Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Wypadek samochodowy + defekt zdrowotny. kolizja samochodowa !


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, miałem przykrość bycia osoba poszkodowana w wypadku samochodowym. Mianowicie w moj samochod wjechal rozpędzony inny samochód osobowy.

Skutkiem wypadku było uszkodzenie mojego samochodu tj, (wgnieciona podłoga bagażnika, pęknięty zderzak tylny pęknięta lampa tylna oraz skrzywiona oraz wgnieciona klapa tylna). Dodatkowo coś stało się z moim kręgosłupem, dodam tez ze mam zawroty głowy.

 

Chciałbym się dowiedzieć jakie mam prawa jako poszkodowany tzn. czego mogę oczekiwać od ubezpieczyciela winowajcy?

Czy mogę dochodzić do roszczeń samochodu, oraz zwrotu kosztów urazu kręgosłupa itd ?

Czy lepiej przekazać cała ta sprawę firmie która zajmuje się dochodzeniem odszkodowań ? I jakie są koszty takiej sprawy?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wybór, czy robić to samemu, czy zlecić kancelarii należy do Pana. Najczęściej najtaniej jest zlecić sprawę wyspecjalizowanej kancelarii radcowskiej lub adwokackiej - nie ma pośredników.

Można dochodzić wszelkich roszczeń z tytułu uszkodzenia samochodu i uszczerbku na zdrowiu. Dodatkowo w zależności od konkretnej sytuacji np. utraconych dochodów, kosztów wizyt u lekarzy, lekarstw, dojazdów itd. Temat szeroki - bez szczegółów nie da się wszystkiego opisać.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadam adnotacje od lekarza ze szpitala. Udalem sie tam natychmiast po wypadku. Dodam ze bol z dnia na dzien sie nasilni. Jesli zdecydowal bym sie na reprezentowanie mojej sprawy i zlecilbym to firmie to interesuje mnie ile procent pobiera taka firma od kwoty odszkodowania. oraz to czy nie lepiej tego zlecic prawnikowi.??

Zastanawiam sie tez nad tym czy nie lepiej zrobic odszkodowanie za samochod na wlasna reke ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w obu przypadkach należy spróbować samemu dochodzić roszczeń. Z pewnością część pieniędzy odzyska Pan sam i co najważniejsze nikt od tej usługi nie pobierze sobie wynagrodzenia.. W dalszym etapie skorzystać z pomocy pełnomocnika..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie takf ile moze wyniesc koszt ubezpieczenia jesli chodzi o defekt kregoslupa ?

Jesli samochód zostanie uznany za szkode calkowita istnieje mozliwosc odwolania sie od opini ubezpieczyciela jesli szkoda bedze za niska ?

Jesli w ostatnim miesiacu uzytkowania auta wymienialem elementy zawieszenia moze to poniesc cene auta ? oczywiscie posiadma na to faktury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

bartson0 wrote:

marakesz wrote:

Wiec postaram sie sam odzyskac szkode za samochod reszte skieruje firmie ktora wystosuje najlepsza oferte dla mnie:) czy moge zadac zwrotu kosztów za dojazdy do lekarzy?

witaj marakesz! mialem podobną sytuację. W Twojej sytuacji lepiej jest zwrócić się do jakiejś firmy, która specjalizuje się w takich sprawach. Sam miałem wypadek i próbowałem dochodzić roszczeń jednak były to bardzo małe kwoty. Później zwróciłem się do prawnika. Niestety nie wywiązywał się ze swoich obowiązków to go zmieniłem na innego, który co chwile chciał pieniądze. Znajomy polecił mi firmę DRB, tutaj ich strona: drb.swidnica.pl i znajdziesz tam formularz kontaktowy. Po tym jak wkroczyli do akcji niczym się nie przejmowałem, a kwota, jaką dla mnie wywalczyli przerosła moje najśmielsze oczekiwania. Myśle, że warto rozważyć skorzystanie z ich oferty.

Użytkownik ,,bartson0'' stosuje bardzo śmiały, a zarazem najgłubszy sposób pozyskania klienta podstawiając się za osobę poszkodowaną... Ludzie nie dajcie się nabrać na osoby, które polecają firmy na tym forum mówiąc, że ,,mi bardzo pomogli'' gdyż są to agenci chcą zwabić klienta w sposób podstępny.. Czasami myśle, co kieruje takimi ludźmi..?? I chyba jest to chęć zrobienia pieniędzy w łatwy sposób nie dysponując żadną wiedzą z zakresu odszkodowań!! Dla potwierdzenia swojej teorii dodam i poprawię kolegę, że oficjalna strona firmy jest inna od tej podanej przez użytkownika. Mianowicie nie zawiera słowa ,,swidnica'' co dowodzi, że podana przez ,,bartson0'' jest podstroną agenta współpracującego z firmą..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bartson0 wrote:
W moim przypadku ta firma wywalczyła dla mnie 18 tyś za sam kręgosłup. Odnośnie odwoływania od opinii ubezpieczyciela też jest taka możliwość - jak najbardziej można.
Hmm.. to bardzo mała kwota ja znam firmę co zrobiła z kręgosłupa 60tyś.. :)

Rzucanie haseł z kwotami nie podając konkretnych obrażeń to tylko puste gadanie nie podparte żadnymi konkretami!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bartson0 wrote:
podana przeze mnie strona jest strona regionalna tej firmy z ktorej uslug korzystalem.
nie dam sie obrazac i nie pozwole zeby ktos mnie nazywal podszywaczem
mialem wypadek i nie zycze sobie takich komentarzy na moj temat, jasne?
Pracuje w zawodzie już tak długo, że jeszcze nie spotkałem się osobą, która jest tak zadowolona z korzystania usług pośrednika i w amoku zadowolenia postanowiła zarejstrować się na forum i ołosić to światu wszem i w obec.!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bartson0 wrote:
skręcenie kręgosłupa szyjnego, zazwyczaj każdy zgłaszający się z bólami kręgosłupa do lekarza po wypadku dostaje taką diagnozę + kołnierz.

kliknij w mój login i tam znajdziesz mojego @ i napisz do mnie to spokojnie pogadamy
I wszystko jasne.. Panie podszywaczu!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

marakesz wrote:

Miałes jakies konkretne uszczerbki na kregoslupie czy tylko, stluczenia obicia oraz uraz powypadkowy ?

Z reguły skręcenie odcinka szyjnego kręgosłupa to roszczenie w granicach 5000 - 7000 zł w postępowaniu przedsądowym, o ile jest dobra dokumentacja medyczna. Często ortopeda i neurolog to podstawowi lekarze, których należałoby odwiedzić. Co do firm to naprawdę proszę samemu odzyskać część odszkodowania a następnie zwrócić się do pośrednika. Tylko darować sobie ,,chłopa'' z tego tematu bo dla nich sprawa okarze się nierentowna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

marakesz wrote:

Chyba wasze przekonywania siebie nawzajem nie sa potrzebne :D

Właśnie są potrzebne i to bardzo. Dla większości jest to biznes w pełni tego słowa znaczeniu. Nie robie tutaj niczego dla siebie, tylko dla osób poszkodowanych i nie pozwolę aby taka ''wywłoka'' jak użytkownik ,,bartson0'' robił ludzi w konia! Niech lepiej się zareklamuje i napisze kim jest, z jakiej firmy, co ma do zaoferowania, ale niech pisze prawdę!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

bartson0 wrote:

ja nie mam nic nikomu do zaoferowania, a szczególnie tobie.

I niech tak zostanie.. A firmę, która tak bardzo Ci pomogła wciśnij sobie w buty będziesz wyższy, a jak ludzie zauważą różnicę to wtedy opowiadaj czyja to zasługa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam , może ktoś mi pomoże w moim przypadku.14 lutego 2013 roku , godzina 9.15 . myślę że temperatura mogła wahać się w granicach 0 stopni/C . Na drodze powiatowej (90 km/h) , jadąc około 50-60 km/h wpadłem w poślizg , w wyniku czego stoczyłem się do rowu przewracając na dach . Droga nie była w ogóle posypana . po wezwaniu służb drogowych przez policję piaskarka przyjechała za około godzinę . Przez ten czas kilka samochodów miało problemy z przejechaniem prawidłowo zakrętu . Policja zatrzymując każdego około 200 metrów przed zakrętem ostrzegała każdego o ślizgiej nawierzchni . Moje pytanie , to czy mam prawo ubiegać się o odszkodowanie od Rejonu Dróg Publicznych , za nie dostosowanie drogi do użytku ?

Dziękuję z góry każdemu za odpowiedź . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...