Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

31.07.2012


tomsend212
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam tego 31.07.2012 mialem wypadek w pracy. Stojac na pace samochodu ciezarowego (na jej koncu) wraz z kolega zbieralismy łopatami resztki betonu z wewnatrz do lyzki koparki bedacej przed nami. Samochod nagle ruszyl bo niby dostał

takie wytyczne - lyzka nas wbiła w tylnia burte samochodu. Zus jako ze t byl 4 dzien naszej pracy na umowe zlecenie placil nam przez 3mc po 170zl na mc. Mialem złamana noge lewa kosc strzalkowa plus poobijana calkowicie noga prawa.

Mam oczywiscie protokoły wypadkowe zeznania - dostałem sie w listopadzie na komisje ZUS gdzie orzeczono 3% dlugotrwaly uszczerbek na zdrowiu.

Jako ze dostalismy po 170zl na mc poszlismy do prawnika aby wywalczyl pieniadze z OC samchdodu. Prawnik wywalczył

dla nas po 10.000 zl.

Czy to duzo czy to za malo ?

W w/w pieniadze jest zawarte odszkodowanie za bol cierpienie , za utracone zarobki , leki i opieke.

Nie bylem w szpitalu lezalem w domu z noga w gipsie.

Przyszlo umorzenie z prokuratury - policja sie zajela ta sprawa - firma ja powiadomila o wypadku i przyszlo umorzenie na jakie wraz z moim kolega zlozylismy zazalenie.

czy po stwierdzeniu ze kierowca jest winny moga zadac od niego jakis pieniedzy ?

 

jak to wyglada?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak oczywiscie - nie ma ugody z ubezpieczycielem zaplacil to w 2 transzach - raz 3500 raz 6500 . Ubezpieczyciel to Uniqa.

wzielismy juz te pieniadze. Pytanie nr 2 wciaz aktualne czy jesli w koncu dojdzie do sprawy w sadzie to jak sie mam zachowac - zadac jakis pieniedzy od kierowcy ? Na Polcji powiedziano mi ze kierowca jest na 1000% winny i dostanie za to jakas kare , prokurator sprawe umorzyl na co jak nadmienilem zlozylem zazalenie . Wiec moze uwzglednia zazazlenie i postawia mu zarzuty - jesli tak to jak mam sie zachowac ? Lecze sie do dzis psychiatrycznie - mam silne lęki w nocy i nie moge pracowac pomjajac juz ze płace prywatnie za rehabilitacje nogi bo muszę - mineło poł roku a nadal bardzo boli

 

czekam na odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomsend212 wrote:
Pytanie nr 2 wciaz aktualne czy jesli w koncu dojdzie do sprawy w sadzie to jak sie mam zachowac - zadac jakis pieniedzy od kierowcy ? Na Polcji powiedziano mi ze kierowca jest na 1000% winny i dostanie za to jakas kare , prokurator sprawe umorzyl na co jak nadmienilem zlozylem zazalenie . Wiec moze uwzglednia zazazlenie i postawia mu zarzuty - jesli tak to jak mam sie zachowac ?
Witam, widze że największe znaczenie ma dla pana rekompensata od sprawcy tego zdarzenia. Jeżeli dojdzie do postępowania karnego może Pan dochodzić również roszczeń od niego w postępowaniu adhezyjnym. Tutaj trzeba się zastanowić i zadać pytanie czy warto jeżeli jest polisa OC, z której można w pełni zrekompensować skutki zdarzenia.. Jeżeli sąd uwzględni tzw. nawiązkę dla Pana to nasówa się pytanie czy ta osoba będzie w stanie finansowym się z niej wywiązać..
tomsend212 wrote:
Lecze sie do dzis psychiatrycznie - mam silne lęki w nocy i nie moge pracowac pomjajac juz ze płace prywatnie za rehabilitacje nogi bo muszę - mineło poł roku a nadal bardzo boli

czekam na odpowiedzi
Roszczenia kierować do TU..

Co do pośrednika, to upewnić się czy nie podpisał za Pana ugody bo mógł mieć do tego prawo..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

 

Radca wrote:

Witam. Proponuję do współpracy moją Kancelarię Odszkodowania Powypadkowe prowizja 15%+VAT od prowizji. Proszę o kontakt prześlę na emaila dokumenty do zapoznania się i ewentualnej współpracy.

A moja kancelaria bierze 2% i jest najlepsza, patrzą Pani tokiem rozumowania:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...