Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

szkoda osobowa zwichniecie biodra plus kolano...


remczas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich, moze ktos sie orientowac ile mniej wiecej moge otrzymac odszkodowania z tytułu szkody na osobie z Oc sprawcy. w polowie sierpnia tego rooku mialem wypadek motocyklowy- mloda dziewczyna zajechala mi droge-efekt zwichniety staw biodrowy tylny plus tam jakies otarcia naskurka rana cieta uda. Biodro bylo nastawiane oczywiscie zaraz po wypadku-3 dni w szpitalui do domu. Potem 12 tyg chodzenie na kulach bez obciazania uszkodzonej nogi. Po 12-u tygodniach gdy lekarz kazal stopniowo obciazac noge-najpierw chodzenie z jedna kula potem juz bez pojawil sie problem z kolanem -po wypadku bylo mocno stluczone i spuchniete. Kolano bolalo i utrudnialo chodzenie. W tej chwili dalej przebywam na L4 i oczekuje na zabieg artroskopii, który ma na celu zdiagnozowanie kolana od srodka. W przyszlym tygodniu zaczynam dziewiaty tydzien rehabilitacji-najpierw cwiczenia byly na biodro teraz na kolano.Jeszcze nie wiem kiedy dokladnie bede mial przeprowadzany zabieg artroskopi bo czekam na termin ale prawdopodobnie koniec stycznia. Jesli wszystko bedzie dobrze to po tym zabiegu z tego co mowi lekarz jakies 2 tyg rehabilitacji i bede mogl wrocic do pracy ale jesli artroskopia wykaze, ze cos jest powazniejszego niestety leczenie pewnie potrwa dluzej...Wiem, ze wysokosci odszkodowan sa przyznawane indywidualnie itd. wiem rowniez, ze adwokat czy firma zajmujaca sie odzyskiwaniem odszkodowan(bo takie juz sie same do mnie odzywały-nie wiem skad sie dowiaduja czy szpital czy policja) moga dla mnie wywalczyc duzo wiecej ale moze ktos sie orientuje o jakie mniej wiecej kwoty moge sie starac..??

pozdrawiam Remek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za zwichnięcie stawu biodrowego należy się min. 7,5tyś, za otarcia i ranę ciętą to nie pamiętam za bardzo, a ile wynosi zadośćuczynienie - różnie bywa. W sumie można wystartować z 10tyś. W razie jakichkolwiek pytań pisz IV:)V:)VII:)VI:)O:)O:)VI:)VI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, jesli chodzi o zadoscuczynienie to z tego co prawnik mi mowil to sa symboliczne kwoty, ktore sad przyznaje czyli jakies 2-3 tysiace. Mi sie rozchodzi o samo odszkodowanie za zdrowie-szkoda osobowa ile mniej wiecej za calosc mozna sie domagac..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dobry, by się startowało o 10tyś, czyli jak jeszcze prawnik napisał 2-3tyś. to masz te 12-13tyś. Tylko wiesz, wypadek od wypadku jest różny. Te 12 tygodniu rehabilitacji i czekającą jeszcze rehabilitacje, to można wycenić na więcej Jeszcze bym zapomniał dodać różnice powstałe w Twoich dochodach, mówiąc prościej o ile spadł Twój dochód - tyle należy dodać do całości. No i oczywiście koszty dojazdu i leczenia (bandaże, nie bandaże, leki nie leki itp. itd.) Masz jeszcze kolano stłuczone, no to dorzuć (w zależności od urazu, podaję oczywiści min.) 1,5tyś.

Życzę szybszego powrotu do zdrowia :) Gadulca masz pewnie masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...