Jump to content
Forum Odszkodowania

dwie szkody, AC - MTU


Recommended Posts

Witam, proszę o pomoc w następujących sprawach. Samochód mam ubezpieczony w MTU, OC/AC/ AC w wariancie serwisowym, samochód to seat leon 2002.

 

W grudniu zgłosiłem dwie szkody:

1. wymuszenie przeze mnie pierszeństwa i stłuczka

2. 3 dni po pierwszym zdarzeniu uszkodzenie tylnej klapy bagażnika, maski i zderzaka - sprawca nieznany (ktoś uderzył na parkingu i uciekł

 

Po zgłoszeniu szkód samochód postawiłem na warsztat i przyjechał rzeczoznawca. Kosztorys rzeczoznawcy śmiesznie niski (pierwsza szkoda ok. 1800PLN, druga ok 800PLN), wyszukiał innych uszkodzeń w karoserii aby ustalić procentowe zaangażowanie w naprawę i tak są elementy w których są zaznaczone wielkości 50% jak i 90% bo coś było wcześniej uszkodzone. Niestety po 2 tygodniach samochodu na warsztacie okazało się że warsztatowi wypowiedziano umowę dzierżawy i nie mogą mi zrobić samochodu.

 

Podzwoniłem po innych warsztatach i niestety wychodzą z założenia że to jest MTU to nie chcą się bawić w naprawę. Mi nie zależy na zarobieniu na tych szkodach. Zależy mi na solidnym naprawieniu szkód i nie dopłacaniu do interesu, bo ostatnio moja sytuacja finansowa uległa znacznemu pogorszeniu. W wyżej wymienionym warsztacie zlecono drugą wycenę z EUROTAXGLASS i tam wyceny opiewają na kwoty ok. 9200PLN i 2300PLN

 

Jest to moja pierwsdza przygoda z ubezpieczycielem, wcześniej nie miałem żadnych kolizji i nie jestem z tym obyty. Jeśli to pomoże to jestem ze Szczecina. Proszę w pokierowanie jak to można najlepiej załatwić.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...