeła oświadczenie sprawcy ale stwierdziła że pisemne potwierdzenie spowodowania szkody uzyska we własnym zakresie - dziwne ??

Teraz wszystko jest w toku, jednakże sprawca żąda ode mnie danych właścieciela pojazdu (adres zameldowania) oraz numeru polisy mojego OC i nazwy ubezpieczyciela.

 

W związku z tym mam pytanie czy ja jako poszkodowany mam obowiązek podania sprawcy numeru mojej polisy OC i po co tak naprawdę jest potrzebny ten numer sprawcy kolizji ?????

 

Będe wdzięczny za odpowiedź i / lub nakierowanie mnie na jakieś podstawy prawne / regulacyjne, sprawa zaczyna lekko śmierdzieć tak się czuje jakby sprawca chciał się wycofać z swojego oświadczenia o spowodowaniu kolizji / wypadku.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Dane właściciela pojazdu poszkodowanego mogą być potrzebne jedynie TU sprawcy celem wypłacenia odszkodowania właściwej osobie. Sprawca nie musi ich znać i w ogóle nie musi się pan z nim wdawać w dyskusje. Polisa OC poszkodowanego nie jest potrzebna do likwidacji szkody z OC sprawcy.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...