Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Nieletni rowerzysta sprawcą kolizji a odpowiedzialność rodziców


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!Kilka miesięcy temu mój syn jadąc rowerem wpadł pod prawidłowo jadący pojazd uszkadzając przy tym jego maskę,zderzak oraz szybę.Sąd rodzinny umorzył sprawę ze względu na dobro dziecka.W miedzyczasie otrzymałem od ubezpieczyciela poszkodowanego rachunek za naprawę pojazdu z nakazem wpłaty w terminie 7 dni!List dostarczono mi bez potwierdzenia odbioru i nie był to list polecony.Kwota moim zdaniem jest wielokrotnie zawyżona gdyż właściciel tego pojazdu dokonał napraw w ASO. Czy w jakiś sposób mogę uniknąć tych zawyżonych kosztów?Gdzie się odwołać?Drogą sądową czy bezpośrednio do ubezpieczyciela?Czy ubezpieczyciel ma prawo domagać się zwrotu kosztów ode mnie skoro poszkodowany dokonał napraw z polisy AC?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
latawiec997 wrote:
Kwota moim zdaniem jest wielokrotnie zawyżona gdyż właściciel tego pojazdu dokonał napraw w ASO. Czy w jakiś sposób mogę uniknąć tych zawyżonych kosztów?Gdzie się odwołać?Drogą sądową czy bezpośrednio do ubezpieczyciela??
Poszkodowany ma prawo naprawiać w ASO. Czy jakbyś miał uszkodzony samochód chciałbyś aby ktoś nie pozwolił Tobie naprawiać samochodu w ASO? Pozostaje jedynie sprawdzić, czy zakres prac przeprowadzonych w ASO jest zgodny z kwalifikacją techniczną uszkodzeń pojazdu wynikającą z uszkodzeń powypadkowych.
latawiec997 wrote:
Czy ubezpieczyciel ma prawo domagać się zwrotu kosztów ode mnie skoro poszkodowany dokonał napraw z polisy AC?
Ma prawo dochodzić regresu od sprawcy - w tym wypadku od osoby, pod nadzorem której pozostawał nieletni.
jedyne co można zrobić to przedstawić sytuację materialną i poprosić o rozłożenie płatności na raty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...