Jump to content
Forum Odszkodowania

Szkoda rzeczowa a osobowa


Gruzella
 Share

Recommended Posts

Witam Państwa.

 

Postanowiłam się zarejestrować, ponieważ mam problem ubezpieczycielem sprawcy (Warta).

Pokrótce sprawa wygląda tak, że w wyniku karambolu mój samochód uległ poważnemu uszkodzeniu, a sama doznałam złamania kilku żeber, stłuczenia mózgu i uszkodzenia kręgosłupa szyjnego.

Na miejscu była oczywiście Policja i wskazała winnego wypadku, jednak on nie przyznał się do winy i odmówił przyjęcia mandatu. Sprawa oczywiście trafi do sądu. Zgłosiłam w Warcie szkodę rzeczową i osobową. Jakież było moje zdziwienie, gdy przyszły w tym samym czasie pisma z Warty. Szkoda rzeczowa została zlikwidowana i dostałam 3210 zł odszkodowania (pomijam już fakt, że kwota nie jest satysfakcjonująca), a likwidacja szkody osobowej została zawieszona z powodu ... braku sprawcy, ponieważ dopiero ma być powołany biegły z zakresu ruchu drogowego.

Jak to jest, że ta sama firma jednocześnie bierze i nie bierze odpowiedzialności za szkody w wyniku tego samego zdarzenia, na podstawie pewnie tych samych dokumentów otrzymanych od odpowiednich organów?

Link to comment
Share on other sites

Witam,

Jest to możliwe, ponieważ sprawa trafiła do dwóch likwidatorów w Warcie jako dwie odrębne szkody. Może należałoby przesłać decyzję uznającą przyjęcie przez Wartę odpowiedzialności w sprawie szkody rzeczowej do likwidatora prowadzącego szkodę osobową?

Link to comment
Share on other sites

 

regulus kielce wrote:

Może należałoby przesłać decyzję uznającą przyjęcie przez Wartę odpowiedzialności w sprawie szkody rzeczowej do likwidatora prowadzącego szkodę osobową?

Też o tym pomyślałam, tylko się boję, że wtedy mogą mi cofnąć przyznane odszkodowanie za uszkodzone auto (a pieniądze już poszły na konto mechanika), bo przecież jak są jakieś wątpliwości, to zakład ubezpieczeń zwykle rozstrzyga je na swoją korzyść.

Link to comment
Share on other sites

Wygląda to na lekki "bałagan" w papierach ubezpieczyciela lub też różnice w interpretacji przedstawionych przez odpowiednie organa dokumentów. Ja bym się nie obawiał cofnięcia odszkodowania, ponieważ to wszystko prędzej czy później wyjdzie.

Albo się Pani należy odszkodowanie, albo nie. Nie może być tak, że szkodę rzeczową ubezpieczyciel likwiduje a osobową (będącą skutkiem tego samego zdarzenia) już nie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...