Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

zlamanie obu kosci piszczelowych


motys78
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam polamane obie kosci piszczelowe jeste po operacji gdzie zamontowano mi dwa prety srodkowookostne za 3 tygodnie czeka mnie kolejna mala tym razem operacja .mimo ze od operacji minol tydzien to juz chodze o kulach. na nodze niemam gipsu. a moj lekarz twierdzi ze do 2 miesiecy powinienem juz sam chodzic bez kul. czy ktos sie orientuje czy jest to mozliwe? musze jeszcze dodac ze mieszkam za granica i troche nie rozumiem tutejszej sluzby zdrowia z gory dziekuje za odpowiedzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Rozmawiałem ostatnio z chłopakiem mieszkającym w Anglii i tam też był operowany kilkakrotnie i od pierwszej operacji do dosyć sprawnego chodzenia zajęło mu to 5 miesięcy ( A UWIERZ MI ŻE TWOJE POŁAMANIA PRZY JEGO TO PIKUŚ ) .Gdzie w Polsce trwało by to przy jego połamaniach kilka lat przy bardzo dużym szczęściu. Więc według mnie jak najbardziej jest to realne.Pamiętaj że sprawność i szybki powrót do zdrowia to w znaczącej mierze pozytywne myślenie,bo czasem największą blokadą nie jest sam uraz a nasza głowa .Myśl pozytywnie i za dużo nie czytaj o tych wszystkich połamaniach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dobrze, ze trafiłeś na lekarza, który nie pozwala lezeć;) Serio;)

Ja wprawdzie po wypadku miałam złamaną jedną nogę -wieloodłamowe złamanie kości piszczelowej i też miałam operację. Mam pręt śródszpikowy. Ponieważ miałam jeszcze trochę innych obrażeń i generalnie mooocno poobijana byłam, po operacji zaczęłam chodzić o jednej kuli, po 8 dniach. Oczywiście cały czas cwiczyłam kolano (zgięcie) i stopę.

Po ok 3,5 tyg. zaczęłam chodzic bez kuli, ale tylko po domu, bo na dworze się bałam (ślisko, mokro, raz śnieg raz lód)

Teraz już chodzę sama, ale jeszcze trochę kuleję, w każdym razie zauważyłam,z że już od ok2 tyg nie puchnie mi noga pod wieczór, czyli idzie ku dobremu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj mialem druga operacje usuneli mi 2 gorne sroby lekarz powiedzial ze moge zaczac juz obciazac noge pelnym ciezarem oprocz tego jestem juz wpisany na liste rechabiltacyjna mam nadzieje ze do 4 tygodnibede juz normalnie chodzil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. od poniedzialku zaczynam probowac chodzic powol na mojej polamanej nodze zostaly wyciagniete mi 2 gorne sruby . Prety i dolne sruby zostaja juz na zawsze. Mam pytanie czy w rechabilitacji moze pomoc mi but ortopedyczny AIRCAST LOWERLEG XP WALKER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...